Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może sam opowiedz z czego sam żyjesz ? Pamiętaj że ojciec też się znudzi Twoim nieróbstwem i narzekaniem .

Opublikowano

odezwał sie pracus co całym rokiem dzien w dzien siedzi na tym forum 🤣

Opublikowano

Po prostu szybko robię i mam czas na siedzenie . Ty ciągle krytykujesz tych , którzy starają się coś osiągnąć .

Opublikowano

1 tys zysku z byka a reszta to zapłacone koszty produkcji tak można wywnioskować z forum ???tzn ile byków musi urosnąć, na jedną krowę dającą mleko  powiedzmy średnio ? tzn lepszy przychód będzie z 12 krów czy 12 opasów ???  najgorszy problem w opasach to moim zdaniem zakup dobrych cielaków droga inwestycja, przy krowach te wycielenia zacielenia i w ogóle dobre stado musi być,  sianokiszona dobra sprawa ale tania nie jest a wiecie sami jak to jest z tymi balotami, w treściwej tez jakieś tam witaminki są

Opublikowano

No tak, to jest prawda, ale takie mam zapytanie z czego jest większy zysk z 12 krów czy 12 opasów - średniej jakości to i to,  chce wiedzieć według was , bo jak to się mówi co 2 głowy to nie jedna ;D

Opublikowano

adamek1942 napisał:

1 tys zysku z byka a reszta to zapłacone koszty produkcji tak można wywnioskować z forum ???tzn ile byków musi urosnąć, na jedną krowę dającą mleko  powiedzmy średnio ? tzn lepszy przychód będzie z 12 krów czy 12 opasów ???  najgorszy problem w opasach to moim zdaniem zakup dobrych cielaków droga inwestycja, przy krowach te wycielenia zacielenia i w ogóle dobre stado musi być,  sianokiszona dobra sprawa ale tania nie jest a wiecie sami jak to jest z tymi balotami, w treściwej tez jakieś tam witaminki są

jesli nie masz mamek to byka kupujesz i inwestujesz w jego dwa lata po dwoch latach masz z niego jeden raz zysk. a jak kupisz Jałówke mleczna to inwestujesz dwa lata ale po dwoch latach nie dosc, ze masz cielaka to jeszcze zaczynasz oddawać mleko i przez kilka nastepnych lat ona caly czas przynosi Ci zysk. ale minusami sa tez inne standardy utrzymania ze tak powiem, na tip top jak pisali inni. a na podsumowanie powiem to co kiedys stwierdził moj ojczulek "jak hodujesz opasy to masz byki a jak hodujesz mleczne to nie Ty masz krowy tylko krowy mają Ciebie"

Opublikowano

placebo -"jak hodujesz opasy to masz byki a jak hodujesz mleczne to nie Ty masz krowy tylko krowy mają Ciebie"  święta racja, kolego mój rejon to same opasy i krowy do tego dochodzą jeszcze warzywa u co niektórych.

jarek widać dobrze gospodarzysz , nie wiem po czym twierdzisz ze nie posiadam wiedzy o to ze pytam co lepsze ???? z twojego punktu widzenia ???  . Pożycz tą ciekawa książkę !! podziel się wiedzą i nie myśl  tylko o sobie lol. Dziwne podejście masz.

Tylko pytam co według Was jest  bardziej opłacalne. Wiem na czym polega produkcja  zwierzęca . Ciekawy jestem jak sadzicie.

Opublikowano
Wiadomo że kasy więcej z mlecznej ale obowiązków dużo więcej. Zależy jak kto patrzy na życie. Ja wolę mieć mniej kasy A np wyjechać z żoną na wakacje bo kasę zawsze można stracić a to co zobaczysz nikt Ci nie zabierze. Taki przykład.
Opublikowano (edytowane)
59 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Wiadomo że kasy więcej z mlecznej ale obowiązków dużo więcej. Zależy jak kto patrzy na życie. Ja wolę mieć mniej kasy A np wyjechać z żoną na wakacje bo kasę zawsze można stracić a to co zobaczysz nikt Ci nie zabierze. Taki przykład.

Ot dobrze gadacie......A jak chcesz miec więcej kasy to zabierz żonę na 5 rocznice ślubu na Tenaryfę a na 20 rocznicę polec po nią:)

Edytowane przez Baks00
  • Haha 1
Opublikowano

O właśnie, tak to właśnie jest przy z mlecznych kupa roboty jeszcze jak się jest samemu to niema mowy o jakich kolwiek wyjazdach na dłuższą metę no ale kasa jest co miesiąc zależy od ilości, pozwiedzać tez trzeba a nie ;D

Opublikowano
22 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Wiadomo że kasy więcej z mlecznej ale obowiązków dużo więcej. Zależy jak kto patrzy na życie. Ja wolę mieć mniej kasy A np wyjechać z żoną na wakacje bo kasę zawsze można stracić a to co zobaczysz nikt Ci nie zabierze. Taki przykład.

a przecież ty tez masz krowy

Opublikowano

Witam mam pytanie odnosnie kiszonki z kuku poniewaz zrobilem pierwszy raz  jak ja dawkowac dwa razy dziennie czy raz  i w jakich dawkach na sztuke?? posiadam siano siano kiszonke wlasne zboża żyto, łubin, mieszanke, owies.  bede wdzieczny za wszystkie porady

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v