Skocz do zawartości
petroszz

pastwisko a dokarminie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
petroszz    3

Witam.

parę lat temu pastwisko żywiło jedną krowę. teraz kiedy nastawiliśmy się na produkcje bydła rzeźnego 2h pastwiska zrobiło się strasznie ciasne dla krów mamek. czas pomyśleć o dokarmianiu. powiedzcie jakie wy macie doświadczenia w tej kwestii.

Wiadomość z agroFakt.pl

Taurus83    84

paśniki na bele albo kosiarka na przedni tuz +przyczepa samozbierająca z bocznym wysypem. jedziesz, kosisz, wysypujesz wzdłuż ogrodzenia i jedza. ja tak robiłem ale strasznie czasochłonne(2x1h) i paliwo też nie tanie jest

petroszz    3

i tak chyba będzie ze jak już trochę wypasą to postawi się coś takiego tylko ze na konstrukcji własnej. i wkładać raz na jakiś czas siano lub sianokiszonkę.

Mój odnośnik

pawel85    0

Widziałem kiedyś na jakiejś stronie o hodowli opasów że na łące mieli wyłożone opony w takich dużych np po kombajnach była wkładana siano kiszonka a w mniejszych była wsypana kiszonka z kukurydzy.

Powiem jeszcze że nie ma co inwestować w koryta z drewna ponieważ byki i tak rozwalą korytka w swoim czasie. Dla mniejszych byczków na łąkę wystawiam stare zlewozmywaki i tam sypie kiszonkę z gg. a dla dużych dobrym rozwiązaniem są opony zawsze po kilku dniach można oponę przesunąć żeby nie wygniatać łąki.

Indiana    7

@filantrop dobrze mówi; najlepsze to kawalek plyty bedonowej, ogrodzonej plotkiem, zadaszone. Wokół mućki stoją i żrą.

Edytowano przez Indiana

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się