dralo5

Problem z Poznaniakiem

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To Ty nie robiłeś próby kręconej przed sianiem? Przecież wiesz, że jest to jest konieczne do poprawnego ustawienia.

Nie wspomnę o prędkości siewu, to też robi różnicę w siewie drobnonasiennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli jest dokładnie zrobiona próba kręcona, przede wszystkim dokładnie zważone, {przy tak małej ilości wysiewu, to najlepiej zważyć na elektronicznej wadze} to musi dobrze wysiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Niestety może tak nie wysiewać, jak na próbie kręconej. Zależy ile masz zboża w zbiorniku, inaczej wyjdzie jak jest pełny, a inaczej jak na, czy siejesz na górkach, i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie przesadzaj znowu, na pewno jakieś różnice są, choć by na poślizg kół, ale bez przesady. No nikt mi nie wmówi, że według tabeli będzie pewniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No ja mam rocznego Focusa i oszukuję, i na tabele patrze tylko oriętacyjnie.

W Accordzie pisze w instrukcji że w czasie jazdy oszukuję na plus.

Pamiętam ze raz siałem rzepak 3 kg/ha i wsypałem inną odmianę i wysiał 1,8 kg/ha. A jednostki były podobnej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mówiłem już, że nawet inna zaprawa zmieni ilość wysiewu, także próba kręcona musi być na porządku dziennym, jak tlen do oddychania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Mam problem z poznaniakiem 6 sieje zbyt płytko,(po deszczy ziarno na wierzchu) siałem nim pierwszy raz nowy nabytek. Nie włuczyłem tylko ciągałem taką belkę z pazurkami, ale co robie nie tak prędkość około 8km/h. Obciążniki są, wszelkie uwagi mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Nie wiem jak jest w tym konkretnym modelu , ale z przodu siewnika na środku powinna być duża wajcha za pomocą której regulukesz głębokość pracy lejków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jeśli redliczki są na łańcuszkach plus ciężarki to tylko pozostaje żle uprawione pole a jeśli są na docisku sprężynowym wystarczy skręcić śrubą z przodu przy wieży aby dociskał bardziej lub przełożyć bolce na sprężynach na sam dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Redliczki są na łańcuszkach, kurcze uprawiałem jak zawsze. Po żniwach tależówka, orka i po 10 dniach bronowanie, następnego dnia siew. Dotej pory siałem starym takim z duzymi metalowymi kołami i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Po prostu pole mokre, twarde i redlice nie chciały iśc w ziemię. Trzeba jeszcze spojrzec, czy redlice mają bardzo wytarte spody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Proponuję uprawić przed siewem jakimś kultywatorem z wałkami mokre pole spulchni i przesuszy a piaski zagęści i będziesz miał równe pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam również problem z siewnikiem poznaniak z 2009 roku, próba kręcona 17 razy kręce kołem (obw koła 185cm, takie jak na miniaturce) a siewnik i tak sieje źle tzn, na próbie kręconej np rzepaku wychodzi mi 3,5kg na ha a na polu 2.5 kg/ha nie wiem czym jest to spowodowane, nie mam już nerwów do niego, prędkosć siewu to ok 7 km/h widzialem już nie jeden taki wpis lecz nic się nie dowiedzialem prosze o pomoc !!! post-19341-058348200%201285568184_thumb.jpg

Edytowano przez karoloo_121871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Kolego mam ten sam problem mam go 3 sezon i na złom go wywioze.Dzwoniłem do serwisu kazali mi sprawdzic czy wałek wysiewajacy sie kreci lekko i zmienic olej w przekładni na jakis przekładniowy wiec kupiłem do wspomagania rzadki jak woda prawie.Rzepak juz zasiany w sobote ,a dopiero dzisiaj to robiłem wsypie jeszcze raz i wykrece z ciekawosci ale zawsze każda próba krecona bez przestawiania wychodzi inaczej wiec rosyjska ruletka ustawiasz na 3,5 a wychodzi 4 albo 1,7kg .Siałem też hybryde ustawiłem na 2,5 kg a wyszło 3,6 i jak ty życ spokojnie i sie nie załamać heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek202    0

u mnei tan sam problem nie idze go ustawić kółka rownież sie nie kręca jednolicie i tak było od nowosci siewnik mam 3 rok w rzepaklu w tym roku wtysiał 1 kg mniej a w pszenicy potrafi wysiać 50 kg mniej nie wiem co z tym jest ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Natomiast ja mam pytanie do Poznaniaka r. 99'', z serii niebieskich. 3m

Kupiłem takowy, poprzednio uzywałem poznaniaka z przekładnią A,B,C. Wiadomo

Tu jest trochę inaczej. Mam pewne obawy co do przekładni.

Jak kręce przekładnią to wałek wysiawający obraca się takimi lekkimi skokami.

Czytałem ze mogą być wyrobione łozyska igeiłkowe.

Zdjąłem przekładnie, nie rozbierałem jej. W sklepie z czesciami dowiadziałem się jesli łożyska są wyrobione, to i wałek trzeba nowy, a gołym okiem nie jest to do stwierdzenia

Popdobno tez te przekłądnie kręcą sie takimi lekkimi skokami.

 

JAk to jest u Was?

Niestety nie mam w pobliżu podobnego modelu, dla porównania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Do Lisek202 .Jeśli przy obracaniu korbą od próby kręconej lub kołem "jezdnym" wałek wysiewający będzie się obracał skokowo ( z przerwami ) trzeba wówczas wymienić w skrzynce 3 łożyska igiełkowe jednokierunkowe . Samo rozebranie i złożenie skrzynki nie stanowi więkrzej trudności .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas00111    9

Do Lisek202 .Jeśli przy obracaniu korbą od próby kręconej lub kołem "jezdnym" wałek wysiewający będzie się obracał skokowo ( z przerwami ) trzeba wówczas wymienić w skrzynce 3 łożyska igiełkowe jednokierunkowe . Samo rozebranie i złożenie skrzynki nie stanowi więkrzej trudności .

Mam poznaniak z 2009 roku i taki sam problem z wysiewem pogarsza się to z dnia na dzien w tym sezonie wałek też obraca się skokami i wysiewa mniej niż powinien na polu to jak ustawiłem prawie 300kg to dopiero wychodzi około 200 kg jednak zostało trochę jeszcze do siania i nie chce narazie żeby przestój był może kolego napiszesz coś więcej o tej skrzynce bo tez mam obawy co do jej naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Mój Poznaniak 6  to1996r. , rozbierałem skrzynkę jakieś 8-9 lat temu , działałem w ciemno bez wiedzy z forum , kupiłem cały zespół sprzęgiełek , wystarczy wymienić łożyska i dla pewności wałek(ośkę ), działają na zasadzie grzechotki . Sklep w którym kupowałem(z Kutna ) chyba już nie prowadzi części do maszyn Rolmaszu . Trzeba poszukać po numerach katalogowych ( ja katologu niestety nie mam ). Znalazłem w garażu stare części , obudowę uszczelniłem na silikon , jak się uda wstawię foto ( tych dzwigni powinno być 3 szt .) post-30741-0-22108000-1412444776_thumb.jpg

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Skrzynie w rocznikach 98-99 są troche inne niz te o których pisze kolega fezoi. Popychacze (sprzęgiełka) te ze zdjecia tez są troche inne

Sklep w Kutnie cały czas działa, mały niepozorny, ciezko go znalezc (obok Carrefoure na ul. Oporowskiej), ale mają wszystko choc troche drozsze niz w agromie tyle ze w oryginalne.

Potwierdzam to co napisał fezoi, wraz z wymianą łożysk, należałoby wymienić wałek. Koszt całości to podobno ok. 600 zł.

 

Mam taki sam problem u siebie, zastanawiam sie na wymianą. Rozebrałem skrzynie, dostałem sie do łożysk ale zrezygnowałem jak narazie z wymiany.

Zrobiłem taki test ze obciążyłem francuzem wałka wysiewającego.Próbowałem przekręcić korbą (przy ustawienu skrzyni na max!!), przekładnia nie przepuszczała.

Nie wiem czy tes jest w jakis sposób miarodajny.

Niestety te skrzynie chyba mają to do siebie ze po jakims czasie mogą oszukiwać, i trzeba robić za kazdym razem próbe kręconą (zwłaszcz jesli zaprawiamy na mokro)

I w tedy czeka nas remont.

Nie ma to jak przekładnie A, B, C ......


Telefon to prawdopodobnie:

24 253 77 46, Agrohandel Woźniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Witam.

Mam poznaniaka z 84 roku tego jeszcze na zwykłej skrzyni i mam taki problem jeżeli mam załączone mieszadło te pierwsze od dołu bo górne mam zdemontowane to strzela mi bezpiecznik w skrzyni założę twardziejszą śrubę to pęknie tryb a jeżeli chce przekręcić kołem to ledwo daje radę a jeżeli zdejmę koło zębate które to napędza siewnik chodzi normalnie i nic się nie zacina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego jaśniej troche mieszdło masz jedno na dnie skrzyni ,wyżej moze być jedynie zaprawiarka ,chyba że masz na myśli wałek od kół wysiewających, więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

mam na myśli mieszadło to na dnie skrzyni u mnie wszyscy mówią na to jedno i drugie mieszadło więc przepraszam za błąd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A jest na zebatce czy na mimośrodzie chodzi mi o napęd od wałka wysiewającego bo jeśli na tym płaskowniku to tylko tam jest problem chyba że jest gdzieś zapieczony na tulejce ,odlacz samo mieszdło i sprubój nim pokręcić powinno iść lekko bez oporów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj