Skocz do zawartości
Dominik020

Produkcja Chwytaków do bel

Polecane posty

Dominik020    0

Witam Wszystkich

Ostatnio zastanawiam się nad własną produkją jakiś konstrukcji stalowych,a dokładniej chwytaków do bel jednotłokowych i dwutłokowych.np.coś takiego http://otomoto.pl/chwytak-do-bel-A3216.html.

Zarobek jaki chciałbym uzyskać z jednej sztuki to ok.200-300zł. Wydaje mi się,że wtedy cena byłaby o wiele wiel niższa.

jak myśliście czy to ma sens??

czy wolelibyście oszczędzic 250zł i zrobic samemu czy kupić gotowe???

Wiadomość z agroFakt.pl

Dominik020    0

wiem,że to nie jest ze złomu.Brałbym tylko nowe materiały.Troche orientuje się w cenach.

No to chociaż po odjęciu vat-u to i tak cena wydaje się wygurowana.Przy takim chwytaku nie jest zbyt wiele pracy.

Sorry,żle wstawiłem link http://otomoto.pl/chwytak-do-bel-A3216.html

Napewno fuszerki bym nie odwalał,po co psuć sobie opinie.

danielek24    2

najlepszym pytaniem będzie chyba-ile byś cenił za taki chwytak?znasz cene materiału,swojej pracy więc policz mniej wiecej i będzie wiadomo wszystko

prometeusz    2

rura grubościenna B) i chwytak podnosić dzwigiem

ta konstrukcja jest mocna

do dominik 020

zastanów się czy warto,musiałbyś założyc firmę, wiadomo "życzliwych" nie brakuje, potrzebny jest sprzęt, spawarka i szlifierka kątowa nie wystarczy, tokarkę masz? zakup sprzętu kosztuje :D a jak ktoś miałby Ci dorabiać elementy których sam nie masz możliwości zrobić, to kosztowne, musiałbyś zbić cenę aby być konkurencyjnym

warto?

A z jakiej rury proponowałbyś zrobić chwytak??

Te zawiasy też jakieś delikatne. Jutro postaram się zrobić zdjęcie mojego to zobaczysz jakie ja mam zawiasy i zmierzę dokładnie grubość rury.

Dominik020    0

Podstawowy sprzęt posiadam,no i umiejętności też tylko brakuje konretnego pomysłu.Nie wiem w jaki produkt uderzyćB) życzliwego to akurat mam sąsiada,także firma na lewo raczej nie wchodzi w gre:) Bez możliwości wystawienia faktury to raczej nie miałbym zbyt dużo klientów.

Taki chwytak jak w linku mógłbym sprzedawać za ok.1100zł(+Vat)

kobra89    66

To bez kitu by się opłaciło kupic od CB tylko jest jedno ale ten chwytak dla mnie osobiście jest zabawkowaty, a podrugie wątpie żebyś coś na nim zarobił, tylko się nalatasz jak wariat po części i nici z biznesu, wiem co mówie bo też robiłem conieco, a potem policzyłem to wszystko i wyszło mi 50zł na sztuce podziękowałem za taki biznes. Najpierw policz po cenie maxymalnej kosztu materiału.

qazi    57

Podstawowy sprzęt posiadam,no i umiejętności też tylko brakuje konretnego pomysłu.Nie wiem w jaki produkt uderzyćB) życzliwego to akurat mam sąsiada,także firma na lewo raczej nie wchodzi w gre:) Bez możliwości wystawienia faktury to raczej nie miałbym zbyt dużo klientów.

Taki chwytak jak w linku mógłbym sprzedawać za ok.1100zł(+Vat)

ile takich chwytaków byłbyś w stanie zrobić i sprzedać miesięcznie, i ile na jednym byś zarobił bo utrzymanie "firmy" też kosztuje o ile jest na początku(jak pierwsza działalność ) ulgowy ZUS w wysokości ok 300? to potem trzeba miesięcznie odprowadzić ok 900zł, US tez chce trochę dla siebie, podatek od nieruchomości wykorzystywanych na działalność gospodarczą itd, w koszty chwytaka, liczyłeś też koszt energij elektrycznej, elektrod, tarcz do szlifierek, zużycia sprzętu, itd?

co do samego chwytaka, to takiego jak w linku osobiście bym nie kupił, jest za delikatny, mieliśmy kiedyś podobny tylko wyglądał na masywniejszy(głównie łapy) i niestety pękał głównie przy zawiasach, mocowanie siłowników do łap w tym z linku są zbyt delikatne na pierwszych belach powyginają się, ogólnie do słomy może i dobry ale do kiszonki się nie nadaje

prometeusz    2

za 1100 zł to kupisz siłowniki, węże i na całą stal już zabraknie B) a gdzie reszta, jak piszą opłaty, prąd, amortyzacja sprzętu

lukaczmarek    265

powiem ci ze tan chwytak z linku wydaje mi się badziewny. ja bym za niego nawet połowy tej ceny nie dał. mój wydaje się byc o wiele masywniejszy. Nie wiem jak u ciebie ze sprzętem ale np w moim chwytaku wiele części było robione na wycinarce plazmowej, niezbędna była by giętarka do rur, migomag, no i pozostałe drobne sprzęty

korsarz    7

Panowie mam takie pytanie mam MTZ 82 z turem chciałbym sobie do tura dorobić ramke z zębami do ładowania bali i mam dylemat ile musi być zębów żeby dało sie podnieść bele 125x125? czy jak dam na jedną bele 2 zęby metrowe to wystarczy??

EppS    2

Tak wystarczy, jeżeli masz paleciaka możesz wykorzystać jego ramkę.

Mikruss    67

ja uzywam zębów 80 cm, dzisiaj do teleskopa robiłem ramke i też 4 zęby 80 cm i w zupełności wystraczają.

Turem na 2 zebach ściągałem auto z lawety o masie 1400 kg ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karip
      Czy ktoś wie jak ta część się nazywa oraz czy idzie ją dokupić? Jest to taka jakby rurka z gwintem i nacieciami która trzyma plastikową rączkę. 

• Przez magiq123
      Witam jestem wlascicielem mccronick mc 95 z ladowaczem czolowym quick i jest takie pytanie tur opadl do dolu i niechce sie podniesc co moze byc spowodowac takie zdarzenie? Czy moze te cholerstwo wlaczyla sie na pelzajacego tura .? 
    • Przez UrsusowyRolnik
      Koledzy planuje zakupić maszt do c360 macie jakieś sugestie? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Będzie używany do podnoszenia do 600kg
    • Przez ShadsoN
      Witam 
      Potrzebuję pomocy przy odkręceniu nakrętki trzymającej tłok w siłowniku. Na nakrętce z lewej strony widać wgłębienie które uniemożliwia jej odkręcenie. Jest na to jakiś zmyślny sposób czy pozostaje pradawna metoda nic na siłę tylko młotkiem ?
      Dodam, że potrzebuję wymienić uszczelnienia siłownika bo cieknie z niego olej, siłownik od łapy w cyklopie.
      Z góry przepraszam jeśli temat jest w złym miejscu.

• Przez mieciu68
      Witam mam okazje kupić tura  od mtz 82 nie wie ktoś czy adaptacja od mtz pasuje do ursusa 914 czy trzeba coś przerobić