Skocz do zawartości

renault ares zaczep transportowy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Z racji tego ze zakupiliśmy przyczepę 8 tonową to zastanawiam sie czy ten nasz zaczep górny który zaczepia się w miejsce łącznika bedzie napewno bezpieczny ? mocowany na 6 śrub jakoś średnio mi się podoba 

 

czy lepiej kupić całą konsole zaczepową ? jak myślicie ? 

IMG_20250403_160436.jpg

Messenger_creation_D45240D1-5425-443A-A898-55826B2F0A8E.png

IMG_20250404_195832.jpg

Edytowane przez Kamilmok
Opublikowano

Mocno kombinowany ten zaczep a wykorzystanie do jego mocowania uchwytu   łącznika centralnego to już duże "przegięcie". Porównywalne mocowanie jest w C-360 ,ale to nie ta moc i masa ciagnika. Zaczep powinien być zamocowany nieco niżej - do ramy zaczepowej , dużo solidniejsza konstrukcja i mocowana na mocniejsze śruby.  Nie ,żeby puściło od razu, ale jeżeli tylko zacznie luzować śruby to w konsekwencji gwinty się posypią,albo i jeszcze gorzej. 

Opublikowano

Zaczep to oryginał. Sam szukałem kiedyś po zakupie bo oczywiście nie było przy ciągniku. A nie zakładaj go na samą górę bo pasuje akurat dolne otwory na dolną szynę a gorne na górny uchwyt od lacznika centralnego. Dziwne ze do tego nie doszedłeś.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez agrocase4220
      Witam. Mam problem z temperaturą w renault 103 14 tx.
      Problem polega na tym, że raz termostat się otworzy raz nie. Termostatów wymieniane było kilka i za każdym razem problem na chwile ustępował. Korek chłodnicy mam nowy, pompa, chłodnica wszystko nowe. W ciągniku mam zamontowana nową nagrzewnicę w kabinie na samym dole. Zauważyłem, że jak nie chce się włączyć obieg to i nagrzewnica nie grzeje. Ciągnik był odpowietrzany wielokrotnie. Coś jest z zapowietrzaniem układu. Czy może być to przez nagrzewnicę? Co jeszcze może mieć wpływ na to, że układ się zapowietrza?
    • Przez macherr
      Renault z 3 półbiegami sprzęgło szarpało przy każdym ruszeniu, nowa pompa trzy sekcyjna, nowe tarcze w skrzyni, ciśnienie na bloku zaworowym wyregulowane 23 bary, nowy olej ,nowe filtry skrzyni , sprawdzony potencjometr sprzęgła , sprawdzone wszystkie połączenia , sprawdzone cewki a sprzęgło dalej szarpało. Napisze bo może ktoś ma taki sam problem. Rozebrałem  zawory proporcjonalne ( rozkręca się je od środka ) i wcale nie były zacięte tam gdzie pracuje tłoczek w oleju lecz  zacięty był tłoczek ten który pociąga cewka  znajduje się wewnątrz za  popychaczem.  Cienki śrubokręt, nafta, godzina ruszania i tłoczek zaczął pracować lekko ( a już zacząłem szukać nowego zaworu,  cena około 800 zł. )  Ciągnik rusza normalnie można wyczuć sprzęgło.
    • Przez Kolo12
      Cześć,mam nietypowa sprawę czy może ktoś podesłać zdjęcie jak mają być zamontowane przewody wtryskowe bo mam odkręcone i nie jestem pewien.Renault 133.14 pompa Lucas cav chodzi mi o kolejność na pompie gdzie jest który wtrysk.
    • Przez krzysiek16m
      W tym temacie, prosiłbym o zamieszczanie instrukcje obsługi, katalogów części do ciągników marki Renault.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v