BELLAAGRO

Obrót pługa w jedna stronę kverneland

Polecane posty

BELLAAGRO    0

Powitać, podpowiedzcie czy w tego typu siłownik z taka kostka powinien obracać w lewa i prawa stronę gdy hydraulika pcham powiedzmy tylko +? Bo nie wiem czucia z moja kostką jest nie tak czy co bo muszę w jedna stronę obracać plusem a w drugą minusem

IMG_1758.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035

Ta kostka to zamek hydrauliczny, by Ci pługa nie poziomowało jakby ciśnienie spadło w ciągniku. W tym pługu obracasz w prawo albo w lewo. +/-. Koskę na dobrą sprawę można odjąć i tak będzie działało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELLAAGRO    0
1 godzinę temu, tomek2201 napisał:

tak właśnie jest. też mam taki pług i raz dźwignia w jedną a raz w drugą strone

Dzięki za odpowiedz, twój pług obraca się kolem do góry czy na dół? Bo ja właśnie obróciłem żeby obracał się kolem do góry i walczę z problemem taki ze nie da rady siłownik obrócić pług, trzeba mu ręcznie pomagać, siłownik był niby nie dawno regenerowany ciśnienie w ciągniku tez Ok 200bar na wolnych i obstawiałem albo ze jednak siłownik gdzieś puszcza albo jeszcze ściągnie obrotnicę czy ram coś się nie przyciera. 

Odnośnie tego pługa to wie ktoś może jak wyglada tam łożyskowanie tej obrotnicy? Jest to 120 na necie nie widać żadnych zestawów naprawczych, gdzieś przeczytałem ze tam Sa jakieś tulejki i najlepiej je samemu dorobić z brązu. Jak by ktoś miał jakieś zdjęcia tego byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

ok obraca kołem do dołu. a to da się ten pług jakoś przestawić żeby obracał kołem do góry? też kiedyś o tym myślałem ale nie wpadł mi do głowy żaden pomysł. jak to zrobiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELLAAGRO    0
50 minut temu, tomek2201 napisał:

ok obraca kołem do dołu. a to da się ten pług jakoś przestawić żeby obracał kołem do góry? też kiedyś o tym myślałem ale nie wpadł mi do głowy żaden pomysł. jak to zrobiłeś?

Odkręciłem obrotnicę na tym ślizgu regulacji pierwszej skiby, odjechałem, obróciłem sama obrotnicę i złożyłem wszytko tak jak było, ogólnie dla prosta sprawa pare srob trzeba wymienić na dłuższe żeby przymocowana siłownik pierwszej skiby bo u mnie taki występuje ale ogólnie działa tylko u mnie ten problem występuje co napisałem wcześniej czyli nie da rady sam obrócić. Jutro rozbiorę obrotnicę zobaczę czy taka ile nie przyciera i odrazu oddałem siłownik do sprawdzenia czy nie przepuszcza.

 

Kverneland obrót kołem do góry Tu masz temat z tego forum tam chłopaki podpowiadali mi jak to zrobić i opisałem dlaczego to zrobiłem.

Edytowano przez BELLAAGRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035
1 godzinę temu, BELLAAGRO napisał:

Dzięki za odpowiedz, twój pług obraca się kolem do góry czy na dół? Bo ja właśnie obróciłem żeby obracał się kolem do góry i walczę z problemem taki ze nie da rady siłownik obrócić pług, trzeba mu ręcznie pomagać, siłownik był niby nie dawno regenerowany ciśnienie w ciągniku tez Ok 200bar na wolnych i obstawiałem albo ze jednak siłownik gdzieś puszcza albo jeszcze ściągnie obrotnicę czy ram coś się nie przyciera. 

 

Podłącz przewody bezpośrednio pod traktor i zobacz jak to chodzi. U siebie miałem problem z tą kostką właśnie, i było tak jak opisujesz. Pominięcie jej pomogło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELLAAGRO    0
2 minuty temu, Leszy napisał:

Podłącz przewody bezpośrednio pod traktor i zobacz jak to chodzi. U siebie miałem problem z tą kostką właśnie, i było tak jak opisujesz. Pominięcie jej pomogło. 

Przełączyłem, jest to samo, ściągnąłem siłownik do sprawdzenia i jeszcze mnie zastanawia bo czuć w pewnym miejscu delikatny opór na obrotnicy jak teraz luźno bez siłownika nią ruszałem wiec jutro jeszcze ja zwale i zobaczę co tam się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj