Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, zakupiłem glean 70 wg na 5 ha pszenicy, na etykiecie napisano że można go stosować przedwschodowo jak i po wschodach, ale jak go kupowałem powiedziano mi żebym go niestosował po wschodach, tylko że nie uda mi się tak zrobić i potrzebował bym go stosować po wschodach, czy ktoś tak pryskał, dlaczego mi tak powiedziano, skoro etykieta pozwala ??

Opublikowano

Jak coś kupujesz to najpierw zapytaj się w sklepie dlaczego tak mówią i sam przeczytaj co pisze, a nie najpierw kupisz środek, a potem się pytasz czy jest dobry.

 

A teraz na tema: Napewno czytałeś ulotkę? Można stoswować po wschodach ale lepsze efekty są jak zastosuje się przed wschodami, pisze to jak wół na pierwszej stronie prawie na samej górze.

 

Poza tym dlaczego nie uda ci sie tego zrobić przed wschodami? Jak wiedziesz na pole zasiać to i opryskać też się da, poza tym nie masz tyle do pryskania żebyś nie dzążył opryskać 5ha, to raptem godzina roboty.

 

A tak poza tym jesteś pewny że to GLEAN 70???

Opublikowano

Jak coś kupujesz to najpierw zapytaj się w sklepie dlaczego tak mówią i sam przeczytaj co pisze, a nie najpierw kupisz środek, a potem się pytasz czy jest dobry.

 

A teraz na tema: Napewno czytałeś ulotkę? Można stoswować po wschodach ale lepsze efekty są jak zastosuje się przed wschodami, pisze to jak wół na pierwszej stronie prawie na samej górze.

 

dobra dzię ki chciałem się upewnić, pierwszy raz ten sirodek stosuje, poprostu trzymać się etykiety

Opublikowano

Ja jak siebie pryskałem oziminę na wiosnę nie dało to oczekiwanych efektów, więc uważam że zawsze lepiej zaraz po siewie opryskać i mieć spokój. Nie zadziałało dlatego, że niektóre chwasty dopiero wschodziły, a niektóre już kwitły. Tam piszę że po wschodzie zboża do 2-3 liścia??

Opublikowano

witam! mam pytanie tydzień temu siałem żyto że względu na deszcze nie popryskałem jeszcze na chwasty ,ale jutro piatek ma u nas nie padać ,więc nie bedzie problemu po tygodniu żyta prskać czy lepiej poczekać na 3 liscie juz? dzieki pozdrawiam

Opublikowano

no teraz to już trzeba czekać bynajmniej na 2 listki

a podobno można siać nawet 5 dni po sianiu ? jeden kawałek zasiałem w piątek to jutro będzie 6 dni po sianiu ,drugi kawałek zasiałem w sobotę czyli jutro będzie 5 dni jak w piątek popryskam to co się satnia ? za pózno już podobno gleanem lepiej na pole niż na 3 listki?

Opublikowano

a podobno można siać nawet 5 dni po sianiu ? jeden kawałek zasiałem w piątek to jutro będzie 6 dni po sianiu ,drugi kawałek zasiałem w sobotę czyli jutro będzie 5 dni jak w piątek popryskam to co się satnia ? za pózno już podobno gleanem lepiej na pole niż na 3 listki?

bo nie wiem czy na 6 dzień czyli jutro moge pryskać czy zaszkodzi to na zboże ? proszę o podpowiedzi?

Opublikowano

Po siewie do 3dni, a po wschodach od fazy 2 liści.

 

Ja pryskam tego samego dnia co sieję, przeważnie jak siewnik kończy siać na polu to odrazu pryskam na wilgotną glebę. Jak widzę że sie niewyrobię z opryskiem to przerywam sianie, żeby niebyło tak ze zasieję a potem przyjdzie zła pogoda i mi sie odciąga oprysk, najwyżej kończę siew później ale oprysk jest wykonany w terminie. Glean najlepiej działa po siewie.

 

6dni to stanowczo za późno.

Opublikowano

bo chodzi o to że do 3 dni to jeszcze nie szpilkuje a tak jak u ciebie mineło 6 dni i już listek prawie jest <_< ale jest na tyle słaby że opryskiem go zniszczysz (rośline) ewentualnie może tylko uszkodzisz

 

Ja też muszę czekać ale nie ma strachu glean bierze równie dobrze i po wschodach nawet w tamtym roku było dość zimno i deszczowo a zadziałał ( mówili że na darmo pryskam) ;)

Opublikowano

bo chodzi o to że do 3 dni to jeszcze nie szpilkuje a tak jak u ciebie mineło 6 dni i już listek prawie jest <_< ale jest na tyle słaby że opryskiem go zniszczysz (rośline) ewentualnie może tylko uszkodzisz

 

Ja też muszę czekać ale nie ma strachu glean bierze równie dobrze i po wschodach nawet w tamtym roku było dość zimno i deszczowo a zadziałał ( mówili że na darmo pryskam) ;)

czyli teraz już za pózno ? to teraz po wschodach ,ale podobno ma być w pazdzierniku zima ? czy może teraz lepiej wczesną wiosną ?

Opublikowano

czyli teraz już za pózno ? to teraz po wschodach ,ale podobno ma być w pazdzierniku zima ? czy może teraz lepiej wczesną wiosną ?

a z waszego doświadczenia to lepiej teraz pryskać na wiosnę czy można jeszcze w tym roku jak bedzie pogoda?

Opublikowano

a z waszego doświadczenia to lepiej teraz pryskać na wiosnę czy można jeszcze w tym roku jak bedzie pogoda?

Mozna pryskać Gleanem do fazy szpilkowania jak ziemia wilgotna, ja stosowałem ten preparat ponad 20 lat i wiem jak działa, przestalem go stosować bo przestał działać jak należy mimo że stosowałem go na przemian z Maratonem. Jest teraz tyle lepszych preparatów choścby Maraton, Stomp, Lentipur, Boxer, Expert met itd po co się upierać tym Gleanem ?

Opublikowano

Wiesz co Lukasz ja bym rozdielił RSM i Glean. Najpierw opryskałbym Gleanem (czego Glean?) a potem zastosował RSM w niezbyt dużym stęzeniu, poprostu wydaje mi się że będzie zbyt wysokie stęzenie Gleanu a roztworze RSM-u, ja bym takiego zabiegu nie zaryzykował. pozdrawiam

Opublikowano

przed wschodowo czyli o której godzinie załóżmy tak średnio bo nie rozumiem tego pojęcia

 

Wtedy kiedy ziarno nie jeszcze nie zeszło. Możesz pryskać od razu po siewie.

Opublikowano

przed wschodowo czyli o której godzinie załóżmy tak średnio bo nie rozumiem tego pojęcia

A co tu nie rozumieć. Przed wschodowo czyli przed wschodem księżyca. Ale księżyc nie może być w pełni bo wszystko ci oprysk spali.

 

A tak poza tym to wyrazy współczucia dla rodziny.

Opublikowano

,,przed wschodowo czyli o której godzinie załóżmy tak średnio bo nie rozumiem tego pojęcia'' ale samo to zdanie ktore ująłem w '' jest niegramatyczne i niestylistyczne. poprostu troche zabawne

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Witam,
      Z racji coraz to większej konkurencji wśród sklepów internetowych zakładam ten tema, bo nie jeden może będzie chciał kiedyś skorzystac z takiego sklepu gdy np. w okolicy nie będzie danego środka lub gdy będzie on tańszy.
       
      Mnie interesuje opinia o sklepie aptekarolnika.pl
      Dla przykładu, kupowałem w sklepie stacjonarnym Gold 450 EC w ilości 7L i zapłaciłem 470zł brutto. W powyższym sklepie internetowym zapłaciłbym 370zł brutto. Do tego przesyłka zapewne 25zł za pobraniem by doszła.
       
      Czy rzeczywiście u nich jest tak tanio za pełnowartościowy produkt, czy może jakieś dziwne rzeczy odstawiają?
    • Przez griga
      Zastanawiamy sie teraz z Ojcem czym by tu popryskac żeby było tanio i dobrze. Głównie chodzi mi o ochronę kłosa, bo mączniaka nie mam za wiele wiec nawet nie pryskałem, zresztą odmiana którą mam jest bardzo odporna na niego. Ale teraz zaczną sie fuzariozy septoriozy itd... Jak macie jakieś własne przykłady to podajcie. I jak mozecie to najlepiej z ceną jaka wychodzi za opryk na ha. Z góry dzięki.
    • Przez karbex
      Cześć Wam - ma pytanie do osób znających sie na przepisach - czy można zgodnie z przepisami stosować glifosat wiosną przed siewem np. gryki, kukurydzy lub innych roślin? Teoretycznie nie ma rejestracji do stosowania w tych roślinach, z drugiej jednak strony jest napisane ze po zastosowaniu można uprawiać dowolną roślinę. Jak to jest - czy w przypadku zastosowania glifosatu na mulcz przed siewem można się narazić na sankcje ze strony PIORIN-u? 
    • Przez Zbysz3k_k
      Witam, mam sporą zagwozdkę kiedy zrobic opryski w oziminach posiadam oprysk Axial temperatury w nocy krążą w okolicach zero w dzień około 10 zastanawiam sie czy to dobre warunki na oprysk, lepszych warunków narazie też nie zapowiadają.
      Główne obawy są związane z tym czy czekając na lepsze warunki nie będzie zapóźno na dobre działanie środka 
      Mam  stanowiska mniej zachwaszczone i te bardziej zachwaszczone (po rzepaku)

      Do kiedy można skutecznie stosować ten środek? Słyszałem gdzieś że najpóżniej koniec kwietnia początek maja ale nie wiem czy to prawda wydaje sie strasznie późno.

      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v