Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

2948zł to jest cena za wyslodki do tego jeszcze pewnie transport?

Opublikowano

Może kolega podzieliłby się informacjami na temat wysłodków(od kogo taka fajna cena) gdyż tez chętnie bym kupił a handlarzom wolałbym nie dać zarobić aż takiej marży. Jestem zainteresowany transportem czyli powyzej 20t wysłodków do Krasnego mam 150 km.

Opublikowano

A co zrobić żeby wysłodki się tak nie psuły? najpierw udeptaliśmy przykryłem folią obsypałem do okoła ziemią a na gure położyłem opony i za pare dni i tak taka warstwa z 10 cm od gury jest popsuta jak jest u was?

Opublikowano

U nas różnie. Uformowane i udeptane dość starannie, przykryte folią, na wierzchu ziemią i po bokach jest taka warstwa niebieskich, na wierzchu OK. Boki nie są wysokie także nie odchodzi dużo. Wiadomo, że na bokach są najmniej ubite ale przeważnie tego nie było, najwyżej zwyczajnie gniły ale to w późniejszym okresie. Podejrzewam, że wysłodki są różnej jakości - co roku inne...

Opublikowano

U mnie mocno ubite ciagnikiem, okryte najtansza folia, i oblozone oponami plotami rurami doslownie czym sie da, i jak naraie 0 odpadu

Opublikowano (edytowane)

Wg mnie nieopłacalny lepiej niech zgnije 10-15% z mokrych luzem niż bele. A jak ktoś okryje sobie pryzmę folią to i straty niewielkie, a koszt mały w przeliczeniu na tonę. To tak samo jak kupować suche 700-900 zł/tona- gdzie w tej cenie mamy pszenicę czy kukurydzę, gdzie tu sens. U mnie łódka ok 25 ton w granicach 1000-1200 z dowozem od kierowcy tira który to załatwia, od rolnika w tym roku wyszło mnie coś niecałe 900 zł/zestaw. Ile za to bel wyjdzie? 4 sztuki...

Edytowane przez grzepo
Opublikowano (edytowane)

Stosuję balowy z wysłotek mokrych koszt ok 240zł/szt

 

Cena szokuje :blink: . U mnie koszt zrobienia z przywiezieniem i rozładunkiem we wskazane miejsce wynosi 70 zł. brutto/szt, co i tak wydaje się drogo, wysłodki oczywiście własne. Plusy które mnie przy tym trzymają to; jakość nieporównywalnie lepsza od wysłodków luzem( kto sam spróbuje się przekona), brak jakiejkolwiek pracy przy tym i łatwość wybierania zimą

Edytowane przez ptaszyna
Opublikowano

ChiquitaB masz może namiary na takie wysłodki? Potrzebuję 6 transportów wysłodki na pomorskie. Pomoże ktoś? Jak macie jakiś kontakt to prosiłbym o info na priv.

Opublikowano

Jak ja wam zazdroszczę tych cen, sam czekam za transportem +/-25 ton fizycznych za 2000zł i to jest dobra cena, z pierwszego lepszego ogłoszenia to 2400-2500zł a cukrownia raptem 8km. ode mnie.

Opublikowano

24t netto 1

50t netto 2

800zł + 100zł kierowcy za to że wjechał jak chciałem i gdzie chciałem.

Kupione od rolnika :)

900zł za wyslodki kupne + transport, to nie realne. Tyle mniej wiedzej kosztuje transport kupiony bezposrednio z cukrowni, do tego trzeba doliczyc transport. W moim przypadku kierowca bral 500zł za ok 35km.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Fugeo
      Cześć 
      Co polecicie jako bufor dla opasów? Kwaśny węglan sodu czy tlenek magnezu? 
    • Przez krystek44
      Witam, przychodzę z zapytaniem odnośnie zawartości białka ogólnego w paszy treściwej która przygotowuje z komponentów takich jak 
      1000 kg śruty zbożowej składającej się pół na pół z pszenżyta oraz owsa 
      175 kg poekstrakcyjnej śruty sojowej 
      175 kg suchej kukurydzy mielonej 
    • Przez Buba1995
      Witam serdecznie. Z jakich zbóż i w jakich proporcjach przygotowujecie w swoich gospodarstwach pasze treściwe dla opasów? Wzrost hodowli i kosztów produkcji skłania mnie do zaprzestania kupna gotowej paszy i rozpoczęcia produkcji własnej. Potrzebuję porady jakie zboża i dodatki stosujecie przy swoich paszach i w jakich proporcjach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v