ptaku

Common rail czy bez

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kokoman0    305

ja jednak jestem bardziej za zwykłą pompą pomimo że z CR traktor spali mniej (tak mi się przynajmniej wydaje że tak powinno być) a to z tego względu że przy przy zwykłym systemie zasilania mamy pompe i wtryskiwacze i to juz koniec. Natomiast przy CR mamy poza pompą i wtryskiwaczami jest jeszcze sterowana elektronicznie listwa wtryskowa i komputer sterujący wtryskiem. Czyli + 2 rzeczy do psucia więcej. Wtrysk CR w zależności od stopnia zaawansowania może mieć nie 1 a nawet kilka zespołów pomp w celu wytworzenia większego ciśnienia z jakim będzie wtryskiwane paliwo. Oczywiście są jeszcze generacje CR im nowsza generacja tym więcej zawiłości czyli jeszcze więcej prawdopodobnych awarii w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Listwa i komputer raczej się nie popsują chyba że ktoś się do tego przyłoży co do pompy i wtryskiwaczy sąto części mechaniczne podobnie jak pompa wtryskowa i wtryskiwacze w konwencjonalnym układzie. Wszystko zależy od dbałości użytkownika i profesjonalizmu obsługi. Co do spalania cr i zwykłych bywa z tym róznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

mówisz że komputer się raczej nie popsuje i tu źle mówisz bo komputer to bardzo zaawansowany układ elektroniczny w którym są tysiące połączeń lutowniczych i mnóstwo innych podzespołów typu kondensatory, tranzystory, układy scalone. Najbardziej kłopotliwe są połączenia lutownicze (z czasem tworzą się zimne luty). Taka awaria i stoisz. Wtyczka od komputera może z czasem zaśniedzieć lub podczas składania traktora być słabo wetknięta lub zabezpieczona przed wilgocią w efekcie pokrywa się nalotem i przestaje łączyć efekt stoisz. Listwa zasilająca jest sterowana impulsami z komputera i znów wystarczy, że wtyczka będzie za mało szczelna, a po pewnym czasie znów przestanie prąd dochodzić i w efekcie stoisz. Uwierz nie jest to wyssane z palca po prostu czysta elektronika. Słyszałem nawet o takim przypadku gdzie gość nocował w traktorze bo staną mu na dość ruchliwej drodze i bał się, żeby mu go nie ukradli a holować do domu też nie mógł bo jak wiadomo nowych traktorów nie wolno holować jeśli pompa nie pracuje i olej nie krąży w układzie, bo mozna skrzynie popsuć. A powodem awarii było to, że jakaś wtyczka przestała łączyć. Osobiście nie skreślam CR, ale ja jakoś na razie wole zwykłą pompe, ale z tego względu, że jest troche mniej rzeczy do psucia.

Edytowano przez brzozak2
nie cytuj poprzedniego postu, zwroc uwage na ortografie, interpunkcje i literowki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w kazdym ciagniku od ladnych kilku lat jest elektronika, ktora dopóki ktos jej nie zepsuje jest juz na bardzo wysokim poziomie bezawayjnosci.

jednostki sterujace sa niezniszczalne. sam uklad CR jakos za bardzo tez sie nie chce psuc, a paliwo u nas coraz lepsze.

 

chcesz to jezdzij 30'tka, innego wyboru juz nie bedziesz mial, bo wszystkie ciagniki musza dzis byc wyposazone w sterowanie za pomoca elektroniki.

 

jesli nie widzisz gdzies zasniedzialych stykow i nie mozesz ich przejechac druciakiem, albo nie zauwazysz luznej wtyczki, to i w 30'tce sam nic nie naprawisz :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Przede wszystkim wyrażam swoją opinię i odczucia na temat wtrysku CR. Po za tym mylisz się bo nadal można znaleźć na rynku traktory w których elektronika jest ograniczona do niezbędnego minimum.

Ja nie wypowiadam się o elektronice stosowanej w maszynach rolniczych tylko ogólnie o wtrysku CR .

Co do zaśniedziałych przewodów to znajdź wśród setek połączeń kabli zaśniedziały przewód, który może być przyczyną ewentualnego problemu (bez urządzeń diagnostycznych w takim przypadku ani rusz).

 

Po skończonym technikum elektronicznym i praktykach, które odbyłem w zakładzie zajmującym się elektryką samochodową i nie tylko po prostu wykształciła się u mnie taka opinia. A po za tym instalacja elektryczna w moich traktorach jest w naprawdę dobrym stanie :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście układ cr jest bardziej rozbudowany i skomplikowany jednak dokładną diagnozę ułatwiają urządzenia serwisowe. Co prawda koszt takiej diagnostyki może być wyższy ale czasami tylko teoretycznie już słyszałem i czytałem o wielu przypadkach między innymi na af gdzie uzytkownik z awarią krąży po wielu znachorach i wymienia wszystko po kolei i nikt nie może zgadnąć.

Jeśli chodzi o połączenia wtyczki są w większości przypadków szczelne to samo tyczy sie komputera oczywiście na ileś tam produktów zdaży się jakiś feler tu i tam ale klasyczne pompy nie są lepsze choćby często opisywany przypadek na af mf a serii 54xx i problemów z pompą.

Tak więc wybierając ciągnik bardziej skupił bym się nad jego parametrami eksploatacyjnymi i wyposażeniu potrzebnym do pracy układ zasilania to kwestia drugorzędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj