Skocz do zawartości
Piotrekk1989

Usługi doradcze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Tak jak w temacie mam pytanie czy się opłaca z nich korzystać czy nie, mam 25 ha i zamierzam składać wniosek na prow i właśnie nie wiem czy by mi się opłacało korzystać z tych usług?

Jeśli chodzi o prow to uwierz, że wniosek to nie wszystko, cała dokumentacja z biznes planem itp jest trudna dla kogoś kto sie tym nie zajmuje ... powiem tak - przykładowy zwrot to 100 000 więć opłaca się wydać 4000 zł komuś, kto zrobi ci taki wniosek, który zostanie zaakceptowany wtedy masz 96 000 zł darmo a no i agencja daje przecie fundusze na usługi doradcze wiec w czym problem ?

Wiadomość z agroFakt.pl

david    0

doradca w odr kusi mnie, abym skorzystał z usług doradczych z dopłatą ARiMR i podpisał z nim umowę. Obecnie chce składać wniosek na modernizacje, który też będzie przygotowywany w odr i czy jest możliwość wrzucenia tego wniosku w usługi doradcze? Odr twierdzi, że dopłata ARiMR przysługuje na ocenę gospodarstwa w zakresie cross-compliance, a nie na przygotowanie wniosku na mgr. Mogę liczyć jedynie na 10% upust, gdy podpiszę z nim umowę. Czyli za bardzo nie opłaca mi się skorzystać z usług doradczych.

DoradcaKT    20

ARiMR dofinansowuje 80% usługi doradczej. 20%+VAT płaci rolnik.

Usługi doradcze mogą wykonywać ODRy, Izby Rolnicze, akredytowane firmy prywatne,

W pierwszej kolejności należy skorzystać z oceny gospodarstwa w zakresie spełniania wymogów wzajemnej zgodności. Taka ocena polega na sprawdzeniu czy gospodarstwo rolne spełnia te wymagania i ewentualnie stworzenie planu dostosowania do tych wymogów. Podczas oceny rolnik dowiaduje się jakie wymogi go obowiązują (co ARiMR, weterynaria, Piorin mogą u Niego kontrolować jeżeli zostanie wylosowany do kontroli). Wyniki oceny są udostępniane tylko rolnikowi i nikomu więcej( podczas kontroli inspektor nie ma prawa żądać wglądu w raport z oceny!)

Skorzystanie z takiej oceny "odblokowuje" dostęp do dofinansowania 80% przez ARiMR kolejnych usług doradczych:

- przygotowania biznesplanu na

* modernizację gospodarstw

* różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

- przygotowania biznesplanu na potrzeby uzyskania kredytu rolnego

- opracowanie planu działalności rolnośrodowiskowej

- opracowanie planu nawożenia

- opracowanie planu ochrony roślin

- atestacja opryskiwaczy

- prowadzenie w gospodarstwach rolnych położonych na OSN dokumentacji określonej w programach dziaań wydanych w drodze rozporządzenia przez Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarski Wodnej

Edytowano przez DoradcaKT

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez kellerman1
      Witam, jestem w trakcie poszukiwań dzierżaw ziemi, i kiepsko mi idzie.
      Czy jest realne jeszcze na dzień dzisiejszy o dzierżawę wiekszych powierzchni 50,100,150 ha.?Powiedzmy teren cała Polska
    • Przez Magda_86
      Witam serdecznie. W grudniu 2013 roku rodzice przepisali mi gospodarstwo, ale wszystkie faktury są wystawione na nich bo w styczniu już nie kupowałam paliwa. Czy w ogóle tata może się starać o zwrot podatku? Czy ja mogę wystąpić w jego imieniu jako nowy gospodarz? Czy mogę napisać jakieś podanie i dołączyć kserokopie aktu notarialnego?

Z góry dziękuję za odpowiedź