Skocz do zawartości
4porucznik01

Zetor 7211 [zblokowane biegi]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
4porucznik01    15

witam wszystkich . ostatnio co raz częściej blokują mi się biegi w zetorze :( .jest to bardzo uciążliwe pod czas prac polowych ;[ . może wie ktoś jak można temu zaradzić ????

Wiadomość z agroFakt.pl

zorzyk2    50

W pokrywie skrzyni biegów. Wybierak masz po zdjęciu tej kopułki przy lewarku.

Edytowano przez zorzyk2

4porucznik01    15

nie wiem dokładnie ile ma koni bo mam stary dowód i nie piszę :lol: ok 70 chyba. sprawuje się idealnie żeby nie te ostatnie blokowanie biegów B) . bardzo polecam ten model zetora . nigdy nie sprawdzałem jakie ma spalanie na motogodzinę ale nie pali tak wiele :D

miałem taki sprzęt i powiem że nie blokowała mi się skrzynia w ogóle, wujek też ma takiego ale u niego zerwało ząb na trybie i od tej pory sie tak dzieje wymiana bezpieczników nic nie dała pomogła rozpoławianie i remoncik skrzyni wymiana trybu plus do tego synchronizatory i jeszcze wodziki i chyba tyle, wiem że po naprawie jest spokój. co do mocy to na tabliczce i dowodzie pisało mi 49kw to daje cosm koło 66km, co do roboty ciagnik powiem że super o niebo lepiej niż 360, komfort i wogóle, zwolnice nie wyją, cichutko, w zimie ciepło, troche na upałach gorzej ale możesz otworzyć drzwi i zablokować na gumach, nie tak jak dzisiej w serii super czy proximie, tam nie otworzysz, bo można sie z drzwiami pożegnać. plus to mocny podnosnik, i miękki przodek do transpostu super, co do spalania to niewierz co inni mówią, owszem potrafi pociagnąć ale jak zestroisz sobie maszyny pod niego w sam raz to w normie się zmieści. Ogólnie nieskomplikowany, mocny, trwały ciągnik, ciezki do zajeżdżenia, no moze troch cieżko w zimie pali, ale regulacja zaworów i grzałka i -20 to nie problem. :D

4porucznik01    15

w zimę wystarczy do filtru jakiegoś odmrażaczu napsikać i jest git :lol: . w proximach masz nawiewy i szyby nad kołami są otwierane wiec nie trzeba otwierać drzwi :P

słuchaj co do kabiny to mam 7341 a zniego ma proxima kabine i powiem że jest uchylna ale za bardzo z tyłu i w rezultacie zimniejsze powietrze idzie odrazu na szybe z tyłu, nawiewy są ale jak jest naprawde gorąco to jest niewystarczjące, wiec dorobiłem sobie takie ciegno coś w rodzaju takiego jak ma pronar i uchylam sobie około 15cm i blokuje i w tedy jest ok,mozna jeździć, a co do 7211 kabiny montowane w tamtych seriach jeżeli chodzi o miejsce to było niestety więcej, mam 5211 i kabina no wieksza, jedyny minus to żeby widć pierwszy korpus to musisz se wychilić a w nowej to widac elegancko, raz jak jechaliśmy 7211 na ślask po węgiel tata ja wujek i kuzyn powiem że spaliśmy w nocy i wszyscy sie zmieścili, takze kabina na wielki plus, jedno co mnie wkurza to głupio umiejscowiona dźwignia wom żeby włączyc wałek musisz się uchylić w bok i podciagnąć, w proxie to lepiej bo koło ręcznego.

maks    82
...a co do 7211 kabiny montowane w tamtych seriach jeżeli chodzi o miejsce to było niestety więcej, mam 5211 i kabina no wieksza...
Bo ten zetor to ciagnik rodzinny :lol:

zetorek1607    1

no ja swoim ciągałem 3*35, ale nie miał obciążników na kołach, jak masz to 4*30 możesz ciągać, tak robi @Rafal77 B)

zeno    7

witam wszystkich . ostatnio co raz częściej blokują mi się biegi w zetorze :( .jest to bardzo uciążliwe pod czas prac polowych ;[ . może wie ktoś jak można temu zaradzić ????

1.wymień bezpieczniki

2.rozbierz stare bezpieczniki i ponaciągaj sprężyny

3.po porostu dokręć mocno (ale nie za mocno bo biegu nie wrzucisz) najlepiej nawet wrzuć jedynkę i jak jedziesz dokręcasz.

Każdy sposób powinien być dobry

sebe1033    62

co do blokujących się biegów sprawdź bezpieczniki u mnie z racji częstego rozkręcania gwint się popsuł i od 1 i R trochę wyszedł i nie trzymał>. Sprężyn bym nie ruszał a jak mocniej zeno dociśniesz przecierz tam nie ma regulacji

Po prostu trzeba się nauczyc zmieniać biegi tzn najczęściej się blokuje z R na 3 bo trzeba najpierw na luz (czyli w dół) potem w prawo i dopiero w dół-na 3 a idzie się przeważnie skrótem czyli na ukos i tym sposobem R nie zdąża wyskoczyć ;)

tak pozatym to zadny zetor z tamtymi skrzyniami lubi sprzęgło do dechy wciśnięte i spokojna zmianę biegów, nie nagłą żeby nie żęziło najgorsza to 3 ewentualnie przegazówki jedynie 4 i 5 lepsze bo zsynchronizowane, ale niebój sie tym jak masz okazje to kupuj niebedziesz żałował sąsiad odkupił zetora tyle ze 7711 od goscia co kupił proxe 7441 ten zetorek miał 2300mtg podczas dwuletniego użytkowania wymienił tylko culinderki chamulcowe i płyn chłodniczy i oleje w skrzyni i jest bardzo zadowolony z niego a ten co mu sprzedał w proksie wymienił turbinke, ale to z jego winy padła, nie umiał sie obsługiwać i robili z bratem tej zimy remont silnika, nawiasem mówiąc przy piwku rozmawialiśmy że zaluje jak diabli że pozbył się starego teraz mówi że dołożyłby napęd i by smigał dalej. tkże takie czołgi na 4 kołach :D

zetorek1607    1

ja jak miałem Zetora 7211 to u mnie biegi w ciągu 10lat zablokowały się 2 razy i to z mojej winy :lol: a kolega ma też takiego Zetora i mówi, że nie ma dnia, że mu się nie zablokują:P

przemrolnik    13

A ile ten zetorek ma koni tak szczerze.

66km. :) A co do kolegów wyżej: w moim od nowości jeszcze ani razu sie nie zablokowały :blink: :D

a jeździ spokojnie i normalnie na szarpanego to tylko skrzynia w ciapku może chodzić bez najmniejszych zastrzeżeń, nawiasem podczas eksploatacji mnie też się jeszcze nie udało ani w 7211 ani w 5211 :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lukas435
      Witam wszystkich kolegów. Ostatnimi czasy z różnych źródeł słyszałem że zmieniając jeden lub dwa tryby w skrzyni biegów zetora 5245 można zwiększyć jego prędkość odpowiednio na wszystkich biegach.
      Próbowałem znależdz jakieś informacje w internecie ale jak dotąd znalazłem 2 możliwości a mianowicie:
      1. wymiana kół na większe,
      2. zamiana trybów 4 i 5 biegu co wiąże się z tym że nie zawsze ciągnik pociągnie obciążenie ze względu na zbyt duży przeskok.
      Żadna z tych metod nie jest zadawalająca czy istnieją jakieś inne sposoby np. tak jak pisałem wymiana trubów na wałku wejściowym do skrzyni lub coś podobnego?
      Zachęcam do dyskusji na ten temat i myślę że wielu z nas skorzysta z tych informacji.
    • Przez janusz14
      mam problem ze sprzęgłem w moim ciągniku a konkretnie w ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 razy tarcze sprzęgłowe i raz mi pęknoł na pół cały docisk . teraz narazie jest spokój ale coś mi nie chce do konca wysprzęglać pompke sprzęgłową wymieniłem. jaki może być problem ?
    • Przez darkoe
      Witam.
      Ostatnio mam problem z reduktorem. Chodzi o to że czasami ciężko jest przełączyć z szosowych na polowe i odwrotnie. Mam wrażenie jakby coś blokowało. Pisze czasami ponieważ nieraz idzie swobodnie przełączyć. Zwłaszcza jak jest wyłączony napęd. Wie ktoś co może być przyczyną? Dodam że mam sciagnietą pokrywe od biegów ponieważ ostatnio czesto używałem reduktora bo wyciągaliśmy olszyny no i stało się nieszczęście i ułamała mi się gałka od reduktora.
    • Przez adrian7211
      Witam.Czy posiada ktoś w tym modelu zetora lub podobnym półbiegi i w jaki sposób one działają.?
    • Przez ArturMałecki
      Cześć , mam problem w zetorze 5245 z włączaniem WOM, czy ktoś może coś mi poradzić ?