gumaa87

JD 5100R vs Case JXU 105

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gumaa87    84

Witam. Jak w temacie. Co byście wybrali jako głowny ciagnik do gospodarstwa. Może ktoś posiada takie ciagniczki i moze cos na ich temat powiedziec?? A może NH T5060. Co byscie polecili. Gospodarsto nie duze ok 20 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Ja bym polecił ci JD ponieważ R-ka to 100 procentowy, dobrze wyglądający i wytzrymały jelonek :) A ile masz kasy na wydanie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk252    0

to zależy jaki masz budżet :rolleyes: john na pewno najlepszy ale i najdroższy

nie kupuj new hollanda, bo to jest nie wypał, wiem bo mamy to w szkole :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Nie, zetora nie biorę pod uwagę. Co do budżetu...jestem w stanie wylożyć na tą "erkę" JD, ale co pozniej, skoro przy pracach polowych lubi wypić troche ropy. Jednak konkurencja wie że w europie ropa jest na wage złota, i nh czy case pali mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryzek11500    0

przecież można jeszcze pomyśleć nad claas-em axos340(102KM i to na silniku Perkinsa) lub arionem 400 w podobnych cenach też jest MF z serii 54** jeśli jesteś w stanie dać dużo to też fend vario. A co do wypowiedzi luk252 to się nie zgodze do NH to świetne ciągniki sam mam T6010 i sobie chwale :rolleyes:

Edytowano przez gryzek11500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nie, zetora nie biorę pod uwagę. Co do budżetu...jestem w stanie wylożyć na tą "erkę" JD, ale co pozniej, skoro przy pracach polowych lubi wypić troche ropy. Jednak konkurencja wie że w europie ropa jest na wage złota, i nh czy case pali mniej.

Case JXU/ NH T5*** pali mniej od JD, ale moc uciągu w porównaniu do JD 5R o takiej samej mocy znamionowej jest aż o 10KM mniejsza, jakoś tak już jest że skrzynie CNH maja bardzo duże straty mocy na przekładni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

O tej stracie mocy w NH to jeszcze nie słyszałem od nikogo...a powiem ze posiłkowany zapewnieniami dilera co do mocy zastanawialem sie nad 4 obrotową albo 4 lub 5 zagonową. Ale nie do końca w to wierze, wiec teraz zastanawiam sie nad JD bo jednak z tcyh 100 KM uzyskuje lepsze osiagi. A co do MF czy fenda to odpada, ze względu na ilość elektroniki w nich zawartej. To sa jednak ciagniki naszpikowane "kabelkami". Pozatym brak mi przekonania do marki MF a fend...no cuz piekne ciagniki ale cena zbyt wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A ty myślisz że w JD serii 5R nie ma elektroniki?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

pod względem "elektroniki" to JD 5R przewyższa ;) MF 54** a doposażone JXU tez zbytnio się od MF nie różni.

Widzę że kolega @gumaa87 nie wiele wie o ciągnikach które chciałby kupować i jedzie na stereotypach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk252    0

przecież można jeszcze pomyśleć nad claas-em axos340(102KM i to na silniku Perkinsa) lub arionem 400 w podobnych cenach też jest MF z serii 54** jeśli jesteś w stanie dać dużo to też fend vario. A co do wypowiedzi luk252 to się nie zgodze do NH to świetne ciągniki sam mam T6010 i sobie chwale :rolleyes:

 

pisałem o NH T5060, bo gumaa87 się pytał czy czasami też nie wziąć go pod uwagę, a seria T6000 to już inny traktor ;) też mam sentyment do claasów ale nic nie mogę o nich powiedzieć :(

 

a może deutz-fahr agrofarm k420???

Edytowano przez luk252

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Kolega gumaa wie o ciagnikach ktore chce kupic tyle ile powinien wiedzieć, jeździł każdym z nich, oglądał podczas prac u ludzi którzy maja takie ciagniki i zna opinie samych użytkownikow co do jakości i awaryjnosci tej że elektorniki w tych ciagnikach, wiec jednak za MF podziękuje. Co do DF to tez sie nad nim zastanawialem ale diler jakaś piz*a i nie idzie sie dogadac, chce taką kase za niego że juz taniej mnie wyjdzie JD

Edytowano przez gumaa87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kolega nie odwraca kota ogonem :P bo wyraźnie napisał wcześniej, że nie wie tego co powinien wiedzieć o ciągnikach które chce kupić :P Jeśli uważa że MF awaryjny .. ok, ale pisanie bzdur że ma więcej elektroniki od innych, to nie moje słowa, tylko kolegi :P jaka elektronika się w nich psuje (MF54**) ?

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigosek54    1

witam...ja też słyszałem że w NH spada moc...stałem przed takim wyborem tylko 85KM i DF albo JD...początkowo byłem pewny że wezmę DF ale jednak JD przewyższył go..no i w JD masz pełną ramę np:.przy pracy z pługiem albo coś nie ma nic lepszego ciągnik pali więcej od innych ale ma plusy..pełna rama,lepsza widoczność do tyłu itd:.NH nie brałem pod uwagę ponieważ słyszałem różne negatywne rzeczy o nich :mellow: aha i ja będę miał go jako ciągnik pomocniczy...to jaka różnica cenowa była między DF a JD skoro lepiej opłaca się wziąć john'a

Edytowano przez bigosek54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

witam...ja też słyszałem że w NH spada moc...stałem przed takim wyborem tylko 85KM i DF albo JD...początkowo byłem pewny że wezmę DF ale jednak JD przewyższył go..no i w JD masz pełną ramę np:.przy pracy z pługiem albo coś nie ma nic lepszego ciągnik pali więcej od innych ale ma plusy..pełna rama,lepsza widoczność do tyłu itd:.NH nie brałem pod uwagę ponieważ słyszałem różne negatywne rzeczy o nich :mellow: aha i ja będę miał go jako ciągnik pomocniczy...to jaka różnica cenowa była między DF a JD skoro lepiej opłaca się wziąć john'a

Za DF zawołał 15 tys wiecej niz za JD. Jak długo masz juz tego "jelonka"? I jakie prace nim wykonujesz?

Do kolegi Bogdana: nigdzie nie widze takowej zmianki w moich postach jako bym nic nie wiedzial o ciagnikach ktore mnie interesują, chyba pomylilas moja wypowiedz z wypowiedzia kolegi luk252 na temat classa

Edytowano przez gumaa87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

100KM DF Agrofarm w wersji PL za 216tyś brutto bez negocjacji (cena do wniosku PROW) więc pewnie można by sporo urwać. Posiada on elektohydraulicznie sterowane złącze hydrauliki zewnętrznej, ale kolega nie lubi kabelków... ;)

Chodzi mi kolego o to: twierdzisz że MF ma dużo kabelków ;) a prawda jest taka że ma ich tak samo dużo jak Case NH , a mniej niż DF i JD z tego powodu twierdzę że niewiele wiesz o tych ciągnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj