Skocz do zawartości

Arion 640 wałek wom


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam.  
mam problem z włączaniem wałka wom w Arionie  640 po włączeniu go guzikiem rusza z bardzo mocny Zrywem.  Podpięliśmy traktor do mulczera to po włączaniu aż urwało końcówkę. 
czy ktoś miał taki przypadek lub wie co może być ? 

Opublikowano
Godzinę temu, Rowan napisał(a):

Musze zobaczyć czy da sie w nim z ręki to zrobić czy trzeba zapinać komputer.

Okej czekam na jakąś informację.  Temat jest pilny z góry dzięki ;) 

Opublikowano

Szukałem, ale nie znalazłem jednoznacznie opisu kalibracji w dokumentacji, być może tylko w diagnoskopem ori się to da zrobić. Tam jak wiele rzeczy w Claasie jest bardzo dziwnie rozwiązanych.

Opublikowano (edytowane)

ciekawe czy to nie wina elektrozaworu, który powinien mieć płynne załączanie, a on działa teraz na zasadzie wyłączony, włączony z max przepływem. Hamulec wałka wom działa prawidłowo? czy wałek wom kręci się na rozgrzanym oleju mimo tego, że jest wyłączony? 

Edytowane przez artur04c
Opublikowano
7 godzin temu, artur04c napisał(a):

ciekawe czy to nie wina elektrozaworu, który powinien mieć płynne załączanie, a on działa teraz na zasadzie wyłączony, włączony z max przepływem. Hamulec wałka wom działa prawidłowo? czy wałek wom kręci się na rozgrzanym oleju mimo tego, że jest wyłączony? 

Nie kręci sie na rozgrzanym.  

Opublikowano
9 godzin temu, artur04c napisał(a):

ciekawe czy to nie wina elektrozaworu, który powinien mieć płynne załączanie, a on działa teraz na zasadzie wyłączony, włączony z max przepływem. Hamulec wałka wom działa prawidłowo? czy wałek wom kręci się na rozgrzanym oleju mimo tego, że jest wyłączony? 

Tak, ale za płynne załączanie tzw spft start odpowiada sterownik, który moduluje ten sygnał załączania. Tam jeszcze jest jakiś dodatkowy czujnik ciśnienia, chyba według którego sterownik wie dokładnie jakie ciśnienie pojawia się na koszu i według tego oraz obrotów wałka moduluje sygnałem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez WPL
      Witam proszę o pomoc problem z skrzynia biegów na rozgrzanej zapala się bład 75D7 i przestają działać zakresy lub zawiesi sie na (D) lub działają trzy zakresy A-B-C  z góry dziękuję 

    • Przez Wiesław446
      Witam mam problem  w Celtisie z półbiegiem zając na żółwiu ciągnik jedzie do przodu i do tyłu a na zającu się wyraźnie ślizga i wydaje dziwne wycie tak jakby coś nabierało obrotów . stało się to podczas normalnej jazdy.zmierzone ciśnienie przy elektrozaworach tych od rewersu ciśnienie na 26 atm pojawiły się po puszczeniu sprzęgła i włączenia jazdy do tyłu lub przodu czy to będzie kwestia mechaniczna czy można jeszcze coś zmierzyć. Dodaje film na którym słychać odgłos przy zającu
      VID-20260608-WA0001.mp4
    • Przez mateuszskib
      Jeśli chodzi o listwy to są wymienione 

    • Przez mateuszskib
      Czym może być spowodowane to że koło jest tak blisko zwrotnicy 


    • Przez farmer_89
      Co wybrac reno ares 640? czy claas ares 697?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v