Zaloguj się, aby obserwować  
MACIEEK1910

Burak cukrowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MACIEEK1910    0

Witam! Chodzi mi o konkretne odmiany buraków na ciężkie ziemie. Do tej pory sieje polskie ale chcę spróbować coś nowego i zobaczyć czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

odmiana ci dużo nie da żadnej różnicy nie ma w odmianach jak nie dasz pod korzeń i źle uprawisz to ci i odmiana nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

a są wielo korzenne?

tak jak ci piotrb14 napisał dodał bym POGODĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

a co to znaczy jedno korzenne??? bo tyle lat uprawiam burak i nie spotkałem sie z takim określeniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Chodzi o to że na ciężkie gleby powinno siać się buraki o tzw. palowym systemie korzeniowym, w przypadku buraków jest to korzeń o jak najmniejszej liczbie korzonków bocznych, żeby kopać i przewozić buraki z jak najmniejszą ilością ziemi, co wychodzi przy próbie zanieczyszczenia.Aż musze sprawdzić jakie ja siałem, u mnie jest bardzo ciężka gleba, buraki były ufajdalone a stopień zanieczyszczeń nie przekraczał 8%


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

każde buraki są takie :) nie ma rozgraniczenia na rodzaj korzenia.... przecież wiadomo że glina będzie się lepić buraka w przeciwieństwie do płowiny... chyba że będzie sucho... na to nie ma lekarstwa

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nieprawda, zauważ że po byle jakim kombajnie do kopania który posiada gwiazdę do czyszczenia, nie ważne czy to jednorzędowe shtolle, neptuny czy duże 6rzedowe holmery, ziemia zostaje tylko na bocznych korzonkach tych cieniutkich, przy odpowiednich ustawieniach kombajnu, prędkości na wałku wom, wilgotności gleby itd, oczywiście, jej kombajn ani doczyszczarka w pełni nie usunie, natomiast są odmiany o mniejszej ilości tych korzonków, specjalnie wyhodowane na gleby zwięzłe, tylko wyrzuciłem pudełka z nasion i wam ich nie podam bo niepamiętam tyle powiem że z firmy kws. Róznica jest bardzo widoczna zawsze nawet w zeszłym mokrym roku ludzie mnie się pytali dlaczego moja pryzma jest czyściejsza bielsza itd. myślą że to zasługa mojego shtolla i najlepszego operatora jakiego znam czyli mnie :rolleyes: ale to nie prawda w większości to przez odmiany


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

1 słyszę :) ja bardziej powiedział bym że gleby zwięzłe to bardziej płowina, która się ubija po byle deszczu. Mam gdzieś gazetkę z nazwami odmian buraka jak znajdę to ci odpiszę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Znalazłem tylko nie z firmy kws tylko jakiejś polskiej, przeczytałem tylko 3 pierwsze odmiany i w 2i3 tzn w zosi i jakiejś tam tak pisze że jest to właśnie odmiana o gładszym korzeniu, dalej niechce mi się czytać bo ide spać :rolleyes:

http://www.whbc.pl/strona,5.html


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

KAŻDA ODMIANA MA STOŻKOWY KSZTAŁT WHBC KWS CZY INNE A BOCZNE KORZONKI ZALEŻĄ OD POGODY JAK JEST SUCHO TO BURAK CIĄGNIE W DÓŁ A JAK JEST W MIARĘ MOKRY ROK TO WŁAŚNIE MA TE BOCZNE KORZONKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

napewno zachodnie są gładsze i mają mniejszą brode, mam taką zasianą tylko musze w zapiskach sprawdzić jaka to odmiana, ale wplyw na ilość drobnych ma takzę wplyw, podeszwa płużna, ilość próchnicy i koncentracja nawozu czyli czy stosowany jest nawóz pod czy po orce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj