Piotrass

Ceny przeglądów Valtry

Polecane posty

Piotrass    14

Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

50 mth- 2 tysiące

100 mth- 2 tysiące

500 mth- 2 tysiące

1000 mth- 6 tysięcy

I tak dalej leci co 500 2 tyś. i co 1000 mth 6 tysięcy.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

na 50mth też miałeś przegląd?

ja miałem na 100mth i na 500mth sobie sam zrobiłem tylko że jeszcze nie wymieniłem filtrów hydrauliki bo za cholerę nie mogę tych obudów metalowych od filtrów odkręcić...

Edytowano przez Przemo85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

ja nie miałem ale już są.

Edytowano przez MrValterka

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

W sumie to potwierdza się to co napisał @MrValterka, ceny poszczególnych przeglądów w granicach 2 tysięcy i ok 6 przy przeglądzie na 1000 mth i każdą jego wielokrotność. Przy przeglądzie na 1500 mth zapłaciłem 2350 zł.

@ Przemo85 - co do filtrów hydrauliki, to słyszałem od serwisanta który przyjeżdża do nas nawet o przypadkach pękania tych obudów. Wystarczy dokręcić je do momentu który gwarantuje brak wycieku i tyle; przy mocnym dokręceniu rzeczywiście jest problem żeby to ruszyć. U mnie serwisanci przyjeżdżają z metrowym kluczem od Kverneland'a :P


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

to przepraszam co jest tak drogie ze przeglady silnika takie drogie? a skrzyni tymbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Valtra ma wyjątkowo drogie płyny eksploatacyjne, 27,50zł do hydrauliki i silnika a 38,50zł do przednich mostów. Oleje drogie bo shell a filtry acco to nie ma sie co dziwić ze drogo wychodzi. B) Jeżeli kogoś stać na zachodni traktor to musi go stać na eksportacje. A jak nie to kupuje wschodni i leje lux ;)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

qrde jak sie przymierzalem do valtry to jakos niewiele drozej wychodzilo serwisowanie niz zetora, teraz chyba jednak musze odszczekac psioczenie na niego:) to z zachodnich CNH ma chyba njatanszy serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Mi za olej do silnika zaśpiewali 27zł a kupiłem wiaderko 20l shell Rimula R5E 10W-40 API CI-4(ACEA E7) i wyszedł mnie 17zł za litr

wymianę sam zrobiłem. koszt serwisu zależy od dilera z tego co słyszę od użytkowników ciągników innych zachodnich marek to wszyscy dużo kasują różnica jest minimalna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

17 a 27 to znaczaca roznica, z tego co kojarze to dealer tez mowil cos o 17 zl a nie 27.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Filtry i oleje są takie same w mf jak w valtrze ? Koncern ten sam więc mi sie zdaje ze powinno być to samo ;)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

te same bo ostatnio był u mnie przedstawiciel FENDT-MF i podał mi ceny za filtry wg numerów to wychodziło minimalnie drożej ale do serwisu Valtry mam prawie 40km dalej także wychodzi na to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

filtry będą inne, bo żadna Valtra nie ma silnika Perkinsa i skrzyni GIMA, a że korbanek handluje filtrami do Valtry to jego kaprys :) A oleje to może Ci sprzedawać każdy, najtaniej i tak będzie poza serwisami. Na każdym oleju są normy jakie spełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Ale część MFów ma silniki SISU a co za tym idzie te same filtry oleju i paliwa; skrzyni nie wiem czy są te same ale valtra nie ma swoich filtrów tylko stosuje filtry AGCO. Ciągniki MF serii 4400 to jest to samo co Valtra A więc filtry też będą te same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ten sam silnik jest w MF 5435 i Axos 340, a filtr oleju i paliwa jest inny. Co do 44** i A to się zgadza. AGCO nie produkuje filtrów tylko zamawia je u poddostawców np. Donaldsona który pakuje je w pudełeczka z czerwonym trójkącikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Koledzy co 2000, 4000, 6000mth itd. To sie płaci 7 tysięcy bo dochodzą jeszcze: Filtr silnika, filtr kabiny, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie MrValterka słyszałem że Valtry to kosmiczne pieniądze na przeglądach... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

a co wymieniają na tym tak zwanym dużym przeglądzie? że to aż tyle kosztuje? i czy np. w JD czy NH wychodzi znacznie taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Wszystko tzn. Filtr powietrza 700zł i kabiny 100zł, olej hydrauliczny 60 litów po 27zł, olej silnikowy 11-14 litrów po 27zł, olej przednich mostów 10 litrów po ponad 30zł, filtry paliwa, hydrauliki i uszczelki do tego dochodzi robocizna koło 5-7 godzin po 20zł gdyż ustawa sie zawory.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez madas_szab
      Od pierwszych zakupów maszyn z funduszy i nie tylko mineło już kilka lat, niektórzy kupują nadal.
      Jak po tych kilku latach sprawują sie wasze traktorki ?jesteście zadowoleni ? czy drugi raz wybrali byście Valtrę.?
      Osobiście dodam że użytkuje 2 Valtry i moje uczucia co tych maszyn są mieszane
    • Przez norbitoja
      Nigdzie nie mogę znaleźć na tym forum, jakie jest spalanie Valtry? Niech wypowiedzą się tu posiadacze wszystkich Valtr. Napiszecie, rocznik, przebieg, jakie awarie były, moc oraz spalanie z waszą maszyną ...itp.
      Z góry bardzo dziękuje komentującym!
    • Przez mrursus95
      Posiadam Valtrę N92 i do niej bronę talerzową Rolmako U693 (2,7m) oraz siewnik Unia Poznaniak 370/2,7 DXL (2,7m).
      Kiedy zepnę bronę i siewnik do valtry to przy opuszczonym hydropaku i podniesionym zestawie na TUZ ciągnika, valtra ledwo "stoi" na przednich kołach. Wystarczy że ktoś się oprze o siewnik to przód Valtry idzie automatycznie do góry.
      Nie chodzi o to żeby dokładać obciążenia ale żeby przesunąć środek ciężkości.
      Jakieś pomysły ?
      Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję za rady
      Pozdrawiam !

    • Przez kewin123
      Witam -prawdopodobnie w okolicach lutego ma być premiera nowej valtry z serii -A . Czy ktoś cokolwiek wie na ten temat? Wszelkie info, zdjęcia, dane, mile widziane. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj