Marekkkk2

Jaki wybrać rozrzutnik ?

Polecane posty

Marekkkk2    3

Witam. chce kupic rozrzutnik obornika. zastanawiałem sie miedzy Warfamą N-266 i Metal-fachem N267, i Cykometem N-221. Najbardziej najlepszy był by chyba Warfama. Cena tych rozrzutników jest taka sama: 56.000 zł. Jak myślicie który był by najlepszy ?? z góry dzieki za odpowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

uwazam ze warfama obudowe ma z drewna tez jest trwałe bedzie dobrym wyborem za to cynkomet jest w ocynku i jego zywotnosc jest trwalsza od inych pokryć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekkkk2    3

a o metal fachu co sądzisz? ?? ??

Edytowano przez Balzak
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. chce kupic rozrzutnik obornika. zastanawiałem sie miedzy Warfamą N-266 i Metal-fachem N267, i Cykometem N-221. Najbardziej najlepszy był by chyba Warfama. Cena tych rozrzutników jest taka sama: 56.000 zł. Jak myślicie który był by najlepszy ?? z góry dzieki za odpowiedzi :D

 

Nie mogłeś zapytać w tym temacie www.agrofoto.pl/forum/topic/32139-jaki-rozrzutnik-wybrac/ i nie robić zamieszania na forum.

 

Dostajesz %


---------------------Nie jestem modem z wyboru !-------------------
---------------------Jestem modem samozwańczym !-------------------
---------------------Pilnuję spokoju na forum !-------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby to tak jeszcze chcieli odpisywać na starych forach. Mam dokładnie taki sam problem i za cholere nie mogłem dorwać info o rozrzutniku metal-fach a jak sie podczepiłem pod jakiś temat to nikt nie odpowiedział także nie wiem czy kolega ten procencik słusznie dostał ale nie mnie to oceniać. A tak nawiasem mówiąc wybiore cynkometa N-221.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Niech was ręka Boska broni przed Cynkometem ;)

Nie mam teraz czasu pisać o tej porażce polskiej myśli technologicznej,więc napiszę krótko:moi znajomi pozbywają się ich i ,,niech inni się męczą''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

metal-fach ogladalem go na targach i na manewrach polowych wydawalo mi sie wszystko ok ale u znajomego w metal fachu pogilo mu wszystkie listwy bo pekl naciag od tasmy serwis stwierdził ze wada fabryczna Ale polecam warfame somsiad ma 6 tonowa i sobie chwali chodzi juz dwa lata i nic sie nie popsuło

Edytowano przez karolste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z cynkometem nie tak? Jak do tej pory nie slyszalem glosow krytyki na jego temat tylko ze w starszych modelach z mechanicznym posowem cos tam sie psulo. Kolego BOBIK85 rozwin opinie bo musze szybko zdecydowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Cynkomet to bubel niesamowity :rolleyes:

Sypie się wszystko:wałek WOM skręcony,wpusty powybijane,przekładnia z rozrzutnika 4t,łożyska również...

Aby napiąć przenośnik podłogowy trzeba ,,na kolana''. Łańcuchy wyciągają się i codzienne napinanie to norma. Kilka razy i trzeba skracać,o ile jest z czego :)

Listwy też nie będą długo proste...

I po diabła dali 30-centymetrową ramę z blach zimnogiętych? Chociaż to jeszcze nie padło na szczęście :P

Burty też cienizna,a kłonice po zdemontowaniu adaptera wygięły się od samego obornika :)

Taki jest mój rozrzutnik z 1997r.prod.Czarna Białostocka (obecnie Cynkomet) ;)

W dzisiejszych maszynach dochodzi rdza na ocynku i bezdętkowe koła :P

Przy rzadkim oborniku klapa się unosi i...no cóż B)

Rozrzutnik pracuje w ciężkich warunkach z ciągnikiem 140km(na obr.ECO) i słomiastym oborniku,ale to nie jest przyczyną tych awarii.Po prostu jest zbudowany byle jak i z byle czego ;)

Ps.kumpel po kilku latach nerwówki opylił go i powrócił do marki Fortschritt...

 

I niech nikt nie pisze,że coś jest super po 2-3 latach użytkowania ,,od święta'',i bez wiedzy o produktach konkurencji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh cynkomet to jeszcze trochę odstaje od konkurencji tak jak @Bobik pisze ;) Mam od nich przyczepę,6ton.Rama całkiem solidna,nie powiem że nie. Zacząłem nią wozić bele,i zaczeły się wyginać borty,do tego stopnia aż zaczeliśmy je turem prostować bo nie szło ich zapiąć..Zadzwoniliśmy do serwisu,a tam pan powiedział że aby borty się nie wyginały,trzeba je zpiąć liną ;) Teraz widziałem przyczepę znajomego,i już trochę te borty poprawili,ale drugi raz bym jej nie kupił..A jak jest z rozrzutnikami? hmm..pewnie podobnie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Ciekawe co byście powiedzieli o rozrzutniku z firmy Alima? Polska firma i produkt dość solidnie wyglądający. Ciekawe jaka cena i czy ktoś go ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Szkoda że warfama n-266 to nowość i jeszcze nie jest tak przetestowana jak cynkomet. Ale na szóstke z warfamy raczej nikt się nie skarży to przecież nie wypuszczą teraz lipy żeby sobie opini nie popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wydaje mi się, że Warfama to solidna firma, co więcej jak bym miał się decydować na nowy rozrzutnik to tylko z tej firmy...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekkkk2    3

NIe było mnie długo . Sorki :). Kupiłem <jupi> WArfameeee ;) jutro przywioza narazie nie zaloje decyzji. zobaczymy jak bedzie słuzyl przy pracy ;) napewno sie pochwale czy bd dobrze czy zle

pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Co sądzicie o rozrzutniku metal-fach n-267???

Jak ma ktoś takito niech się wypowie jak mu się sprawuje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

wieltom 9t cena dobra 56 netto tytan lepszy od cynkometa i metal facha moze fiegl albo bergman

 

Co sadzicie o zwrotach prow ile % zwracajo co któremu rolnikowi jest przyznany prosze o wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan222    0

Metal-fachem N267 to szajs cynkometa może byś. Warfamą N-266 jest drewniany i widaci dobrze zrobiony ale ja między nami nie ufam firnie z Dobrego Miasta.Ja np.interesuje się kupnem Joskina 11t jego cena to 85 brutto ale jest też 8t Joskina ale bez klapy hydraulicznej trzeba zapaści ok.68 brutto. Do jakiego to ciągnika ten rozrzutnik?.Najlepsze są na jednej osi np.uni brzek appolo 10 lub taka firma jak Alima tea joskin też jest na jednej osi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ciekawe co byście powiedzieli o rozrzutniku z firmy Alima? Polska firma i produkt dość solidnie wyglądający. Ciekawe jaka cena i czy ktoś go ma?

Witam ja moze toche o innym modelu ale "wielki brat" zamknol mi temat, już od jesieni rozgladam sie za rozrzutnikem, były różne opcje ale staneło na Warfama n 218 tyle że teraz mam dylemat bo znajomy poleca mi zamienniki prywatnych producentów np. igamet. Z tego co ogladałem to w sumie wielkiej różnicy nie ma a cena kusząca wiec w tej cenie miał bym rozrzutnik i jeszcze jakąś maszyne ale troche boje sie że będzie gorszy od warfamy. Głównie bedzie chodził z zetorem 7211 a w ekstremalnych warunkach z agrofarmem. Z góry dzieki

 

Co do alimy

 

Widzialem alime na pokazie u znajomego pierwsza sprawa to ze z tego co mówił diler są one w całości przywożone z angli a co do wykonania bardzo mi sie spodobał nawet myslałem o takim tylko dla mie za drogi jak chcesz coś wiecej pisz

Edytowano przez krupekf16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekkkk2    3

