Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
POLKOP

Jaki belarus na 75ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
POLKOP    2

Zamierzam kupić belarusa 820.3 lub 920.2 albo 952.2 do pracy na około 75 ha z przewagą łąk 50ha a reszta to orne.obecnie posiadam mtz 82 i 2*ursus c360 i to trochę za mało aby być na czasie zwłaszcza latem przy sianokiszonce.Moje pytanie brzmi jaki ciągnik byłby najlepszy do przy z ładowaniem, transportu, prasy zwijającej jednym słowem uniwersalny ale także z myślą o przyszłości(do pracy z np agregatem pługiem obrotowym którego nie mam)

boku27    222

A dlaczego koniecznie Belarus ? Bo oprócz ceny to chyba więcej plusów brak ?? ;)

POLKOP    2

zamierzam kupić za swoje pieniądze i mieć spokój z kontrolami itp a nie za unijne

Wiadomość z agroFakt.pl

bel920    7

masz już mtz80km to weż belarusa 950 , ma silnik turbo i pare koni więcej , sam mam 920 turbo ma 85 km i jestem zadowolony z niego , mało pali a bardzo dynamiczny a ten 950 to ma jakieś 95 km albo takiego już 1025 - 105 km . Sam wybiesz.

manik    34

Ja bym zastanawiał się nad Ursusem 932/934, Zetorem 7745, lub coś silniejszego jak 1224 czy 12145.

tomcio87    7

Ja bym Ci proponowal na ten areal wziac mtz1025 to juz trochu zapasu mocy bedziesz mial ;)

za 88tys. juz kupisz Udanego zakupu

Edytowano przez tomcio87

pawlolxd    0

polecam ursusa 1614 jest to mocna maszyna i wytrzymała bardzo dynamiczny silnik wiem o ty bo bo posiadam ursusa 1614 ;)

albo ursusa 914 też taką posiadam B) ;):P

z turem B)

MgrLukash    114

Nie myślałeś na czymś większym np: Belarusem 1221.3

Do pożądnej prasy trzeba trochę KM, podobnie do pługa i agregatu ;)

Do transporu niebardzo chyba że ze skrzynią 24/12

Jęśli nie koniecznie nowy Belarus to radziłbym się rozejrzec za np: Zetorem z serii Forterra o wiele lepiej wyposażony siągnik od Belarusa...

http://otomoto.pl/zetor-11641-1224-1614-ferguson-tur-A20679.html

Lub coś Północnego:

http://otomoto.pl/valtra-6300-z-turem-A29548.html

boku27    222

zamierzam kupić za swoje pieniądze i mieć spokój z kontrolami itp a nie za unijne

Kolego jeśli masz swoją kasę na Belarusa to chyba było by lepiej jakby Agencja oddała ci tyle samo ????? Za tą sama kasę masz 2 razy lepszy traktor ;) A po za tym to ciekawe podejście do PROWu . Gdyby było wiecej takich jak ty to nie było by problemu z naborem wniosków ;) Pozdro

POLKOP    2

URSUSY trochę wolne no chyba że z szybką skrzynią np 1014

Chciałbym aby to był nowy ciągnik a na dzień dzisiejszy stać mnie na ciągnik do 75tys a za takie pieniądze tylko belarus.

Bardzo mi się podoba mtz 1221 ale to może później jak stado powiększę ;)

myślami jestem bardzo blisko belarusa 952.2 ale czy przy ładowaczu czołowym będzie troche dużo palił.

dodam że są biedne czasy i o cudach niema co marzyć w moim przypadku :P

Edytowano przez POLKOP

gregorius    123

polecam ursusa 1614 jest to mocna maszyna i wytrzymała bardzo dynamiczny silnik wiem o ty bo bo posiadam ursusa 1614 ;)

albo ursusa 914 też taką posiadam :):D:)

z turem :)

to jest temat mtz i kolega o mtz sie dowiaduje a nie o ursusy

polkop przy ładowaczu dużo nie spali 5-6 litrów, 952.2 to już rozsądny wybór wiesz 1025 zawsze więcej koni ma i przełożeń to zależy wszystko od pieniędzy, i też zlaeży jak w przyszłości będziesz go traktował :P

rafalkom555    13

agregatem obrotowym? chyba brono aktywną :P

Na te twoje ha to jak chcesz belarusa to ze 120km by się przydało, ale do takiego to tura nie założysz bo na pewno tanio sianokiszonki nie zrobisz ;)

Tylko za 1221 trzeba dać ze 120tys

aro321    16

kolego ja mam tura z metal-fachu na belarusie 952,2 i sprawuje się bdb. Biegi chodzą lekko i bez zgrzytu. Pracuje on na 50 ha (20 ha łąki) z mtz 80 i C-360. Ja polecam każdemu tę maszynę bo to dobry, prosty ciągnik za małe pieniądze. jak chcesz wiedzieć więcej to pisz chętnie pomogę

zetorek1607    1

według mnie najlepszy będzie 952,2 jest mocny, to trochę poszalejesz, za dopłatą masz skrzynię z rewersem, co ułatwia pracę z turem :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować