Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
polac

Hydraulika-Sterowanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
polac    0

Wczoraj podczas rozmowy kumpel zapytał sie jak to jest w ciągnikach ze we wnętrzu są 3 dźwignie do sterowania hydrauliką a jest np.5 wyjść noi powiedzcie mi jak to jest bo ja mam styczność tylko ze starszymi maszynami w których hydraulika juz nie działa a z takim moim wujkiem który ma JD 6320 i JD 7920 to sie widuje raz na 5 lat

Józek    0

Jedną dźwignią z reguły steruje się parą wyjść, czyli doma złączami hydrauliki zewnętrznej.

polac    0
Jedną dźwignią z reguły steruje się parą wyjść, czyli doma złączami hydrauliki zewnętrznej.

Para czyli wyjście i powrót???Dobrze rozumuje???

Wiadomość z agroFakt.pl

luk2782    19

może byc tak ze jedna dzwignia jest krzyżowa czyli sterujesz nia dwoma zaworami. np przod-tył jeden a drugi prawo lewo. tak maja np niektóre nowe case i nh np tvt

Arek    113

zwykle jest tak ze jedna dzwignia steruja jedna para zlacza lub wlasnie sa dzwignie krzyzowe ktore steruja dwiema parami zlacz, zwykle 5,7 lub inne nie parzyste zlacze to bezposredniu powrot do skrzyni

yacenty    567

a co z moim zetorem?

2 dzwignie i 6wyjsc?

juz wiem ze jak podlacze do gornego wyjscia i wajche popcham to olej tloczy, jak wajche cofne to zabiera olej, jak podlacze dolny to na odwrot - popcham wajche to olej zabiera, cofam wajche olej tloczy,

a co z reszta?

pozdrawiam

YacentY

Grześ    3

A po jakiego czorta jest górne lewe wyjście hydrauliki przy ursusach i zetorach powyżej 80 koni. Są 4 lub 6 te z prawej są od wajchy przy podnośniku, jak ktoś ma 6 wyjść to te 2 po środku są od wajchy koło włączania przedniego napędu, dolna lewa jest od powrotu oleju do skrzynia a do czego jest ta nad nia.

piootr    3

do pługa biegusa podnosisz podnosnik i olej idzie na siłownik przy kole podporowym

luk2782    19

Yaceny sprawdz czy nie masz przypadkiem wykreconej dziwgni od 3 rozdzielacza. u mnie w ursusue mam 5 wyjsc jedno zlewowe 2 steruje sie dzwignia obok regulacji podnośnika a pozostałe dwa to dzwignia z prawej strony za regulacja podnośnika i własnie ta dzwignia była wykrecona założyłem dzwignie i hula

piootr    3
automatycznie? no no niedoceniam naszych ursusów

Można tak powiedzieć bo na to szybkozłącze idzie olej z tego samego przewodu co na siłowniki wspomagające podnośnik

Grześ    3

To nawet dobrze się składa bedę musiał wyprubować przy PHX. A jak to działa wystarczy do oporu dać podnośnik i najpierw podniesi ramiona a potem koło podporowe czy jakos inaczej? A i jaka trzeba mieć regulację mieszaną?

A gdzie można się wpiąć pod olej do tego dodatkowego obiegu zawnętrznego(te 2 szybkozłacza po środku). Miałem kiedys pod tą rurkę co idzie od pompy ale olej szedł mi tam a nie chciał iść na podnośnik i musiałem kombinować z dławieniem przepływu. Musiałbym zmienić rozdzielacz i podciągnąć zawór ale może można gdzie indziej podłączyć.

piootr    3

biegusa podczepiasz pod lewe górne szbkozłoącze to co jest ponad tym zlewowym co w korek od podnośnika puszcza olej ale nie wiem czy ty w 914 tak mamsz bo chyba w 914 nie ma siłownika wspomagającego poprostu na biegusa idzie ten sam olej co na siłowniki wspomagające podnośnik

Grześ    3

Mam ten siłownik przy lewym ramieniu i jest podłączony do tego właśnie wyjścia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html