Polecane posty

janek12314    0

Dzieje sie coś takiego , [ że przyciskiem w kabinie ] jak nacisnę na opuszczanie nie opuszcza , dopiero jak nacisnę podnoszenie i ponownie opuszczanie to opuszcza . Ale to dzieje się rzadko .

 

A drugi problem jest taki , że jak podnoszę podnośnik przyciskami na błotniku to uniesie bardzo wysoko , a w kabinie [ jak podnosze ] podnosi nie tak wysoko , jak przyciskami na błotniku . Jest to trochę uciążliwe wtedy , gdy pracuje z pługiem obrotowym

jak go obracam , to kółko od pługa , które znajduje się na końcu pługa ociera mi nieraz o ziemie i jest problem z obróceniem , dlatego , że jest pług za nisko podniesiony .

 

z góry dziekuje za okazana pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam że to ta cała elektronika:) Kolega w deutz fahr m615 profiline objawy zupełnie takie same :)


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyczyść lub wymień sobie filtr od hydrauliki miałem to samo,kupiłem nowy filtr i wszystko już cały czas jest ok ,tamten stary był u mnie jużprzybrudzony,a z tym opuszczaniem to dzieje ci sie jak zapalisz ciągnik czy jak np pracujesz nim w polu?


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Pierwsze pytanie to takie czy wiesz od czego służą wszystkie pokrętła na panelu EHR??? Jeśli nie to być może masz źle ustawiony EHR i tak się dzieje. Jeśli chodzi o twoje pierwsze pytanie to przypuszczam że tak jest zaraz po odpaleniu ciągnika. Wtedy trzeba najpierw włączyć podnoszenie do góry i wtedy panel się "uzbraja" tak jest u mnie i z tego co się orientowałem to u innych użytkowników też. Jeśli chodzi o to podnoszenie z kabiny a z błotnika to podobno z błotnika zawsze podnosi wyżej przynajmniej tak jest u mnie. Na panelu EHR ustawiasz maksymalną wysokość podnoszenia ( bodajże środkowe pokrętło w górnym rzędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek12314    0

Kolego wyczyść lub wymień sobie filtr od hydrauliki miałem to samo,kupiłem nowy filtr i wszystko już cały czas jest ok ,tamten stary był u mnie jużprzybrudzony,a z tym opuszczaniem to dzieje ci sie jak zapalisz ciągnik czy jak np pracujesz nim w polu?

 

 

Wymienione sa wszystkie filtry i olej , a działo sie to tez na starym oleju i filtrach . A z podnosnikiem dzieje sie tak , jak uruchamiam podnosnik , a pozniej jest okej . Dziekuje za zainteresowanie .

 

Pierwsze pytanie to takie czy wiesz od czego służą wszystkie pokrętła na panelu EHR??? Jeśli nie to być może masz źle ustawiony EHR i tak się dzieje. Jeśli chodzi o twoje pierwsze pytanie to przypuszczam że tak jest zaraz po odpaleniu ciągnika. Wtedy trzeba najpierw włączyć podnoszenie do góry i wtedy panel się "uzbraja" tak jest u mnie i z tego co się orientowałem to u innych użytkowników też. Jeśli chodzi o to podnoszenie z kabiny a z błotnika to podobno z błotnika zawsze podnosi wyżej przynajmniej tak jest u mnie. Na panelu EHR ustawiasz maksymalną wysokość podnoszenia ( bodajże środkowe pokrętło w górnym rzędzie)

 

 

Na panelu EHR pokretło środkowe , które słuzy do ustawiania wysokosci podnoszenia jest ustawione na maxa . Jezeli o chodzi pierwsze pytanie , to wlasnie sie tak dzieje jak mowisz . A jeszcze jedno , czy moze wiesz do czego słuzy to 3 pokretło przy ktorym sa narysowane 2 skiby i pod nimi sa takie 2 kreski .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymienione sa wszystkie filtry i olej , a działo sie to tez na starym oleju i filtrach . A z podnosnikiem dzieje sie tak , jak uruchamiam podnosnik , a pozniej jest okej . Dziekuje za zainteresowanie .

 

 

 

 

Na panelu EHR pokretło środkowe , które słuzy do ustawiania wysokosci podnoszenia jest ustawione na maxa . Jezeli o chodzi pierwsze pytanie , to wlasnie sie tak dzieje jak mowisz . A jeszcze jedno , czy moze wiesz do czego słuzy to 3 pokretło przy ktorym sa narysowane 2 skiby i pod nimi sa takie 2 kreski .?

U mnie jest tak mówie od góry;D

1wsze pokrętło regulacja wysokości podnoszenia

Drugie :regulacja szybkości opuszczania,i blokada podnośnika

3 na dole dociążenie :)

Chyba też mi sie tak zdaje że masz troszeczke ten EHR pokręcony,a to pokrętło od wyokości podnoszenia nie daj na maxa bo wtedy może ci sie blokowac

A jeśłi chodzi o to co mówiłeśze zeby spóścić musisz najpierw podnieśc podnośnik to jest u każdego tak chyba,ja jak zapalam ciagnik zawsze biore guzik w pozycje podnoszenia i wtedy działa każda funkja podonśnika


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek12314    0

U mnie jest tak mówie od góry;D

1wsze pokrętło regulacja wysokości podnoszenia

Drugie :regulacja szybkości opuszczania,i blokada podnośnika

3 na dole dociążenie :)

Chyba też mi sie tak zdaje że masz troszeczke ten EHR pokręcony,a to pokrętło od wyokości podnoszenia nie daj na maxa bo wtedy może ci sie blokowac

A jeśłi chodzi o to co mówiłeśze zeby spóścić musisz najpierw podnieśc podnośnik to jest u każdego tak chyba,ja jak zapalam ciagnik zawsze biore guzik w pozycje podnoszenia i wtedy działa każda funkja podonśnika

 

 

Wszystko jest tak jak mówisz , tylko w innej kolejności jest u mnie , ale wytłumacz mi jeszcze w jaki sposob uzywa sie dociazenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ustawiasz sobie na tym pokrętle np pozycje 5 i wciskach guzik od podnośnika w pozycje opuszczania i wtedy dociążenie działa

w Serii 61XX jest chyba tak samo jak u mnie w serii 62XX


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek12314    0

Z tego co wiem to ustawiasz sobie na tym pokrętle np pozycje 5 i wciskach guzik od podnośnika w pozycje opuszczania i wtedy dociążenie działa

w Serii 61XX jest chyba tak samo jak u mnie w serii 62XX

 

 

dziekuje za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

panowie czy ten model ma amortyzacje podnośnika bo jeśli ma to wyłączyć to i podnosi wyżej :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak seria 6100 ma amortyzację TUZ. Po wyłączeniu amortyzacji tylne cięgła idą do góry :D swoją drogą to nawet ta funkcja sprawdza się na nierównościach.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Czy Massey Ferguson 6170 ma coś takiego jak wolny powrót oleju. Chce podłączyć do niego silnik hydrauliczny i nie wiem jak, bo napisane jest że potrzebny jest wolny powrót. Czy podnośnik ma funkcje dociazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

wolnego spływu nie ma. co do dociążania to również taka funkcja nie istnieje. W podnośniku masz siłowniki jednostronnego działania dlatego nie da się nic z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Co do dociążania to chodzi chyba o szybkie opuszczanie, żeby np. pług się szybko zagłębił po nawrocie( tak pisze w instrukcji :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

No wiem że można ustawić szybkość opuszczania. Mam w przednim tuzie dociążanie i amortyzacje to myślałem że z tyłu dociążanie też jest. Szkoda jak się zakopie traktor to bym sobie podniósł go na tuzie na wale oponowym. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Mam pytanie od czego jest czujnik z lewej strony traktora pod kabiną za schodami podłączony do jednego z trzech przewodów hydraulicznych. Ja mam odłączony od niego przewód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj