Skocz do zawartości
mati1990

zalane pole przez sąsiada

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole

mati1990    0

Witam. Mam problem z gościem który ma koło mnie pole rozdziela nas szosa chodzi o to że pod szosa zrobiony jest przepust ale na mapkach u mnie i u niego nie ma żadnego rowu prowadzącego do tego przepustu a on u siebie na polu miał cały czas wodę i założył dreny które puścił do tego przepustu i teraz cała woda od niego stoi u mnie na polu(on to wszystko robił bez zezwoleń) czy on mógł coś takiego zrobić?? i co ja mam z tym zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic290    1

Zalać przepust betonem. A szczerze mówiąc to nie mam pojęcia co możesz zrobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mareczek525    24

Witam ja na twoim miejscu zasypałbym ten przepust ew zgłosił się do U Gminy!! ja miałem podobny przypadek ale u mnie to pompą przelewali to zarobił kopa w t........ i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl


StasiekS    72

Zgłoś się do Urzędu Gminy i powiedz o co chodzi. Jak zatkasz przepust sąsiad może poskarżyć się na ciebie do gminy i będziesz odtykał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku skąd Ty się wziąłeś jakby wszyscy myśleli tak jak Ty to policja nie nadążałaby z robotą, pomyśl troche co piszesz. Twoje rozwiązanie jest na poziome 6 latka. A może na poczatek wystarczy poprostu iść do sąsiada i powiedzieć mu o problemie i spróbować sie jakoś dogadać a nie na hama.(Chodzi oczywiście o rozwiązanie Marka)

Edytowano przez MajsterPopsuj88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mareczek525    24

MajsterPopsuj88 jakiego hama?????? oś.................e!!! Na mojego sąsiada to 3 razy policja była i odjeżdżała a pompa od nowa leje więc mnie nie pouczaj z pewnymi ludźmi nie da rady się dogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mati1990    0

Z tym sąsiadem nie da się dogadać on uważa że jak jest przepust to on ma prawo takie coś zrobić i jeszcze dzisiaj mi powiedział że te dreny mu nie osuszyły do końca pola i je wykopie a na ich miejsce wykopie sobie rów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

StasiekS    72

Idź do gminy i tam pogadaj. Powiedz że zrobił nielegalnie drenaż pól i przyłącze do przepustu. Powinni się zainteresować. Głęboko jest ten przepust?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×