simer

Problem z kombajnem Claas

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
simer    0

Witam jako ze żniwa coraz bliżej zaczynam prace przy kombajnie,zacznę od tego ze jest to claas dominator 88sl z silnikiem perkins i w tamtym roku został zakupiony. Początkowo kosiłem nim bez żadnych problemów ale z czasem na wolnych obrotach silnik zaczął schodzić z tych obrotów, szczególnie było to uciązliwe jak sypałem zboze na przyczepę i trzeba było kawałek ruszyć do przodu lub cofnąć silnik zaczynał spadać z obrotów i zeby nie zgasł musiałem lekko pociągnąć dzwignię gazu do siebie w poźniejszym czasie juz pod koniec zniw jak kombajn stał na wolnych obrotach z wyłączoną młocarnią silnik potrafił zgasnąć jak załączyła się sprężarka klimatyzacji. Dodam ze na pełnych obrotach ten problem nie występuje silnik pracuje normalnie nie dymi,filtry paliwa i powietrza oczywiście były zakładane nowe. Gdzie szukać przyczyny w pompie wtryskowej?Miał ktoś moze taki problem?

xzibit0000    14

Być może ciągnie gdzieś lewe powietrze gdzieś z przewodu albo gdzieś uszczelka jakaś nie trzyma

wojtal24    2614

tak jak kolega @xzibit0000 pisze może gdzieś ciągnąć lewe powietrze sprawdź te długie przewody od zbiornika do silnika u mnie kiedyś tak było w miejscu wejścia przewodów do tej "komory co jest obudowany silnik. ewentualnie pompka zasilająca a jak nie to trzeba sprawdzić pompę wtryskowa a jaki silnik Perkins czy Mercedes?

ZETOR TEAM

akmaly    746

Jakby zasysał powietrze to miałby problem z odpaleniem, szczególnie po dłuższym przestoju. Tu raczej coś innego. W przypadku pompki to raczej problem z wchodzeniem na obroty albo pracą pod obciążeniem. Wygląda na pompę wtryskową 

simer    0

Mi tez wydaje się ze to nie wina nieszczelności bo kombajn po zimie odpalił bez problemu i w żniwa pod obciążeniem pracuje normalnie, co do pompki zasilającej nie jestem do końca pewny czy ona tam wgl występuje tzn chodzi mi o taką mechaniczną jak w bizonie bo po przekręceniu stacyjki włącza się pompka elektryczna która znajduje się z prawej strony kombajnu obok zbiornika paliwa. Jak wymieniałem filtry paliwa to odkręcałem dwa odpowietrzniki na górze obudowy przekręciłem stacyjkę i na momencie filtry zapełniły sie paliwem. Ogólnie jak koszę u siebie to mi to nie przeszkadza bo mam duże przyczepy i sypię na pełnym gazie,ale jak jadę na usługi to gospodarze róznymi "taczkami" podjeżdżają i wtedy gaz muszę zdjąć żeby zboża nie gubić

Ja również stawiał bym na pompę wtryskową a bardziej na regulator obrotów choć z pompą rotacyjną mam pierwszy raz do czynienia.Moze ktoś cos jeszcze podpowie

andrzej78    622

Sprawdziłeś prawidłowość działania cięgna " gazu' przy pompie , czy zmniejszenie prędkości obrotowej nie powoduje ruchu drugiej dźwigienki ,tej  od zatrzymania silnika?

• Like 1

simer    0

właśnie teraz mi przypomniałeś była sytuacja kiedy chciałem kosić dałem pełny gaz a obroty silnika były zbyt małe bo świeciły się czujniki awaryjności, sprawdzę to i dam znać 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Michal8323
      Witam.

Mam problem z przyspieszaczem w Claas Dominator 96 , mianowicie nie trzyma zadanej prędkości tylko stopniowo zwalnia. Czy może ktoś mial podobny problem?  , lub wie gdzie szukać przyczyny?
    • Przez Dawidcase885
      Witam ma ktoś może schemat jak powinny być założone napinacz gumowy  rurki hedera lub ma zdj jak wygląda po założeniu 
    • Przez pieniu2506
      Witam wszystkich . Może trochę temat odgrzewany ( kilka lat temu ktoś coś o tym pisał) , ale ktoś może się podzielić wiedzą jak to przerabiał na temat wariatora jazdy w claas dominator 86 - trzęsie kabiną w pewnym momencie przyspieszacza. Na co trzeba zwrócić uwagę jak będę rozbierał? Pas wymieniałem w tamtym roku . Czy nowy czy stary jest tak samo.

• Przez simer
      Witam Panów mam problem z klimatyzacja w dominatorze 88, w zeszłym roku przyjechał mobilny gościu nabił układ czynnikiem i wszystko działało przez całe żniwa tylko ze sprężarka głośno chodziła (terkotała) no ale zniwa przekosiłem.W tym roku po uruchomieniu kombajnu okazało się ze znowu czynnik uciekł i postanowiłem nie wzywać juz takich "fachowców" co nabijają układ kasują prawie 1000zł i nie szukają nieszczelności. Dlatego załatwiłem sobie butlę z gazem i "wąchacza" i znalazłem nieszczelność okazało się ze czynnik ucieka na czujniku wysokiego ciśnienia na osuszaczu. Decyzja zapadła ze wymieniam osuszacz oba czujniki i sprężarkę bo stara była juz na wykończeniu.Pojechałem nabić układ do kolegi i wg  programu maszyny weszło 1550g czynnika i czy to jest aby nie za dużo?
      Bo po włączeniu dmuchawy i klimatyzacji cewka się nie załącza na pulpicie swieci czerwona kontrola z śniegiem,po podaniu 12v na krótko cewka się włącza i klima działa.Czy trzeba poprostu zmniejszyć ilość czynnika??
    • Przez sandrii
      jaką długość ma bagnet do oleju w claas consul? silnik Perkinsa 4 cylindrowy 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj