Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Rozgląda się za ciągnikiem tak z 140-150km. Interesuje mnie MF6480. Pytanie do użytkowników o awaryjność. Pełno w necie jest opinii że silnik perkinsa to gie... i że tylko sisu. Że wtryskiwacze padają, pompy paliwa, tylny podnośnik słaby itp. Mnie wszystko to dziwi bo mam obecnie 6180 z 96r i ten ciągnik jest naprawdę zajeb... Ma swoje wady ale służy mi od 1500 motogodzin i złego słowa o nim nie powiem. Wymieniłem w nim chłodnicę, pompę wody, uszczelniłem chłodniczkę i naprawiłem sterownik. Moim zdaniem to normalne rzeczy. Silnik igła. Choć to stary ciągnik to nawet przy ciężkiej pracy nie dymi. A silnik w 6480 jest przecież ten sam tylko dodano interkuler. Tak samo jak skrzynia dyna4 i tylny podnośnik. Nie zmieniałbym 6180 gdyby nie to że ma za lekki przód i ciut za mało mocy jak na moje maszyny.

I teraz jak to jest naprawdę z tą awaryjnością. I jeszcze jak się wam sprawuje amortyzacja osi i kabiny bo z tym nie miałem doczynienia.

 

 

 

Opublikowano (edytowane)

Sama nazwa 6480 nie wiele mówi bo tam na przestrzeni lat były różne silniki. Ogólnie ciągnik jest dość udany a że roczniki mogą być stare i przebiegi po cofane to można różnie trafić na po prostu wyeksploatowany.

Edytowane przez hubertuss
Opublikowano

Z tego co mi wiadomo to od 2007r były z silnikiem sisu i dyna6 ale one są raczej poza moim zasięgiem. Skupiam się na silnikach perkinsa. Może ktoś z użytkowników wypowie się...

Opublikowano

Witam ponownie. Jeździłem, patrzyłem i powiem że szału nie ma. Ale... W oko wpadł mi 6480 na silniku sisu, dyna6. w miarę w oryginalnym stanie. Ponoć te silniki są lepsze od perkinsa 6,5L (we wcześniejszych modelach był perkins 6L) no i skrzynia dyna6 ponoć bardzo przyjemna do pracy. Warto dołożyć kasy....

A może ktoś wie skąd wziąć instrukcję do niego w jakimkolwiek języju 

Opublikowano

Witam. Sam od niedawna jestem posiadaczem mf6475. W zasadzie to kupiłem go przypadkiem, bo był w najlepszym stanie u handlarza spod Włocławka. Co do silnika to czytałem o tym co znalazlem w necie. A szczególnie to porównywałem ceny części. W perkisie na zwykłej popie vp regeneracja wtrysków kończy się na wymianie końcówek i regulacji. Pompę również można regenerować a cena zależy co uległo awarli lub co jest zużyte. Późniejsze silniki miały osprzęt cat a (comon rail), które są drogie w naprawie. Zdaje mi się, że zależy jak będzie ciągnik użytkowany. Sporo o różnicach pomiędzy pompą vp a comon rail mówią na kanale agrojd. Wiem, że to o John Deer ach gadają. Lecz to są prawie te same pompy. Pierwsze co to mówi, że różnica w spalaniu jest na korzyść pompy vp. I jeszcze to, że jak robisz małe przebiegi to pompa vp jest lepsza. Nie wiem czy można to porównywać do silników perkinsa czy sisu. Lecz można tym tropem pójść. Było coś o przedniej osi. Ostatnio miałem mały remont. Na 3 hydroakumulatory 2  były pęknięte. Po wymianie na markowe zamienniki (3 razy tańsze) oś odżyła. Przy hamowaniu na pusto ładnie nurkuje. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez leszek1990x
      Witam wszystkich użytkowników mam taki mianowicie problem zauważyłem ze w moim mf jest wyrobiony frez na wałku ataku przedniego napędu i mam pytanie jak najprościej go wymienić trzeba rozpierać cały przedni most. Słyszałem ze idzie go zregenerować mam pytanie czy ktoś to robił i czy zdało to egzamin czy to tylko strata pieniędzy. Dzięki wszystkim za odpowiedzi
    • Przez Pszkot
      Po zimie ma w ciągniku następujący objaw. Po odpaleniu (na zimno) przy próbie ruszenia do przodu lub do tyłu silnik ma duże problemy z ruszeniem. Spadają obroty aż do zduszenia silnika. Nie, nie jest to wina hamulców ani problemów z samym silnikiem ponieważ problem znika gdy olej w skrzyni się rozgrzeje (jakieś 10 minut jazdy). 
      Poziom oleju w skrzyni w porządku. Olej i filtry wymienione jakieś 600mth temu. Problemów przed zimą nie było. W zimie ciągnik stał praktycznie nie ruszany. 
      Może ktoś miał taki problem? Jakieś sugestie?
    • Przez Soltys85
      Witam. Jak w temacie wiecie może gdzie znajduje sie ten czujnik???
    • Przez Paweeł
      Mam problem z MF 4370. Ciągnik jedzie do przodu do tyłu nie che jechać. Ciągnik jadąc do przodu nie zapala się żadna kontrolka do tyłu zaświeca się kontrolka ciśnienia oleju hydraulicznego . Kontrolka mogą kod błędu 4-2 i po chwili rozłącza się całe sprzęgło . Mierzone ciśnienie 18 Bar na elektrozaworach. Zamieniając elektrozawór przód tył dzieje się na odwrót jedzie do przodu do tyłu nie chce . 
    • Przez Paweeł
      Mam problem z Mf4370 . problem polega na tym że  ciągnik jedzie do przodu a do tyłu nie chce jechać. Do przodu jedzie i żadne kontrolki się nie świecą włączysz rewersem do tyłu kontrolki się zaświecają od ciśnienia oleju. Miga kontrolka kod błedu 4-2 i po chwili brzęczyk rozłącza rewers i do przodu i do tyłu. Ciśnienie badane jest 18 bar. Zawory elektromagnetyczne są do przodu jak i do tyłu te same po zamieni ich działa wszystko odwrotnie . 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v