Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bielenie obory: kiedy i jak?

galeria
Obory
klusek    2

w jaki sposób bielicie obory wapnem??a moze czymś innym??czy spryskujecie sciany jakims opryskiwaczem??

"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

marcin1606    6

ja biele ściany pompką do brudnej wody mam zawór, a na końcu jest dysza od opryskiwania tylko takie wapno musi być przedsedzone sitkiem bo dysza się zapcha

Wiadomość z agroFakt.pl

kat    7

My mamy taką papkę do bielenia, chyba oryginalna. A wapno najlepiej przecedzić przez rajstopy :rolleyes:

Kamyk514    2
My mamy taką papkę do bielenia, chyba oryginalna. A wapno najlepiej przecedzić przez rajstopy :rolleyes:

Też miałem taką papkę. Ostatnio kupiłem proszek do rozrabiania to jak pryskasz to nie da się wytrzymać tak śmierdzi :)

<<<---500post :) :) :)

versus    16

Ja biele opryskiwaczem ręcznym do drzewek, tylko brak przecedzić dobrze by się nic nie przytkało. Kilka razy bieliliśmy też opryskiwaczem ciągnikowym :rolleyes:

gufi    0

ja miałem kanke o mleka 20l w dekiel wspawane zawór którym wprowdzałem powietrze z sprężarki do kany i wyjście rurka która sięgała prawie dna kanki wąż z dyszą działało super

samo    3

albo pryskam opryskiwaczem ręcznym albo biele szczotką lub wałkiem

wojtii    5

60+lejek,maska na twarz i heja przez mokrą hale ,do końca i po chwili z powrotem,efekt :biało wszędzie,czasem robimy na mokro,pompa do brudnej wody ,wąż 20 metrów,calowy ,końcówka z bezpiecznika do prądu,ceramicznego,okulary zbiornik 200litrów na kołach ,godzinka zabawy i hala pomalowana,łącznie z oknami sufitem i słupami,potem tylko domyć system pojenia i z grubsza karmniki i można ścielić słomę :)na 1000m2 potrzeba okolo400kg wapna ,jet ono tanie więc nie żałuje

Kamyk514    2
60+lejek,maska na twarz i heja przez mokrą hale ,do końca i po chwili z powrotem,efekt :biało wszędzie,czasem robimy na mokro,pompa do brudnej wody ,wąż 20 metrów,calowy ,końcówka z bezpiecznika do prądu,ceramicznego,okulary zbiornik 200litrów na kołach ,godzinka zabawy i hala pomalowana,łącznie z oknami sufitem i słupami,potem tylko domyć system pojenia i z grubsza karmniki i można ścielić słomę :)na 1000m2 potrzeba okolo400kg wapna ,jet ono tanie więc nie żałuje

U mnie podobnie tylko mam specjalny opryskiwacz na kółkach maska bo by się udusił od tego smrodu

Potem wapno wałek i esa niedługo szykuje się u nas taka akcja bo będą maciory sie prosić

andrzej2110    531

ja miałem zrobione z konwy podobnie jak pisał @gufi ale się zapychała końcówka i za wolno szło. Pojechałem do znajomego co ma taki specjalny agregat do malowania. Przyjechał i mi ładnie wszystko wymalował. Wapno urobiłem w betoniarce.

edit: na worek wapna kazał wlać 10 wiaderek wody.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

karuś    4

1 kg wapna prosto z worka na 5 litrów wody. Wymieszać i nanosić na ścianę przy pomocy pędzla. Worek wystarcza na ok 400 m2. Bielenie w ten sposób działa dezynfekująco, co w produkcji zwierzęcej jest bardzo ważne.

Gość lukerat   
Gość lukerat

ja mam maszynke firmy "faska"

specjalną do bielenia wapnem z długą lancą można też nią pryskac bo ma wymienne końcówki i dysze

polecam

Miki7211    5

Ja przerobiłem stary opryskiwacz i teraz se podczepiam do ciągnika rozrabiam wlewam do niego rozrobione wapno ciagnik na małe obroty długi wąż do dyszy odpowiedni strój i jazda ;) Ostatnio nawet sąsiadom bieliłem budynki na usłudze jak zobaczyli jakim to sprzętem biele ;)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Adik_ziel    3

My pryskamy jakimś opryskiem na muchy i krowy też pryskamy takim specjalnym nie siadają na krowie przez 3 tygodnie ;] a ściany nie pamiętam musiał bym sie wujka spytać ;]

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

andrzej2110    531

u mnie na wsi jeden ma maszynkę do bielenia i bierze 50 zł od worka wapna.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

quercus    7

No u mnie by się przydał remoncik w oborze i taki zabieg. ;)

Niestety nikt u mnie we wsi czegoś takiego nie posiada.

,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

ralfMTX140    3

Ja posiadam taki agregacik. Zakupila go grupa producencka i jest. Dali za niego cos ok 6 ty ale w 15 osob wiec im sie oplacalo. Bedzie ciezko znalezc kogos kto robi uslugi bielarka.

New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

quercus    7
u mnie taki sprawy to ja sam robie

Ale masz taki sprzęt czy jak?? ;)

,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez majes
      Cześć
      Mam do Was pytanie, czy macie u siebie zainstalowane jakieś systemy automatyczne w oborach, chlewniach, garażach, itd.
      Chodzi mi np. o automatyczne zapalanie-gaszenie światła, sterowanie wentylatorami np. włącza się gdy jest ciepło albo stężenie CO2 jest wysokie, ogrzewaniem.
      Napiszcie co macie i w jaki sposób to zrobione (jaki system, elementy).
    • Przez Adamo90
      Witam mam kilka pytań
      Czy ktoś ma założony monitoring w oborze jak to zrobił?
      Możecie polecić jakiś zestaw od 8-4 kamer.
      U mnie jedna obora jest oddalona od domu o ok 65m wiec kablem ciężko było by pociągnąć. Druga jest obok czy jest jakaś możliwość połączenia wszystkich kamer przez kabel do jakiejś rozdzieli w jednej z obór, a z tej rozdzielni poprowadzić kabel do anteny która by była na dachu a druga gdzieś na ścianie w domu i z niej do rejestratora i pod telewizor lub monitor.
      Da się coś takiego zrobić? Czy lepiej kablem pociągnąć. Widziałem kamery na skrętkę internetową takie miałem kupić na początku pod gniazdo RJ-45
    • Przez MIKOLAJ276
      Witam wszystkich. 
      Chciałbym dobudowac chlewnie do chlewni rodziców. 
      Czy mogę starać się o pozwolenie na budowę jeśli działka należy do rodziców. 
      Chlewnia jest teraz na 250 sztuk i na tyle samo chciałbym dobudowac, gdzieś na forum widziałem że facet tak zrobił i nie musiał się starać o pozwolenie środowiskowe bo jego dobudowka nie przekroczyła 40djp i jestem ciekaw czy to jest możliwe. 
      Dziwny temat ale mam nadzieję że pomożecie. 
    • Przez rusto
      Planuję wnajbliższym czasien położyć gładź na ścianach tynkowych i suficie. Z tego co mi wiadomo, to są chyba dwa rodzaje gładzi: twarad i miękka. Która będzie lesza do zastosowania w budynku gospodarczym? Zależy mi na tym aby w miarę łatwo się ją kładło i nie odpadała. Na niektórych ścianach wcześniej była lamperia z farby olejnej.
    • Przez Agrolat
      Witam Przymierzam się do stawiania garażu blaszanego o wymiarach 9x7. Potrzebował bym namiarów na firmę która wykona ten budynek solidnie. Woj.Lubelskie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.