Skocz do zawartości
mf6245

Problem z półbiegami Power Control 6265

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mf6245    0

Witam, Panowie

jest problem z półbiegami w MF 6265, po pierwszym odpaleniu i kilku - kilkunastu minutach jazdy wszystkie 4-ry półbiegi są, lecz przy dłuższej jeździe, pracy są już tylko dwa, lub tez przy pracy na turze. Jaka moze byc przyczyna? Moze ktos miał podobny problem? Z góry dzieki za pomoc.

hubertuss    603

Hm trudno powiedzieć tych ciągników jest mało w polsce. Więc nie wiem czy na takiego użytkownika z takim problemem trafisz. Kiedy byl wymieniany olej i filtry. Może zacznij od tego. Jakich półbiegów nie masz.

mf6245    0

Olej i flitr byl wymieniany, moze to jakis czujnik. Z polbiegow jest A i D a nie ma B i C. Moze ma ktos ksiazke do tego podelu tylko PL?

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertuss    603

Książka nie wiele ci da. Sprawa wygląda jak by były problemy z ciśnieniem oleju gdy ten zrobi się żadszy pod wpływem temperatury. To się działo od początku , po wymianie oleju czy od niedawna? jakieś kontrolki się palą coś miga? Instrukcji do tego modelu po polsku chyba nie znajdziesz możesz ściągnąc ze strony korbanka instrukcje do modelu 64xx dynaschift top praktycznie ta sama skrzynia.

ariss    2

Masz zwykła skrzynię dynashift i zacinają Ci się elektrozawory które przerzucają półbiegi albo nie dochodzi do nich prąd. Książkę to weź i poczytaj co to ten Twój powercontol jest

hubertuss    603

Nie wiem czy przepływ prądu ma coś wspólnego z rozgrzewaniem się ciagnika. zacinanie zaworów może ale też wątpie. Gdyby prąd nie dochodził wogóle by nie działały na zimnym czy ciepłym. Power control to jest rewers eh z możliwością zmiany półbiegów i nazywa się to tak samo w skrzyni 16x16 i 32x32 bez różnicy.

MDSikor    6

Czy przed wymianą oleju w skrzyni też tak było? Czy dopiero problemy wystąpiły po wymianie oleju?

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

mf6245    0

Problemu nie bylo przed wymianą oleju i filtrów, w tej chwili dalej jest to samo. Ostatnio przy wozeniu gnojowicy polbiegi raz byly raz niebyly. Dziwne bo chwile sa, a za jakis czas sa tylko te dwa i znowu sa wszystkie. Przy pracy na turze sa tylko dwa.

MDSikor    6

Może zalałeś zły olej do skrzyni.

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

hubertuss    603

Zły olej lub filtr o zbyt małej przepustowości. Napisz jaki olej wlałeś, jakie są jego parametry? Jaki filtr orginał czy zamiennik?

Edytowano przez hubertuss

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DominikPocisk
      Witam, wszystkich użytkowników serii 6200. Czy ktoś może potrafi skalibrować rewers i sprzęgło? poczytałem na forum trochę tematów lecz nic konkretnego nie znalazłem.
      Ciągnik mam kilka miesięcy a sprawa wygląda tak ze jak włączę do przodu, to czuć delikatne szarpnięcie, a następnie ciągnik łagodnie ruszy, przy włączaniu do tyłu od razu delikatnie rusza posiadam MF 6280.

Czym może być spowodowane szarpniecie przy ruszaniu w przód? czyżby wymagał kalibracji a może już skrzynia jest częściowo wyeksploatowana?
    • Przez Kondzio342
      Witam wszystkich jestem nowym na forum i mam kilka pytań. Zakupiłem niedawno massey fergusson 4255. Mam problem z podnośnikiem mam agregat uprawowo siewny z wałem paker spaw metu i nie podnosi nawet samego agregatu. Agregat waży 1100kg pompa przy siłowniku wspomagającym została zmierzona i daje zaledwie 60bar. Ile powinna dawać pompa w tych modelach? I drugie pytanie jakie pługi obrotowe do tego ciągnika???
    • Przez Michal0987
      Witam ostatnio kupiłem traktor massey ferguson 6255 z 2002r.i ostatnio podczas pracy przy agregacie uprawczym nagle stracił moc tak jak by stracił że 30 koni.traktor został dostarczony do mechanika który po wstępnych oględzinach zdemontowal turbo i okazało się że jest w nim pelno oleju.a po chwili zauważył że przy silniku brak jest (jak on to powiedział skraplacza odmy oleju silnika) tylko przewód od odmy podłączony jest do wlotu powietrza do kolektora.i teraz tu moje pytanie czy aby na pwno to jest przyczyną tego oleju w turbiie czy silnik ma przedmuchy i jest do naprawy.dodam jeszcze że za ten skraplacz chce 2.5tys.chcialem porównać ceny z Internetem ale nie mogę tego znaleźć.z góry dzięki za każdą poradę.
    • Przez tomek44
      Witam! Potrzebna pomoc, otóż szwankuje mi obrotomierz jego wskazówka delikatnie drga do około 300-500 obr/min i nie rusza wyżej. Myślałem ,że problem tkwi w czujniku obrotów który znajduje się w pompie hydraulicznej jednak po wymianie na nowy dalej jest to samo. Proszę o rade gdzie dalej szukać, czy jest to awaria samego licznika a może problem tkwi gdzie indziej.
    • Przez Nowak5425
      Witam, będę zakładał klimatyzację do mojego MFa 4255 i mam kilka pytań do posiadaczy tego modelu ciągnika z założoną klimatyzacją. 1.W którym miejscu i w jaki sposób zamieszczona jest sprężarka ? 2.W jaki sposób i od czego dostaje ona napęd ? 3. W jaki sposób zamieszczony jest osuszacz (filtr)? 4.W jaki sposób jest umiejscowiony parownik ? 5.Czy musi być włączony nawiew, żeby działała klimatyzacja ? Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś odpowie na te pytania, mile widziane również zdjęcia. Może ktoś dokładał samemu klimatyzację coś doradzi podpowie. Zestaw klimatyzacji nie będzie oryginalny,a z firmy Inter-Instal.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.