puzon3933

Case 5150 problem

Polecane posty

puzon3933    1
Witam Mam taki problem, że przy skręcaniu kierownicą słychać stukanie, nie zawsze czasami nie stuka nic czasami raz albo dwa a czasami cały czas tak jak w okolicach pompy, sprzęgła, zaczęło się tak dziać po przełączeniu biegów na pełzajace ale nie wiem czy to przypadek czy coś się zacięło, miał ktoś podobny przypadek co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120

Witam

Stuka przy skręcaniu to może w przednim moście coś sie dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8058
Dnia 18.01.2024 o 13:20, puzon3933 napisał:

Witam Mam taki problem, że przy skręcaniu kierownicą słychać stukanie, nie zawsze czasami nie stuka nic czasami raz albo dwa a czasami cały czas tak jak w okolicach pompy, sprzęgła, zaczęło się tak dziać po przełączeniu biegów na pełzajace ale nie wiem czy to przypadek czy coś się zacięło, miał ktoś podobny przypadek co to może być?

Może który z krzyżaków się rozleciał i stąd te stuki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    120

u teścia się rozleciał mechanizm różnicowy w moście bo oleju było mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon3933    1

Witam Mechanizm i krzyżaki raczej ok bo to stukanie słychać tak samo na postoju a przy jeździe na wprost jest cisza, gdy skręcam wolno lub bardzo szybko to stukania nie ma, tylko przy normalnym skręcaniu to słychać i wtedy ciśnienie wzrasta na zrywy, w innych przypadkach ciśnienie idzie płynnie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikos98    65

przy skręcaniu niech druga osoba sprawdzi czy to nie pompa stuka,jeśli tak to prawdopodobnie kompensator do regulacji naprawy


DIESEL kopci, DIESEL czadzi, DIESEL nigdy Cię nie zdradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon3933    1

Właśnie tu jest ok, i wszystko działa jak trzeba nic się nie rozłącza w trakcie jazdy przy skręcaniu podnoszeniu, stukanie słychać badziej w środku tak jak na tej pompie wewnętrznej, i czuć lekkie drganie na dźwigni od pełzakow będę miał czas to go rozpołowie zobaczę co tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr99    0

skrec kolami na maksa w lewo jedz do przodu i przerzuc polbieg.jezeli ciagnik stanie lub przerywac bedzie to pompa zdechnieta i stad te pukanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon3933    1

Sprawdzę jak będę miał chwilę, ale raczej pompy tu nie podejrzewam, bo jeździłem nim z przyczepą trochę i nic się nie działo w trakcie przełączania skręcania a zaczęło stukać nagle po ruszeniu dziwgni od pełzaków, może w tym tyg wezmę go na warsztat to będę wiedział coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr99    0

Ja osobiscie mam bardzo nietypową wersje 5140 bo mam mechaniczne półbiegi,niespotykana praktycznie konfiguracja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8058
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, puzon3933 napisał:

a zaczęło stukać nagle po ruszeniu dziwgni od pełzaków, może w tym tyg wezmę go na warsztat to będę wiedział coś więcej

Odkręć ten dekiel od pełzaków bo może ząb się wyłamał albo łożysko już kończy żywot. 

 

20240205_140923.jpg

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon3933    1

Taki mam zamiar tylko obecnie mam na warsztacie internationala z rozebrana skrzynią i dopiero pod koniec tygodnia będę miał możliwości zajrzeć tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj