Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tadzio1909

jaka prasa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
prasa
tadzio1909    0

jaka wybrac prase sipme farme 2 czy feraboli entry 120 oby dwi z full wypasem chodzi mi ktora taniej wniesie i czy jak taniej wyniesie to czy bedzie lepsza??

Rolnikix    4

Napisz może lepiej co tą prasą będziesz robił oraz ile możesz na nią przeznaczyć, to wówczas można coś interesującego poszukać...

Wiadomość z agroFakt.pl

tadzio1909    0

ona bedzie smigac w proximie 8441 i do kiszonki i do slomy. mi chodzi ktora bedzie lepsza prasa jak podacie np sipme to mowcie dlaczego

damianmtz    0
Napisano (edytowany)

ma robić 200 sisnokiszonki 1000słomy 200 siana

ma mieć noże zmiennom komore używana zachodnia

ciągnik do niej jd5080r

z góry dzięki

Edytowano przez damianmtz

Jonek132    0

Z zachodnich, to polecał bym prasy Case. Są one wytrzymałe, części są dostępne i mało awaryjne ;)

A jeśli chodzi o jakość prasowanych belek, to najlepsza była by Sipma. Jest pasowa, co może utrudniać jej długie użytkowanie- bo się wycierają, ale za to bele są dobrej jakości. :)

Rolnikix    4

Zmienno-komorowej nie uciągnie ten zetor więc odpada. Będzie służyć od sianokiszonek więc przydałby się rotor. Z tańszych trochę pras to Polskie metal-fach, sipma, warframa i unia, zachodnie droższe zazwyczaj trochę więc raczej odpadają jeśli cena gra różnice. Z wymienionych polskich pras kierowałbym się ceną, jedynie metal-fach bym odrzucił bo nie mam jakoś przekonania do tej marki. Z pozostałych trzech powinieneś dokonać wyboru.

rafalkom555    13

Co ty z sipmo farmo wyjeżdżasz, jak napisał że zmienno komorowa B)

a ile $$$ masz do wydania na nią?

Bartek72511    41

W tytule ma napisane że do 60 tysięcy.

Z tego co się orientuje to: prasy claas 260/280 potrzebują trochę mocy, a gdy chcesz prasować z nożami takim ciągnikiem to te odpadają. Bardzo dobrymi prasami są krone z serii variopack, jednak mam wątpliwości czy Twój ciągnik sobie z nią poradzi. Moim zdaniem najlepszym wyborem byłoby coś z pras jd ( w tej gotówce 582/592) lub vicon rv1601 i 1901. Z tymi prasami nie powinien miec problemu ;)

SebsoN    20

ja na twoim miejscu wybrałbym POL-MOT WARFAMę z-549 tą co reklamuje Agrofoto ona jest z rotorem nożami i na siatke 1,90m podbierak

rafal4610    54

Rolnikix proxa da rade w stałokomorówce a nie pójdzie w zmiennej komorze ? Każdy ci powie że zmiennokomorówka idzie lżej niż stało komorówka. Wystarczy ustawić zgniot pod moc ciągnika(zresztą ja i stałokomorówke) i na pewno lepiej zbije niż stałokomorówka bo zbija od początku beli ;)

Rolnikix    4
Napisano (edytowany)

Patrzyłem niedawno na zapotrzebowanie mocy tych pras zmienno-komorowych i zazwyczaj minimalne zapotrzebowanie mocy zaczynało się od ok 100KM...

Przykład(więcej nie chciało mi się szukać, zresztą kiedyś w tygodniku rolniczym była tabelka z cenami, zapotrzebowaniem mocy i wyposażeniem pras...)

http://www.sipma.pl/page.php?content=prasy_pasowe

Edytowano przez Rolnikix

rakos93    0

Ja bym ci polecił jd 590 rotor siatka itd w 35tyś spokojnie sie bys zmieścił sa one bardzo wydajne i wystrzymałe polecam bo sam mam taka

SebsoN    20

Patrzyłem niedawno na zapotrzebowanie mocy tych pras zmienno-komorowych i zazwyczaj minimalne zapotrzebowanie mocy zaczynało się od ok 100KM...

Przykład(więcej nie chciało mi się szukać, zresztą kiedyś w tygodniku rolniczym była tabelka z cenami, zapotrzebowaniem mocy i wyposażeniem pras...)

http://www.sipma.pl/page.php?content=prasy_pasowe

CO ty gadasz ja mam prasę zmienno-komorową pasową JOHN DEERE 550 która robi belki od 0,80m do 1,80m i ciągnie ją URSUS c4011 :D

rafal4610    54

Rolnikix a zobacz sobie wyposażenie tych pras ;) W tej nowej sipmie zmiennokomorowej jest rotor co też podnosi zapotrzebowanie na moc ;) Dokładnie porównaj sobie wyposażenie i wtedy możesz ocenić a nie spojrzałeś na zapotrzebowanie... Zwykła zmiennokomorowa bez rotora to żeby ładnie zbić to potrzebuje jakieś 70KM a nawet mniej a w stałokomorówce przy tej mocy nie uzyskasz takiego zgniotu ;) W zmiennej komorze moc 80KM to już bele są na prawde bardzo dobrze zbite

damianmtz    0
Napisano (edytowany)

a co muwicie o welgerze lub krone bo ojciec takom by chciał kiedyś miał welger 15 była niezawodna i bez awaryjna a nie to co sipma

Edytowano przez damianmtz

rafal11195    7

Krone mozga smialo polecic , wydajne i maloawaryjne , o welgerze sie nie moge wypowiedziec, bo nie widzialem w pracy , polecilbym ci vicon rv2160 ale nie wiem ile na dzien dzisiejszy $$$

Rolnikix    4

Przepraszam bardzo, ale ja cały czas myślę o prasie zmiennokomorowej z rotorem, może tego nie napisałem ale nie wyobrażam sobie aby prasa zmiennokomorowa nie miała rotora.

A co do mocy ciągnika i zbicia belek, mniejszy ciągnik wiadomo że poradzi sobie z prasą której zapotrzebowanie mocy jest większe niż moc ciągnika ale w przypadku sianokiszonek(bo słomie to nawet lepiej jak trochę luźniejsze) zbicie odgrywa ważną role i za mały traktor nie da rady tego tak zrobić jak ciągnik który ma wymaganą moc.

Podsumowując jak kto sobie uważa, ale dobra sianokiszonka potrzebuje dobrego zestawu..

Witam. Posiadam prasę Feraboli Entry 120 Na full wyposażeniu. Dzisiaj pierwszy raz ja uruchomiliśmy więc jest prosta w obsłudze ,solidnie wykonana,mocno zbija baloty, ustawiliśmy na początku na 130 to śrubokręt ciężko było wbić. Jak chciałbyś coś więcej o niej się dowiedzieć To pisz do mnie to chętnie na twoje pytania odpowiem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.