Warfa bd chodzic w Ursusie 1234 ;p Warfa stoi na podwórku lecz nie bd mi chodziła bez małych przerubek niestety ;p dlatego ze warfa ma 3 wyjscia hydrauliczne tak naprawde 2 i powrut. i przy ursusie troche nie gra. dam przykład otwieram klapy wajchą w tył i potem biore w dół zeby szedł posów posow nie idzie tylko klapy sie zamykaja. musze robic tak otwieram klapy zamykam zawor na wezu od hydrauliki od klap i wtedy daje posów i powinien isc. chyba bedzie grało bo jeszcze zaworu nie zrobiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

To tylko 2 wyjścia masz w ursusie? Jak podłączyłeś pod jedną parę szybkozłączy to nic dziwnego ponieważ gdy jednym wyjściem tłoczysz to drugie automatycznie włącza się na powrót. Ja mam więcej wyjść więc nie będę miał problemu. I jak się podoba nowy nabytek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

radził bym ci kupić t-088 po renowacji np http://moto.allegro....1434304202.html lub http://moto.allegro....1427347734.html ja też zastanawiałem się nad kupnem nowego ale są drogie i chyba tyle nie wytrzymają co forshritt nawed mój kolega co chandluje powiedział mi to samo ja mam t-088 http://www.agrofoto....tschritt-t-088/

i jestem z niego bardzo zadowolony za myślę ze za te pieniądze warto kupić bo jak się orjętuje to za 10 tonowy rozrzutnik to trzeba dać ok 70000-80000 zł p.s tylko pytaj o forshrita z regulatorem posuwu bo ja nie mam i niekiedy traktor nie ma mocy (np pod górę) i nie ma jak zwolnić posów (i jeszcze ci zostanie kasy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekkkk2    3

tak niestety tylko 2 wyjscia hyrdauliczne w ursusie i powrot. no narazie ładnie wygląda ha a jak bd sie sprawował zobaczymy ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Marekkkk2 na wężach musisz dać trójnik z zaworem i go do traktora dać. Ja szukam rozrzutnika coś koło 20 koła żeby najlepiej był na tandemie i z hydrauliczna regulacja posuwu, miał nadstawki do qq zobaczyłem ciekawe rozrzutniki duchesne tylko nie wiem czy ta podnoszona oś się przydaje i najpierw muszę sprzedać mój 2 osiowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekkkk2    3

ariss ale jaki trójnik ?? a moze prosciej ? zawór na weżu od klap otwieram klapy zamykam zawor na wężu i dzida posów ;)

a co do rozrzutnika to zastanawiałeś sie nad T-088 ? po kapitalce ? np. http://moto.allegro.pl/rozrzutnik-obornika-fortschritt-t-088-zobacz-i1421956322.html

ja nie jestem do nich przekonany ;d sąsiad ma i narzeka jezdz najwolniej jak sie da i najwyzszych obrotach a on cienko rozwala ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

jakoś t088 po remoncie średnio mi podchodzi polska blachówa i do tego tanie części żeby byle to jakoś wyglądało. Wole coś z zagranicy sprowadzone lub samemu sprowadzić i samemu najwyżej pomalować po teście w polu.Sąsiad ma duchesne czy jaki? leboulch lub sodimac u mnie wchodzą w grę lub coś innego najlepiej na tandemie i ok 8-12 ton. A w sprawie tych Twoich węży to masz 3 węże ta? jeden jest od powrotu? i 2 są od klapy i od posuwu? miałem podobnie jak miałem prasę z podbieraczem klapą sterowane hydraulicznie i 3 węże i też na początku miałem 2 wyjścia jak miałem ursusa zamontowałem takie coś http://www.sklepy24.pl/sklep/sklep_bthdaniel_pl/produkt/1042503631--zawor-kulowy-hydrauliczny-g3-8%27%27-500bar i wrzuciłem do kabiny i działa raz sterujesz klapa od podnoszenia rozrzutnika przekręcasz i możesz sterować posuwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj