Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

w ROLMAXIE zawsze mówią ze oddzwonią no i to czekanie do śmierci...ojciec dzisiaj ma dzwonić...w DHK ostatnio pytaliśmy o błotniki to powiedział nam ze za jeden błotnik 2 tysiące a za sam plastik 1000 zl...my za 200 zł kupiliśmy dwa plastiki i sami skleimy coś ...no a za instalacje chcą 15 tysięcy...mi jeszcze potrzebna obudowa filtra powietrza bo zatrzask pękł i narazie jest to poszczepiane na takie sprężynki ale to nie za bardzo dobre...na wiosne oleje filtry wszystko wymiana....trzeba bank obrobić i wymieniać

Opublikowano

Bo z takimi rzeczami to sie do Korbanka nie idzie <_<

 

trzeba bank obrobić i wymieniać

Mi pełen przegląd (wszystkie oleje i filtry) na materiałach zakupionych w Rolmaxie zamknął sie w 1000zł więc nie jest to drogo - wszak to tylko koszt jednego plastika na błotnik <_<

Opublikowano

Chcesz powiedzieć że do skrzyni wchodzi prawie 200 litrów? <_< Wymiane zrobisz sam, to żadna filozofia. Dlaczego chcesz lać Fush'a? Jest masa innych równie odpowiednich oleji...

Opublikowano

@mirasek prawde pisze za 3000 to beczke 200 l kupisz

 

 

Ja ci powiem jak zrób wsiądź w samochód ze sobą weź beniaki na olej i udaj się do ROLMAXU tam kupisz olej i filtry za rozsądną kase i powiedz że trzeba ci też zrobić w MF 6260 pneumatyke o nią najlepiej pytaj się tego chłopaka co sprzedaje używane kombajny , możesz się też zapytać i o obudowe filtra bo części do MFa też mają

 

Ja dzwignie od rewersu i termostat kupiłem najtaniej u @mariusz(ZDUN) napisz do niego na pw odnośnie tej obudowy filtra możesz i jego zapytać o dorobienie pneumatyki bo firma w której pracuje też naprawia MFy

Opublikowano

ten olej co ja widziałęm to był FUSH do skrzyni w bańkach 20 litrów i jedna bańka 520 zł... sami liczymy z ojcem to ojciec oczy zrobił...zachodizmy do sprzedawcy i on nam mówi ze taka rzeczywistość...takiej kasy za olej nie damy....do rolmaxu jutro dzwonie z rana ...bo miał oddzwonić gość i nie dzwoni...zapytamy i zobaczymy...

Opublikowano

dzisiaj spisywałęm numery filtrów w fergusonie...no i ciekawi mnie ile filtrów jest w skrzyni bo z tego co ojciec naliczył to 4 ale ten czwarty to chyba jest myty wiec 3 wymienne moim zdaniem czy sie myle?

Opublikowano

Nie wiem po co nadmuchiwać sztucznie problem... Chyba że naprawde ktoś sobie nie radzi, ale po to jest forum żeby pomóc... Wszystko jest dostępne od ręki za nieduże pieniądze, tylko troche chęci i pomyślunku trzeba ;)

Opublikowano

pierwszy raz mam doczynienie z taką maszyną wiec.... w tym tygodniu może przyjedzie d onas taki gość"złota rączka" i może coś wykombinuje ze sprężarką i w URSUSIE nam porobi pewne rzeczy...i bedzie gitara;d;dd

Opublikowano (edytowane)

gość jest taki ze z niczego zrobi coś...ostatjnio dorabiał przedni TUZ to starego fendta...i chodzi jak szalony...moją trzydziestke zremontował to silnik żyleta...rok temu to robił ale silnik jak nowy...

 

już oleje kupiłem filtry też...u korbanków 2300 zł zostawiłem dziś no i w chełmie 400 zł no a szykuje sie jeszcze zakupup do MF za 300 zł i będzie cacy....olej kupiłem claasa agrishift najtaniej mnie wyniosło...czapka i kalendarz gratis dostałem plus dobre upusty nawet ;p

 

mam do was pytanie//// czy ktoś zakładał w swoim MFie instalację pneumatyczną...????

 

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "edit"

Edytowane przez mirasek
Opublikowano
mam do was pytanie//// czy ktoś zakładał w swoim MFie instalację pneumatyczną...????

Ja mam dołożoną "fabrycznie" (znaczy przez dealera chyba), montarz takowej z tego co sie orientuje to nie mały koszt <_<

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez lesio321123
      Witam w Mf 6480 dynashift rozłącza jazdę gdy ciągnik się nagrzeje ciśnienie pozostaje 17bar na wszystkim kody błędów 218 i 222
      mial ktoś podobny przypadek czujnik dźwigni zmiany biegów wymieniony 


    • Przez Rolnik8888
      Witam mam problem z podnośnikiem mianowicie świeca się dwie diody jak na zdjęciu podnośnik nie reaguje ani na podnoszenie ani na opuszczanie od czego zacząć ciągnik MF 5455

    • Przez kapel22
      Witam mam masseya fergusona 6465 silnik perkins przekładnia dyna 6 2005r 
      Problem polega na tym że rewers szarpie był u mnie jeden mechanik nie pomógł drugi powiedział aby zakupić nowy elektro zawór co zrobiłem założyłem go nadal nic nie pomogło może jest delikatnie lepiej ale to nadal nie to jak powinno być ciągnik na ogół nie chce przejść kalibracji wyświetla się błąd t2.13 rozmawiałem z jeszce jednym mechanikiem który powiedział że może podjąć się próby wymuszenia w jakiś sposób tej kalibracji ale powiedział że miał takie przypadki ze przekładnia po tym wymagała remontu nie wiem co teraz robić czy ryzykować czy ktoś wie co zrobić aby ten błąd zniknął czy ściągać tego mechanika i najwyżej zrobić remont przekładni czy pozbyć się tego ciągnika 
    • Przez zbyszekku
      dotyczy mf 6160 ale ten zawór występuje w większości chyba MFow z tych lat

      Mam taki objaw ze jak traktor postoi to olej spływa i zapowietrza się sprzęgło i hamulce.
      Do pompek hamulcowych idzie przezroczysty przewód i widać ze jest pusty bez oleju
      podejrzewam zaworki zwrotne albo jakąś nieszczelność i ciągnie powietrze
      kiedyś musiał postać 2 tygodnie żeby się zapowietrzył a teraz to juz kilka godzin wystarczy
      i teraz pytanie na schemacie są 2 zawory zwrotne poz 2 i poz 18
      18 jest nierozbieralny i wg serwisówki on odpowiada za 0.7 bara do odpowietrzania pompek
      2 to chyba 5 bar na chłodnicę ale tez możne spuścić olej w powrót

      17 bar jest poprawne wszystko co ma działać działa 

      tylko na postoju to spływanie oleju 
      ktoś się spotkał z takim objawem i wie co to za przyczyna?
      gdzie szukać?

    • Przez chrap17
      Witam wszyskich..
      Może głupie pytanie, ale potrzebuje pomocy w lokalizacji odmy olejowej w Massey Ferguson 6140 rok 1997.
      W pokrywie zaworów jest tylko weżyk który schodzi na doł ciagnika i tyle.. 
      Pytam dlatego że mam objawy zapchanej odmy..
      Silnik po kapitalnym remoncie i wypluwa mi olej uszczelka z przodu pokrywy rozrządu.. tak jakby cisnienie sie tworzyło w komorze korbowej. 
      Szukam jakiej kolwiek przyczyny. Może ktoś z was miał podobny problem..

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v