Skocz do zawartości
ptaszek181

Krowy zasuszone

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowy
ptaszek181    0

Witam serdecznie

Mam problem z krowami zasuszonymi po porodzie zalegają. Jakie macie propozycje do prowadzenia żywienia mineralnego, czy podawać lizawki solne z mikroelementami.

lukasz20    0

A nie przekraczasz dziennego zapotrzebowania na wapń dla krowy w okresie zasuszenia?

mora    14

Jaka rasa?Czym żywisz na codzień?Czy zmieniasz żywienie przed ocieleniem?Czy problem wystąpił po raz pierwszy? w jakim wieku te sztuki?

Mało wiemy,żeby coś doradzić...

Wiadomość z agroFakt.pl

atomik    145

zależy czym są żywione w okresie zasuszenia to raz a dwa ja podaje na 2-3tygodni przed wycieleniem paszę na bazie witamin dla krów zasuszonych z firmy Schaumann, tanie nie są ale nie mam problemu od kąd stoduję te witaminy z zaleganiem. Lepsze to niż stracić krowę albo wydać na lekarza xxx złotych

ptaszek181    0
Napisano (edytowany)

Stado 200 sztuk bydła HF , średnia wydajność z laktacjo około 10 tys , krowy głownie zalegają w 3 laktacji, kiszonka z kukurydzy, siano, sianokiszonka z lucerny, mineralne z firma Vitra . Zasuszam 65 dni przed terminem, 3 tyg przed rozwiązaniem zmiana grupy- wysoko cielne ( inne żywienie itd. ). Zrobiłem badania krwi kilku sztuk na zawartość (Mg,Ca, F) , mam wyniki a nie wiem jak je zinterpretować. Czekam na sugestie z waszej strony.

Edytowano przez ptaszek181

atomik    145

no dobrze że inne żywienie konkretnie jakie ? nie słyszałem o firmie vitra nigdy jakiś link ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się