Gość

Żniwa 2011

Polecane posty

DEVID    1

Woj łódzkie powiat Brzeziński Szymaniszki

Siąpi cały dzień jęczmień ozimy zaczęty plon nawet niezły niestety po tych deszczach wszystko robi się czarne owies zaczoł się odmładzać a jęczmień zaczoł upuszczać kłosy :blink:chyba w tym tygodniu już po żniwach a miałem jutro reszte ozimego ściąć i może przed wieczorem wzioł bym się za rzepak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

u mnie kujawsko Pomorskie w mojej okolicy wszystko stoi prócz ozimego jęczmienia wszystko czeka na pogodę

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ach ta tegoroczna pogoda jak deszcz był potrzebny to nie była a jak potrzebna pogoda na żniwa to pada ;[ , i jak narazie 2ha pszenicy ozimej już sprzątnięte i 0,5 jęczmienia i pozostało jeszcze 15ha do skoszenia a pogody brak i bizon stygnie w garażu, jeszcze trochę tak będzie to będzie tak mokro,że się nie wiedzie a owies już się wymładza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

@ pawlus to jakieś pośpiechy ci rolnicy albo tak jak u mnie wykosili jakieś kawałeczki ci którzy nie mieli tam rzepaku plon góra 1,5 tony/ha to się zgdzę że takie można było kosić .... czy desykowany czy nie to i tak jeszcze zielony ja tam sobie w brodę nie pluję bo mój rzepak nie strzela nie pęka ślicznie się trzyma. Dzisiaj miałem jechać cośpróbować ale zmierzyłem wilgotność to miał od 12 % do 14 % to po przejściu przez kombajn będzie miał 17%...

 

Oklice Żółkiewki jeśli kojarzysz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

U mnie rzepaki jak narazie próbują ;) Ja wjeżdżam jutro bo 40 ha rzepaku trzeba skosić ;)

Edytowano przez DF24

Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kojażę , byłem tam wiosną za agregatem uprawowym ;)

 

Wiesz województwo jedno a rejony różne , u nas rzepaki były naprawdę ok. nie wiem ile dało z ha ale "na oko" wydaję mi się że było bardzo dobrze (plantacje bardzo dobrze przezimowały) ;) Jęczmień zimowy kosilismy w sobotę i niedzielę - suchy był aż strzelało :D

 

Dziś największy gospodarz ze wsi wykosil pszenicę ozimą :o Moim zdaniem była jeszcze mokra po przedwczorajszych opadach , Ja planuję jutro kosić jesli będzie słońce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

U mnie od 3 dni jak na złość pada,a w piątek miałem kosić żyto ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja miałem dzisiaj ruszyć w końcu ten rzepak już co będzie to będzie nawet ja złapie 12 % no ale cóż miała być pogoda a znowu pochmurno i mżawka była, a do pszenic u mnie to jeszcze 2 tygodnie naj szybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W przyszłym roku skracam wszystkie zboża, pszenzyto po opadach lezy w 30% mam nadzieje ze jeszcze sie podniesie, bo plon ziarna jak i plon słomy bedzie pokaźny :rolleyes:

Narazie pauza - przynajmniej tydzien pogody potrzebny ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

U mnie to samo co u Kolegi @Wacek21 (pozdrawiam serdecznie Tomka :) )

Za tydzień, może w środe, jeśli nie bedzie padać, już mży bardzo mocno od rana..

Plon pszenicy bedzie napewno zaskakujący. cool.gif Tylko najgorsze jest to, że u mnie w wsi jest tylko jeden kombajn na usługi, a co za tym idzie, bedzie pogoda wszyscy beda chcieli kosić ohmy.gif i bede musiał pierwszy zaczać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas poda od tygodnia ;[ (woj. Lubelskie pow. Janowski)

Pszenica, jęczmień jary już nadają się do koszenia, ale pogoda teraz ma władze nad nami.

Mokrego nie będziemy kosić bo nie mamy możliwości dosuszania.

Pierwsze uruchomienie kombajnu w tym roku było u sąsiada w jęczmieniu plon około 2 t/ha. Niby słomy było dużo a ziarna mało. Dwa razy się zatrzymywałem i przypatrywałem się czy nie gubię ziarna ze zbiornika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

No i se pokosiłem :( Pow. Sztumski- pada od 3.00 :(


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Woj łódzkie u mnie właśnie przestało siąpić :D

Tyle że wczoraj praktycznie i dzisiaj w nocy całyczas mży taka mgiełka zbożą już czarne się robią owies się odmładza pszenżyto rośnie w kłosach jęczmienie opadaja z kłosów poprostu brak mi słów .

Czy ktoś z kolegów wie może od kiedy będzie pogoda czy wciąż mamy jesień (pore desczowa monsunowa):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Zajrzyj kolego na [cenzura] tam specjaliści z Warszawy dopiero tekst pojechali ile zboża zbierzemy oni zza biurka wiedzą a my rolnicy co tam wiemy

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

a u mmie kuj-pom niby pada niby nie taka mrzawaka wilogotno. Ja jak skończy padać to 3 dni i młucę wszystko (oprucz mieszanki) kolega w środe młucił rzepak 9.8% średnio ;/

A jak narzie skosiłem ozimy jęczmień na 4a 4b sypneło 4.5t/ha więc nieźle

Edytowano przez divad115

sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

ja skosiłem 6 ha rzepaku i du** pada pada i nic wiecej rzepaku zostało jeszcze około 2,5 ha jak 5 dni pogody i kosze wszystko co leci ale kiedy te 5 dni pogody bedzie to ja nwm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

W mojej okolicy pada od tygodnia wiec na razie nici ze żniw. Nawet rzepaków ludzie nie pokosili tylko jeczmienie zimowe ale to 1% całych zasiewów w okolicy wiec u mnie do zniw daleko.Na szczescie zboza dopiero zaczynaja dochodzic wiec o porastaniu nie ma mowy jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

dziś trochę rano popadało ale nie dużo tyle że niebo zachmurzone :( może po niedzieli jak będzie ze 3 dni upalne to zaczniemy u wujka żyto i u drugiego pszenżyto :) przydało by się tydzień upalny to byśmy żniwa i drugi pokos u wuja zaczęli B)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

Właśnie to mnie wkurza jak kolega pisze panowie specjaliści oceniają coś co nie jest zebrane jeszcze z pola nie da sie przewidzieć plonu na tyle co do dt a nawet jak przewidzimy niby zborzę ładne ale miejscami na górkach od granic albo wymokło obmarzło itp i plon już będzie inny czasami zborze wydaje sie słabe mala waga MTN a sypie a oni już więdzą jakie plony niektórzy koledzy czy w agrobiznesie mówią że spodziewali się 3-4t/ha rzepaku a tu go omłucił grad i tak sobie można przewidzieć plon jest nadchodzi chmura i niema ale oni są widocznie wróżbitami i jasnowidzami wiedzą ile średnio u nas wyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie na wsi dzisiaj koszą zboża (pszenicę) słońca brak , wiaterek jest ale nie wiem co oni z tym zrobią , parametrów wilgotności napewno im nie wytrzyma a suszarni nie mają ... Trochę przegięcie , przeciez to dopiero 22lipiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVID    1

U mnie rano jeszcze była mżawka i huragan teraz spokój ale słońca wciąż niema , kolega kiedy ostatnio u ciebie padało że już koszą bo z tego co przepowiadają pogodynki to w całym kraju leje na pewno są jakieś wyjątki :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U mnie padało lepiej we środę , a w czwartek tylko pokropiło i narazie deszcz "wisi" w powietrzu tzn nie pada ale praktycznie cały czas niebo pokryte chmurami , słońce przebije się raz na klilka godzin ;) za to wiatr jest cały czs , jest też chłodno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kool    0

u mnie już pszenżyto zaczyna rosnąć niektóre kłoski nie wiem czemu tak szybko zaczyna porastać mimo że wszystko stoi a nie było jeszcze przestane najgorsze że zapowiadaja ciagle deszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj