konopek00

Jak podajecie kiszonke

Polecane posty

konopek00    0

witam. mam takie nietypowe pytanie skierowane do dużych gospodarstw. Czym wy rozdrabniacie kiszonkę po przewiezieniu do obory ręcznie czy za pomocą rozdrabniaczy (jakich) . Z góry dzięki

Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

atomik    145

a konkretniej to o co Ci chodzi bo z tego pytania to nic nie wynika ...

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

konopek00    0

chodzi o to jak ja podajecie krową no bo chyba nie przywozicie kiszonki i dajecie im w takim klocy. Chodzi o to jak ją podajecie

Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel253    0

Duże gospodarstwa hodowlane podają kiszonkę samojezdnymi wozami paszowymi, wozami paszowymi do ciągnika lub paszociągiem.

konopek00    0

a wy podajecie wytłok ??

A liscie buraczane ?

Edytowano przez konopek00

Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

atomik    145

ja przywoże wycinakiem a w oborze taczką rozworzę

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

milanreal1    291

a wy podajecie wytłok ??

A liscie buraczane ?

A liści buraczanych nie warto dawać, już lepszy z nich nawóz niż pasza.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Karolt    0

Ja przywoze kostki na stół paszowy i widełkami podgarniam ale w przyszłosci mysle kupic wóz paszowy

karol012011    1

ładujesz kiszonke z kuku i trawy do paszowozu do tego pare zodzaji śruty to wszystko mieszasz ok 10min. i rozdajesz dla krów lub byków i po głopocie .Widać że autor niema pojęcia o paszowozach ;)

ChudyxD    16

ładujesz kiszonke z kuku i trawy do paszowozu do tego pare zodzaji śruty to wszystko mieszasz ok 10min. i rozdajesz dla krów lub byków i po głopocie .Widać że autor niema pojęcia o paszowozach ;)

Ty się nie dziw jak to pewnie jakiś dziadek czy kto kolwiek. Pewnie nawet nie wie co to inseminacja xD

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcos
      witam wszystkich forumowiczów. niedługo przejmę gospodarstwo od ojca który przejdzie na RS a sam dostanę premie 75tys i chciałbym te pieniadze zainwestować w nowy budynek na opasy. W planach jest budowa budynku o wymiarach ok. 11x30m tylko nie wiem jakich użyć materiałów do budowy i czy robić budynek ze stropem czy bez. Co o tym sądzicie?? moze ktoś pochwali sie swoimi budynkami? Dodam ze na słomę mam stodołę i strop na słomę byłby raczej nie potrzebny. No to tak zgrubsza wszystko:)
    • Przez Palmiszon
      Cześć ostatnio zacząłem przerabiać starą oborę na wolnostanowiską z korytarzem około 3m i muszę niestety całe żłoby przesunąć aby wszystko miało ręce i nogi i mianowicie :
      Górna krawędź żłobu będzie na około 47 cm względem posadzki (system ściółkowy) i tutaj moje pytanie na jakiej wysokości puścić rurę aby mi nie wyłaziły za te koryta żeby to sensownie było . starczy im z 60 cm ?> 
      Czy mogę mieć problemy z weterynarzem ze względu na to że w jednym budynku będą te mamki i kury  ? kury oddzielne pomieszczenie ale jednak w tym samym budynku .  
    • Przez Wilkowski
      Dzień dobry, zastanawiam się z czego postawić oborę dla opasów. Ważne aby materiał był dość tani, ale dobrze spełniał swoją rolę. Wiem, że suporeks odpada ponieważ byki mogą mi ściany wylizać . 
    • Przez M1999
      Witam. Czy ktoś z was w ostatnich latach korzystał z dofinansowania na budowę płyty gnojowej na obszarach OSN ?  Chciałbym się dowiedzieć jak się to odbywa od samego początku. ( np. kiedy są przelewanie pieniądze przed budową czy po, jak są liczone wymiary płyty jakie mają być, czy płytę można wykonać samemu czy musi firma ? itp. )
    • Przez brog
      Witam wszystkich kolegów Rolników. Mam pewien problem w związku z płytą gnojową oraz starostwem.,, Otóż w 2017 r budowałem szambo przy oborze oraz na powierzchni płytę obornikową z murkami. Dokumenty były złożone do geodety który miał opisać wszystko na papierkach i złożyć jako zgłoszenie. Dokumenty były wszystkie dostarczone i niby miała być sielanka, niby... mamy już 2018 r. W dokumentach starostwa nie istanieje ani płyta gnojowa ani szambo. Teraz ich nowym (urzędników) wymogiem jest PROJEKT BUDOWY PŁYTY GNOJOWEJ Z OPISEM. robiłem to wszystko sam. Nie mam pojęcia jak ma to wyglądać. Nie mam pojęcia skąd to mam wziąć. Bardzo proszę o pomoc, bo w innym przypadku będę zmuszony do rozbiórki mojej "harówki" . Bardzo bym prosił o podesłanie choć by przykładowego projektu budowy płyty obornikowej. (wymiary mojej budowy to 5x10. oraz wysokość murków 1m z trzech stron)

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.