SIEWCA

Dopłaty 2011-2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danield28    35

Jak Polskim rolnikom ma być źle myśleć jak kolega @ west i robić interes życia... :D Nie zapomnij o sąsiadach chętnie cię po*jebią do US... :rolleyes: Pozdrawiam

Edytowano przez danield28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Eh... Czyli jak zwykle brakuje im na premie sobie,a jak brakuje no to do rolnika po pięniądz bo ma za dużo... Skoro już likwidują Krus to mogliby od razu dać dopłaty od dochodu. Moim zdaniem dla wszystkich byłoby lepiej i ziemia byłaby tańsza. No może więcej byłoby papierkowej roboty (przeważnie dla tych co nie są na vacie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

@Atsihosam będzie zmiejszenie 10% po przekroczeniu 5tys. euro to wiadomość z pierwszej ręki od dyrektora oddziału w Poznaniu.

 

@farmermf spokojna głowa dla pewności przejmuje ona też część zobowiązań kredytowych wraz z tymi działkami, i po drugie gdzie jej będzie lepiej jak nie z tak zaradnym rolnikiem jak ja. Za dobrze obrabiam jej działki by miała mnie zostawić ;)

ale jest prosty sposób, połowę ha oddam koledze w dzierżawę , abym ja jak i on mieścili by się w 5tyś euro i ok , dowiedziałem się że użędnicy w gminie dostali po 800zł karpiowegi, i w styczniu dostaną 13-stki, nie rozumiem mają pewną dobrze płatną pracę i jeszcze takie premie, w tych czasach, gdzie podatki , opłaty podnieśli , wiele ludzi nie mają za co nakryć stół wigilijny, a tu taki cwan, burmistrz by się wstydził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Suzuki, a wiesz ilu to trzeba mieć kolegów by wszystko rozpisać? Ten limit 5tyś ojro był celowy i udeża jak zwykle w gosp średnie i w zwyż. Po za tym średni i tak nie rozpisze bo przy pierwszym naborze na prow leży i kwiczy na końcu listy bo mało ha wykazał. Robi się jakaś komulacja nieprzyjaznych zjawisk, susza, paliwo, nawozy, podatek( w mej gminie za płace razy 2 czyli 72zł za q żyta), składki. haracz unijny. O ile mniej zarobimy czy tez mniej dopłat dostaniemy to wiadomo że budzet na tym straci, bo mniej pieniądza wróci do państwa. Jak mnie orzną w skali roku na 50tyś to np. maszyny nie kupię co za tym idzie nie dam miejsca pracy, a jak nie ma miejsca pracy to brak podatków i jeszcze bulić zasiłki trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

a jak tam z przelewami z ARiMR?

U mnie dziś na koncie nie było jeszcze bezpośrednich :(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

i nie będzie czytajcie wcześniejsze posty do 15 stycznia wstrzymane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja w sumie nie mam co narzekać, do 2 grudnia miałem 80%kasy na kącie. :) Zawsze to jakaś odmiana niz we kwietniu, maju, a w najlepszym wypadku w lutym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Suzuki, a wiesz ilu to trzeba mieć kolegów by wszystko rozpisać? Ten limit 5tyś ojro był celowy i udeża jak zwykle w gosp średnie i w zwyż. Po za tym średni i tak nie rozpisze bo przy pierwszym naborze na prow leży i kwiczy na końcu listy bo mało ha wykazał. Robi się jakaś komulacja nieprzyjaznych zjawisk, susza, paliwo, nawozy, podatek( w mej gminie za płace razy 2 czyli 72zł za q żyta), składki. haracz unijny. O ile mniej zarobimy czy tez mniej dopłat dostaniemy to wiadomo że budzet na tym straci, bo mniej pieniądza wróci do państwa. Jak mnie orzną w skali roku na 50tyś to np. maszyny nie kupię co za tym idzie nie dam miejsca pracy, a jak nie ma miejsca pracy to brak podatków i jeszcze bulić zasiłki trzeba.

i tu się zgodzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Ja wczoraj dostałem protokół z kontroli metodą FOTO robionej w sierpniu. Długo się czeka w takich przypadkach na decyzje z agencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
i nie będzie czytajcie wcześniejsze posty do 15 stycznia wstrzymane

Czytałem czytałem tylko wychodzi na to że w w mojej okolicy nikt nie dostał kasy. Po prostu wiem po innych klientach banku kto w nim ma konto i są tam naprawdę różni gospodarze (i Ci mali i Ci duzi) a ja nie pytam w banku czy wpłynęła moja dopłata tylko czy są jakieś przelewy z ARiMR.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Dziwicie się że nie ma kasy na koncie za dopłaty ,a co powiecie na to że w mojej okolicy jeszcze nikt nie dostał nawet decyzji o przyznaniu płatności ?.Są małe gospodarstwa i duże ,jedni ubiegają się tylko o JPO a inni o JPO ,UPO ,PZ ,OM czy płatność cukrową i decyzji nikt ze znanych mi osób nie otrzymał .

 

Mają obowiązek zapłacić do 30 czerwca to kiedyś zapłacą -tylko kiedy .

 

Tak samo było ze zwrotem akcyzy za ON -zapłacili ostatniego dnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

akcyzę za ON miałem chyba 2-3 tygodnie przed upływem terminu (wrócił stary wójt i się stara).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Modulacja dopłat od przyszłego roku o 10% jest pewna... 10% tych zabranych pieniędzy trafi do drugiego filara czyli do PROW na programy... Jeśli chodzi o projekty zmian na przyszłą WPR to dojdzie do zmian wniosków na dopłaty bezpośrednie jak jest to w niektórych krajach zachodnich... Co do ONW będzie na pewno ale ograniczą te obszary tak aby było ich o połowę mniej a pieniądze z nich również będę przerzucone prawdopodobnie do drugiego filaru... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Ja wczoraj dostałem protokół z kontroli metodą FOTO robionej w sierpniu. Długo się czeka w takich przypadkach na decyzje z agencji ?

Po takiej kontroli dopłaty na moim koncie pojawiły się w końcu maja t.j. w tym roku. ;[ :lol:


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@danield28 z tym że te potrącone 10% zasili drugi filar bym nie liczył to idzie raczej w oszczędności budżetowe bo ta kwota będzie uszczuplana z części którą dopłaca budżet naszego państwa czyli z UPO i wątpie żęby Rostowski zgodził się te zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na rolnictwo.

Tak to się narazie tłumaczy rolnikom aby za bardzo nie protestowali, że przeznaczą na modernizacje a faktycznie zobadczycie figę mogę iść o zakład.

Łatwo im to przejdzie bo zmiana ta dotyka według szacunków ok 13% gospodarstw czyli ok 35tys gospodarstw, więc co to za grupa można ich poświęcić.

Pozostałe małe gospodarstwa tego nie odczują a nawet śmiem twierdzić że nawet się cieszą że dokopują znów tym obszarnikom, kolejny raz po powyżsce składki KRUS oraz składce zdrowotnej. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

west, nie za mało, 13% tylko ma większe dopłaty niż 22tyś? Zgadza się, nie wiem co za kretyn znów w nowym Prowie zapisał, że będzie niskotowarówka. Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Znów dziela rolników, najpier na tych z jednym krusem, 2 krusami, do 15ha i powyżej, teraz do 22tyś i powyżej, później na tych co będą bulic co miesiąc za księgową i ci co będą się śmiali z tych większych co muszą zapier...ać 2 razy więcej by zostało tyle co tym mniejszym. Debilizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
@danield28 z tym że te potrącone 10% zasili drugi filar bym nie liczył to idzie raczej w oszczędności budżetowe bo ta kwota będzie uszczuplana z części którą dopłaca budżet naszego państwa czyli z UPO i wątpie żęby Rostowski zgodził się te zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na rolnictwo.

Tak to się narazie tłumaczy rolnikom aby za bardzo nie protestowali, że przeznaczą na modernizacje a faktycznie zobadczycie figę mogę iść o zakład.

 

Może tak być nie mówię, że nie ale wiem to od osoby z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi... Po za tym są to pieniądze UE, które muszą trafić do rolników więc do budżetu nie wrócą...

 

powyżsce składki KRUS oraz składce zdrowotnej.

 

Ja już teraz stwierdzisz, ze składka KRUS jest wysoka to lepiej zakończ już prowadzenie gospodarstwa bo ZUS cię zabije... Patrząc na dzisiejszą wartość pieniądza to 36 złotych nie jest wiele...

 

@farmermf z tymi 13 % to może być prawdą gdyż w Polsce prawie 700 tys. gospodarstw ma dopłaty do 1000 euro więc jest to możliwe... Zresztą przez najbliższe 20-30 lat na pewno nie zniknie pomoc dla mały gospodarstw bo co zrobić z tymi ludźmi, którzy tylko tam wegetują a mają 50+ lat, pracy nigdzie nie znajdą... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Niech ktoś da dla @jaro bana za pisanie w obcym języku na forum. Nie każdy jest na tyle inteligentny jak ja by to przetłumaczyć w google. :lol:

Danield28 spójrz po swej okolicy i policz rolników którzy utrzymują się z 4ha. Ja się rozejrzałem i widzę tylko takich co biora dopłaty za te 4ha, i tak już nie koniecznie wiedzą gdzie te ha leżą. Pisałem juz o przypadku, ze człowiek zamiast się rozwijac to sprzedał krowę by na niskotowarówkę się załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
Niech ktoś da dla @jaro bana za pisanie w obcym języku na forum...
ale za co? Za łaciński cytat? Trzeba było się uczyć jęzków ;)

 

 

...Ja już teraz stwierdzisz, ze składka KRUS jest wysoka to lepiej zakończ już prowadzenie gospodarstwa bo ZUS cię zabije... Patrząc na dzisiejszą wartość pieniądza to 36 złotych nie jest wiele...

hmm - ostatnio trochę bywałem po lekarzach bo stłuczkę autem zaliczyłem jako pasażer, kaucja 80PLN za gadżety, potem przytarłem oko - 60PLN za wizytę, koleżanka mnie straszy że rezonans (pół-prywatnie to 600 pln 4 lata temu było), do tego ona zapłaciła za rehablilitację 500PLN (z NNW dostała kasę ale wyłożyć najpierw musiała).

Oczywiście ubezpieczenie płacone moje, koleżanki też, nnw auta było, poza tym dodatkowe ubezpieczenie z roboty.

 

Po tym wstępie zastanawiacie się do czego zmierzam.

36PLN miesięcznie więcej to pikuś o ile....

I teraz najlepsze - co z tego że płacone mam ubezpieczenie itp jak przyjdzie pójść do lekarza to kolejka jest na luty albo marzec zależnie od przychodni. Wszystko idzie załatwić od ręki lub w 3-4dni jak się zapłaci.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

@danield28

Nie będę się z Tobą licytował kto ma lepsze źródła informacji to po pierwsze, po drugie te pieniądze będą potrącone z części krajowej dopłat czyli UPO i nie są to pieniądze z UE ale z Polskiegu budżetu i wcale nie muszą trafić do rolnictwa, a znając sytułację budżetową i oszczędności dam sobie rękę uciąć że nie wrócą.

Nigdzie nie napisałem że składka na KRUS jest dla mnie za wysoka, czy zdrowotna 36zł zrujnuje moje gospodarstwo, tylko zwróciłem uwagę że wszystkie te cięcia dotyczą gospodarstw średnich i większych.

Najgorsze jest to że reformy te zamiast zmieniać obraz wsi jedynie go utrwalają i dodatkowo niepotrzebnie napuszczają na siebie rolników.

Co do KRUS chętnie zapłacę nawet 3 tysiące na kwartał ale w zamian oczekuje wyższych świadczeń na emeryturze i proporcjonalnie do składek innych typu chorobowe, to co jest obecnie jest chore i niesprawiedliwe bo płacę 200% więcej niż jednohektarowiec a świadczenia będe miał takie same jak on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Będę konsekwentnie złośliwy-zrozumiałeś ?:D

Zrozumiałem, wśród 4 języków które znam łacina się do nich nie zalicza i nigdy nie będzie. Cwany że 2 słowa zna. :lol:

Nikita ty tez nie cwaniakuj bo pierwszy się googlem podparłeś. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aż taki złośliwy nie jestem-nie chodziło mi o to czy zrozumiałeś tą łacińską sentencję tylko czy nie widzisz właśnie jak nasz kochany rząd postępuje ?-dziel i rządź właśnie...

PS.Mógłbym się założyć że jednym z tych czterech jest "chechłacki"-zgadłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj