Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Przejęcie Gospodarstwa....

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez Profil usunięty

szymon15    1

Ciężka, ale sam sobie jesteś szefem!

Bierz rolniczą i gospodarstwo

Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Jak chce ci to za darmo oddać ( duże i dobrze prosperujące gospodarstwo)to się nie pytaj tylko bierz bez namysłu. Jak sie troche przyuczysz to krowy nie beda dla ciebie zbyt wielkim obowiazkiem :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Indiana    7

Z innej beczki. Konczy gimnazjum. Ma 16l. Kto 16latkowi odpisuje gospodarstwo?

Najpierw postaw na szkole. Bo może wujek zamieni gospodarstwo na emeryture na Hawajach i obudzisz sie z ręką w nocniku.

Taurus83    89

wszystko zależy od tego ile/ na jakich warunakach? jeżeli nie chcesz robić przy krowach to możesz się przeżucić na opas i po paru latach dojdziesz do odpowiedniej wprawy która będzie ci zapewniać kase i czs wolny. albo możesz wszystko zaorać i tyle. 60 ha obrobisz sam z pomagierem jak się dobrze sprężysz...teraz tylko pytanie co z maszynami? czy je dostaniesz/spłacisz czy kupisz? bo jak nie masz swojego sprzętu to nic nie ździałasz..............

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

b

Rolnikix    4

W tym wieku nie bierz szkoły rolniczej, lepiej mieć szersze możliwości na przyszłość po maturze. Zawsze po liceum/technikum(tylko nie rolniczym) można pójść na studium 2-letnie, które zapewni odpowiednie wykształcenie kierunkowe.

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Indiana    7

Po szkole średniej można pójść na studia, niekoniecznie rolnicze. Potem chociażby po licencjacie czy inżynierce zrobić podyplomówkę z zakresu rolnictwa. Problemow z przejeciem nie bedzie. Bedziesz mial wybór.

kokoman0    63

Powiem tak zrób najpierw szkołę średnią może być nawet rolnicza bo nikt nie patrzy teraz jaką szkołę skończyłeś tylko jakie miałeś oceny i wyniki na maturze (oczywiście chodzi mi o dostanie się na studia). Po drugie idź na jakieś studia np. zootechnikę (bardzo fajny kierunek i z przyszłością). Takie jest moje zdanie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kokoman0 dobrze mówi sam jestem na 3 roku zootechniki :) najpierw się wyucz masz jeszcze czas na ciężką prace....

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

c

PeterG14    114

Jeżeli chce prowadzić gospodarstwo to niech idzie do tech. rolniczego bo jednak się czegoś douczy czego nie nauczył go wujek. Co mu da liceum ? Sami mówicie, źe nie trzeba konkretnej szkoły śreniej aby iść na jakikolwiek kierunek studiów .

szymolus    3

ej ej teraz te technikum schodzi na psy przynajmniej w moim mieście jak w tym technikum rolniczym oni praktyki mają u siebie w gospodarstwach, co to za praktyki.Kiedyś to bylo technikum np mój tata skończył technikum rolnicze w Krzyżewie i miał praktyki w szkole na polach, uczyli się doić poznawali odmiany zboż itd. A teraz jak masz praktyki w domu to czego się naauczysz?

Ja jestem zdecydowanie za liceum ponieważ 1 rok krócej, teoretycznie lepsza zdawalność matury co za tym idzie możliwość lepszego kierunku na studiach.

Zetor Team

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

c

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez thor1984
      Przymierzam się na wiosnę do remontu stodoły który polegał by na wymianie pokrycia i więźby dachowej bez żadnych zmian konstrukcyjnych ale chciałbym to zrobić legalnie i zastanawiam się czy na taki zakres prac wystarczy zgłoszenie czy potrzebne będzie pozwolenie na budowę? Druga kwestia jest taka, że stodoła ma około 40 lat i była stawiana bez jakichkolwiek papierów i pozwoleń więc nie wiem czy da się to w ogóle zrobić legalnie. Może ktoś miał podobną sytuację? Przecież nie pójdę do urzędu i nie powiem jak wygląda sytuacja, że chcę remontować jakby nie patrzeć samowolę budowlaną.
    • Przez RycerzNocy
      co myślicie o hali namiotowej jako garaż na maszyny lub słomę
    • Przez Pawel89pl
      Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem budynku w którym można przechowywać zarówno płody rolne jak i maszyny rolnicze .  Interesuje mnie hala o wymiarach mniej więcej 12 na 20 metrów . Teraz tak na rynku jest dość  duża rozbieżność cen . Hala  blaszana w ogłoszeniach wychodzi około 50tys zł a hala z  konstrukcji stalowej to już koszt około 70-80tys  . Czy ktoś coś doradzi ?  Z góry dzięki za pomoc
    • Przez chillout89
      Witam, czy ktoś posiada wagę samochodowa na swój własny użytek. Czy warto jest zainwestować w np. wagę osiową i czy jest wystarczająco dokładna?
    • Przez Funn
      Witam mam zamiar stawiać oborę na krowy mleczne na Ok. 110 sztuk i mam takie pytanie wiadomo ze trzeba pytać sąsiadów o zezwolenie na budowę i pytanie jest do ilu metrów mam ich pytać ? Jak mam sąsiada około 300-400 metrów od miejsca budowy to może mieć jakieś ale ?