Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartmk

Otwór na głośnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Głośnik

Bartmk    0

Siemka mam pytanie.w związki z tym że odnawiam dach chciał bym wstawić dwa głośniki w moim zetorze 7211.Jeden otwór jest oryginalny w prawym górnym rogu kabiny myślę że ktoś kto wie o co chodzi będzie wiedział które to miejsce.W tym problem że chciał bym wstawić dwa głośniki i zastanawiam się czym wyciąć drugi otwór na głośnik po drugiej stronie w lewym górnym rogu.Chciał bym to zrobić do póki nie założyłem dachu bo zamontowanie głośników nie jest możliwe po założeniu dachu.Proszę o jakieś propozycje.

zorzyk2    50

Ciężko się wycina ze względu na to, że blacha jest pokryta dermą z podkładem gąbkowym. Wyrzynarką nie ma dostępu do całości otworu. Jakoś kombinowałem - wiertarka, wyrzynarka, nożyce do blachy i na koniec szlifowałem nierówności dość zużytą grubą tarczą do szlifowania(chodziło o to by weszła w całości w środek otworu).

Edytowano przez zorzyk2

Wiadomość z agroFakt.pl

Bartmk    0

Aha no bo właśnie też myślę żeby wstawić dwa głośniki z tego względu że lepszy dźwięk a z reszta te głośniki co chce kupić muszę wziąć dwie sztuki bo sprzedają parami.A jeżeli chodzi o efekt końcowy to maskownice zakryją te nierówności w materiale jak się trochę poszarpie.To pytanie kieruje do tej osoby która montowała w ten sposób głośnik.Ps dlaczego nie robili oryginalnie dwóch otworów :)

danielhaker    823

A ja myślałem że są 2 ;) Ja parę dni temu cały wieczór poświęciłem na wycinanie otworu na radio więc wiem jaka to męka. A głośnik to mam jeden taka mini kolumna przykręcona z lewej strony jak się wchodzi to przy szybie. Drugiego w to oryginalne miejsce nie chcę montować bo będą o różnych mocach i w różnej odległości od ucha więc efektu nie będzie ;)

Bartmk    0

Ja też wiem co to jest wycinanie otworu na radio ;) też wycinałem.Ale teraz mam kabinę na razie bez dachu i jest łatwy dostęp do wszystkiego.Chciał bym to wykorzystać, żeby później nie odkręcać z powrotem dachu i ściągać go

zorzyk2    50

W tym czasie na naszym rynku było dostępne radio monofoniczne SAFARI 5. Ani żaden z fiatów, czy skód nie miały nawet miejsca na system stereo(przed lewarkiem i pod radiem było miejsce na głośnik). W zetorze masz miejsce na radio głośniki, itp.Co było dostępne w fabrycznej kabinie :lol: ursusa C-360?

dźiwne ja jak montowałem w zetorze 5211 to na radio wyciąłem sobie pięknie wyrzynareczką, idealnie jest zero zacieć ale jak zakładalem głośniki to miałem dwa otwory na głośniki i nie wycinane tylko derme przeciać i zastawka plastikowa i tyle :rolleyes:

danielhaker    823

Ja walczyłem brzeszczotem i na drugi raz więcej bym tego nie zrobił. TRAGEDIA. @zetorlublin dałbyś linka jaką masz wyrzynarkę?

FINN    989

a ja normalnie fleksa wyciełem i sie nie cackałem potem głośnik przyszedł i wszystko zasłonił :D

a co do dachu to nawet nie trzeba go zdejmowac.. ja tylko odkreciłem śruby i podnisłem go do góry, bo z tyłu jest na zawiasach..;)

provegeta    0

A ją mam do posiadaczy. Zwrotów pytanie bo wyczulem pod dachem miejsce na radio i 2 głośniki dziury, tylko jak wytne ta tapicerki to tam będą już doprowadzone kable, czy coś trzeba będzie robić ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez WitoldWarsicki
      Czy maska z tworzywa jakie miały Zetorki 3320 podejdzie do Zetora starszej serii 4718 bądź coś podobnego
      orazczy maska 5340 będzie pasować do 5718. Orientujecie się panowie gdzie bym mógł kupić takie maski, mogą być nowe.
      zgóry dziękuję

• Przez toros
      witam czym obciac szybe  w ciagniku 
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Chodzi mi po głowie taki pomysł aby założyć pompę do przody znaczy z koła pasowego i co mi by było potrzenbe do tego? I jaka pompa była by najlepsza? Chciłabym do niej podłączyć zasilanie tura.
    • Przez Sebian99
      Witam wszystkich...
      Przeszukałem forum,ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.Mianowicie,zna ktoś może dobrego fachowca od napraw i wszelkich modów w starszych Zetorach z woj.łódzkiego?Generalnie chodzi o dołożenie przedniego napędu.Będę wdzięczny za info!
    • Przez przemo5040
      Myślę nad założeniem do zetora 5011 tura tylko nie wiem czy będzie sobie dawał rade z nim. (Jak z uszkodzeniami przedniej ośki itp.) Dodam że będzie musiał podnosić belki po ok -/+ 600 kg . Z góry dzięki za odpowiedzi