Skocz do zawartości
Kizo

Siewniki talerzowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kizo    5

To jak jest z tymi siewnikami talerzowymi opłaca się coś takiego kupić zwłaszcza interesują mnie opinie o siewnikach Amazone ale mile widziane są wszystkie talerzowe wkońcu to ta sama technologia siewu.

Karol I    1

Ja mam siewnik z Rolmaszu na talerzach 4,5m i na 3,4 klasie ziemi gleba musi być dobrze zagęszczona bo tak to zagłemboko sie za sieje i w schody są opuźnione. chyba że sie ma nowej seri siewnik, który ma do każdego talerza przykręcone koło podporowe i można sobie ustawić jak głemboko chcemy zasiać. Ten siewnik kupiłem ponieważ sieje zboża i kukurydze i gdy robię zmianowanie to siewnik na talerzach bardzo dobrze zasieje po kukurydzy.

luk2782    19

sam chce taki kupic bo od przyszłeg roku sieje miedzyplony na dopłaty i bede siał jare w mulcz na wiosne i chciałem za brona wirnikowa taki uczepic. redlice te ,maja to do siebie ze sa mniej podatne na zapychanie. i sieja lepiej w extrymalnych warunkach np na glebach ciezkich i mokrych lub z duża ilościa resztek pożniwnych. karol ma racje przy zbyt pulchnej uprawy pogłebiaja siew przez to ze redlice sa cieższe i taleze zapadaj sie głebiej ale dobry wał typu packer i po sprawie

Wiadomość z agroFakt.pl

Karol I    1

Ja właśnie zmieniłem agregat z Uni Grudziąc na agregat z EXPOM-u WICHER który ma wał strunowy, 4 rzędy graczek (gęsich stupek), wał strunowy, i na koniec wał kołeczkowy tak zwany Croskil. Ziemia po tym agregacie jest idealnie uprawiona pod siewnik talerzowy.

piootr    3

Ja mam wichera na gęsich stopach od 2000 roku i po nim nie trzeba siać teleżowym mnie po normnalnym siewniku spoko wschodzi

jakiej szerokości wziołeś do 6620 ja mam 3m

piootr    3

wcześniej robiłem tym wicherem 3 lata 1014 i spoko dawał rade tylko miał 400 kilo z przodu zakładane dodatkowo

w mf bez obciążników albo założonego tura nie ma mowy o robocie

100km do 3m szerokości starczy spokojnie

Karol I    1

Wicher jest ciągany na kołach, a że by odciązyć traktor bo wał kołeczkowy jest strasznie ciężki przy szerokości 4,5m to zawieszany i 800kg na przód do JD i może by dał rade. 4,5m idealnie pasuje do tego cignika, sasiad ma MF 155KM i 5,5m zawieszany typu Lech i tez daje sobie rade.

piootr    3

1,5 m waży ponad 200 kilo croscila bo z ojcem próbowaliśmy podnieść i nie daliśmy rady a w 1014 miałem jako obciążniki matryce od prasy które ważyły po 180 kilo i je podnosiliśmy i wkładaliśmy jak było potrzebne dociążenie do wichera w dorobioną z przodu rame

ja patrzyłem czy mój więcej jak wicher waży wytrzyma i stanęliśmy we 4 z tyłu na wałach i gibaliśmy i nawet kół nie zrywało

Jarecki21    17

Ten post jest dość leciwy , ale postanowiłem go reaktywować. Ponadto jest tu o siewnikach, ale duzo też o agregacie wicher, stąd::

Generalnie interesują mnie opinie na temat agregatu Wicher z Expomu. Jego zadaniem byłaby wiosenna uprawa pod kukurydze. Interesuje mnie szczególnie jak sobie radzi na ciężkich ziemiach i czy nie boi się kamieni. No i jak z ogólną wytrzmałością maszyny. Dodam, że interesuje mnie wersja 5,7m.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zetix
      Witam!!

Zakupiłem siewnik Hassia DK300 na dosyć konkretnym wypasie od znajomego. Siewnik pewny, wszystko sprawne aczkolwiek zauważyłem, że jak postawiłem siewnik pod wiatą (stoi lekko pochylony do przodu) to przez okienko do kontroli oleju w przekładni bezstopniowej nic nie widać (Olej jest, bo jak się go bardziej pochyli to zaczyna się pojawiać) Teraz moje pytanie, chcę zmienić olej w tej skrzyni, jak się za to zabrać? Od góry nie widzę żadnego wlewu. Zrobiłem wam dwa zdjęcia, pomożecie?

Czy dobrze rozumiem, że górną śrubą się wlewa nad okienkiem (jakimś lejkem albo coś) a tą na samym dole spuszcza stary olej? Planuję zalać olej taki jak zmieniam co sezon w opryskiwaczu i w rozsiewaczu (Jasol przekładniowy 80w90) czy będzie dobry ? Z góry dziękuję za odpowiedź!!

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez Zetix
      Witam!!

Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

• Przez DrPresto
      Problem polega na tym, że podczas próby kreconej wszystko wychodzi idealnie czyli to ile chciałem wysiać tyle jest ale sprawa wygląda całkowicie inaczej na polu. Siewnik wysiewa raptem połowę tego co było ustalone na 1 ha. Może macie pomysły co może być tego powodem?
      Liczę na Was!
      Dodam że chodzi o siewnik nordsten lift-o-matic typ clb/cld 2.5m
      Pozdrawiam!