Gość bartek18

Mini-ładowarka czy wyciąg

Polecane posty

Gość bartek18   
Gość bartek18

Robimy u nas remont generalny obory i zastanawiam się nad sposobem usuwania obornika. Czy montować nowy wyciąg za 45000 zł czy wypychać obornik mini-ładowarką za 80000 zł. Za wyciągiem przemawia cena zaś za ładowarką wszechstronność gdyż zastąpi wiele prac ręcznych. Słucham waszych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

dokładnie ładowarką np.naładujesz sobie piachu na przyczepy lub odgarniesz śniegu a wyciąg to tylko do gnoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

A masz tura to można turem usuwać i jeszcze taniej zrobić :rolleyes: Ja zrezygnowałem z wyciągu i będę usuwał obornik turem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

zdecydowanie ładowarka....ułatwi Ci ona życie, zrobisz nia wiele rzeczy oprócz wypychania, wiem z autopsji, tylko ładowarka i polecam Weidemanna;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek18   
Gość bartek18

Mam tura tylko że mam oborę z welbunkiem i ten większy ciągnik się nie mieści poza tym moja obora nie jest na tyle szeroka aby zrobić dwa korytarze gnojowe o szerokości ciągnika.

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schaffer    0

Ja bym Ci radził kupić jakąść miniładowarkę nawet używaną , ja mam schaffera i spisuje się bardzo dobrze . Takim sprzętem to i obornik usuniesz i bele przewieziesz i paszy nawozisz i śnieg odgarniesz . Za 45000zł to kupisz weidemmana czy jakąś inną w super stanie .pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Ja taż bym polecił ładowarke tak jak mówili koledzy wyżej wykonasz nia znacznie wiecej prac niz wyciągiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz ładowarkę, uniwersalność, a i obornik możesz sobie rozgarnąć na pryzmie jak chcesz, od drzwi odrzucić czy coś, po pewnym czasie zauważysz, że to najważniejsza maszynka w Twoim gosp, tak twierdzą posiadacze tych urządzeń. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ładowarkę kupisz tez taniej niż 80tys, do 50tyś spokojnie kupisz dobrą ładowarkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek18   
Gość bartek18

Używaną to i za 40 tys bym dostał tyle że to musi być nowa bo na PROW by była brana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek18   
Gość bartek18

A jakie są gabaryty tej ładowarki. Bo to co ja bym kupował to musi mieć odpowiednią masę i wysięg żebym mógł bele do paszowozu wrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ale nie inwestujesz na rok, jak kupisz taką ładowarkę to będzie na łądnych parę lat.. Jeśli fundusze Cie pozwalają bierz smiało ładowarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Z tym ze do łyzki ładowarki zmiesci sie obornik od 8 sztuk z 1-go dnia takze troche zabawy jest jak już masz wiecej bydła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek18   
Gość bartek18

To tak od 60 sztuk to by było gdzieś z pół godziny roboty. Ale przy wyciągu zimą schodzi się chyba nawet dłużej bo zmarznięty obornik wcale nie ułatwia pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniak222    1

Ładowarka avant 420 to jest 80tys. brutto wysokośc podnoszenia 2,8m udźwig 600kg szerokość 1 m silnik chyba 21km kuboty łątwa w obsłudze prosta i nie zawodna moj znajomy ma taką tylko że 528 3lata i sprawuje sie idealnie bez żadnych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

nie polecam avanta do obory z wąskimi korytarzami, dlatego ze jeździłem kiedyś taką i to rozwiązania że siedzisko jest ruchome i wykracza przy łamaniu się ładowarki poza obrys tylnej części bardzo ogranicza manewrowanie , a co do porównania wyciąg-ładowarka to dodam jeszcze że wyciąg nie wiem o jakim myślisz ale zima są problemy, wiem bo kiedyś mieliśmy i a to koła obmarzają a to łańcuch/lina spadnie tak więc nie wesoło i jeszcze na raz nie weźmie, trzeba zgarniać do kanału po trochu itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Tylko ile taka za 20 tyś nowa pochodzi ? Bo jak dla mnie to jest za tanio

 

No wiadomo że nie to nie jest Widmana ani Trolietta tylko jakaś nie znana ale jest nowa jest gwarancja także trochę może pochodzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@bartek18 zdecydowanie na korzyść ładowarki. Mam zgarniacz i ładowarkę, taki układ istnieje tylko dlatego, że nie zdążyłem przerobić obory. Ta zima wykazała dobitnie przewagę ładowarki, ta ciągła walka z zamarzającym wygarniakiem, nie ma mowy by przy -15 ruszył bez słowa k..;[ zachęty, klucze nawet nie są wynoszone . Miejsce które zajmuje ten rupieć, można by wykorzystać na garaż dla ładowarki z osprzętem.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja mam takie zwykłe 2 wyciągi linowe no i wiem że nawet przy -30 potrafią działać :D -czasami prostsza technika jest bardziej niezawodna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Taką mini ładowarką, to można w taka zimą dużo przywieźć. Zdolności trakcyjne porównywalne z wózkiem widłowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj