center

Gorczyca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wyrebski1    103

ja sieje lejkiem ale różnie to wychodzi. Znajomy natomiast ma na bronie talerzowej siewnik (chyba Mazur) i sieje od razu za jednym przejazdem-piękna sprawa, ładne równe wschody itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Mam do was pytanko ;) a mianowicie chce zasiać 0,5h gorczycy na ziarno i tu moje pytanie czy lepiej zrobić to przy pomocy leja, kosa czy siewnika do zboża??? jestem otwarty na wasze sugestię ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

lepiej wez siewnikiem moze zmudniej ale na nasiona to bym wolal siewnikiem zdecydowanie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ja też polecam siewnikiem równe wschody a rozsiewaczem masz nierówno i wychodzą placy na których są albo nie ma gorczycy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Dziekuje panowie ;) tak też uczynię do siewu tej gorczycy użyje mojego siewnika do zboża ;) a jaka dawkę nasion dac na 0,5h?


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Ja sieje BRZEGIEM co 15 m po gruberze , a potem wały i wschód 100 %


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Panowie może wiecie gdzie i za ile mozna sprzedac gorczyce.Ja mam siewnik poplonów na agregacie git sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja sieje lejkem po podorywce i wtedy bronuje. Wschodzi dobrze, gorzej jak jest susza po żniwach. Ale ja dawałem w zeszłym roku 75 kg saletry + 17 kg gorczycy/ha i dziwię się Wam, że tylko 10 kg saletry dajecie na 10 kg gorczycy, no chyba, że tej gorczycy dajecie znacznie więcej. Mój sąsiad zawsze mówił, że daje 100 kg saletry + 20 kg gorczycy na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Panowie może wiecie gdzie i za ile mozna sprzedac gorczyce.Ja mam siewnik poplonów na agregacie git sprawa

 

Młyn gorczycy w Słupcy (wlkp) - po ile nie wiem, ale zawsze tam odstawialiśmy. Co prawda Tobie to zupełnie nie będzie pasować, ale piszę "na zapas" ;)

A co do sposobu siewu - zawsze sialiśmy Poznaniakiem, rozstaw rzędów ok. 14 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Ja siałem gorczycę lejkiem, pożyczanym. Zamykało sie zasuwę i siało się samą gorczycę. Wypadała na talerz przez nieszczelne zamykadło :D Teraz chcę zasiać motylem. Gorczyca + saletra. Może ktoś podać jaki ustawić wysiew?


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja siałem i sieje siewnikiem do zbóż i jest idealnie wysiew na 1 ha powinien wynosić około 25kg


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NPK    0

Ja sieje gorczyce motylem razem z mocznikiem na pobronowane pole i po rozsianiu jeszcze raz brona i jest ok.

Nie wpada głęboko i są równe wschody.


Do rolnictwa podchodź z głową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

Witam!mam do zasiania pare ha gorczycy i chce to zrobic rozsiewaczem moze ktos wie jakie ustawienie i ile dodac saletry?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Witam mam pytanie po pszenicy chce rozsiac gorczyce na zaoranie pod buraki mam talerzowke unia 3 metrowa i sie zastanawiam czy rozsiac lejkiem przed talerzowaniem, czy po i zabronowac, a moze talerzowka brona rozsiac brona??? To bedzie na 13 ha chcialbym miec idealne wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Cza miało by sens przed posianiem gorczycy potalerzować pole, posiać gorczycę lejkiem a następnie ponownie potalerzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ja posiałem w tym roku po gruberze i tylko powałowalem. wschody są spoko. ciagle pada ładnie to wyglada. Jak posiejesz przed to bedzie za głęboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie gorczyca to na 2-4cm nie głębiej. Jak gorczyca to talerzuj przed siewem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Po talerzówce raczej jest ciężko bronować, mam sporo resztek tnę słomę. A jeżeli posieje i nie przykryje ziarna to powschodzi.

Edytowano przez miecho123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

ja mam rozsiewacz Kverneland rotaflow i powiem wam że siałem tym 17kg/h samej czystej gorczycy na 15m i idzie lux 10km/h naginałem:D MF :) a co do bronowania po talerzówce to nic sienie martw opuszczaj brony i jak się zapchają to ognia dalej same się wyczyszczą:) a jak masz wał to po wałuj pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Zrobiłem na próbę potalerzowałem posiałem gorczycę i zabronowałem. Poschodziło dobrze tylko brony muszą być dobre bo moje to już nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja posiałem 15kg/ha ale słabo wymieszałem w lejku gorczyce z mocznikiem i miejscami gęsta strasznie a gdzie indziej za rzadka. I ogólnie to za specjalna nie urosła. Na polu mokro, i jest po kolana i zaczęła kwitnąć. Ale ogólnie jestem zadowolony :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj