Radek098

Claas variant 350 obroty wałka

Polecane posty

Radek098    0

Kilka dni temu zakupiłem prasę Claas Variant 350 z 2009 roku, dzisiaj zauważyłem że na prasie jest naklejka 1000 obrotów wom. I odnośnie tego mam pytanie czy mógłbym tą prasą pracować na 540 obrotów czy wymagane jest 1000, ponieważ ciągnik ma 90km i mam wątpliwości czy poradzi sobie z tą prasą na 1000 obr wom. Szukając w książce znalazłem informacje że w prasach na 1000obr montowane były mocniejsze przekładnie, lecz nie znalazłem informacji czy można prasować nimi na 540obr.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ale co tu dumać, jak ma być 1000 to tyle ma być -540 dasz to prasa będzie miała o połowę za małe obroty, to że ciągnik ma tyle czy tyle km nie ma znaczenia ta sama prasa z przekładnia czy to na 1000 czy na 540 ma te same obroty elementów roboczych a tylko inne na wejściu do przekładni 

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

prasa z 2009 r to raczej już siatka jest. nie wiem jak w prasie claas ale w krone mimo że mam podane 540obr na przekładni to często jeżdżę z mniejszymi obrotami. dlatego że drobny materiał to aż górą wywala łańcuch jak dasz jej taki obroty jak podaje firma. może w słomie po jakimś Tucano gdzie pokos ledwo między koła się mieści to jak dasz 1000obr to będzie wydajniejsza i lepiej dobijać. a jak nie będzie miała obrotów to albo wolniej musisz jeździć albo będzie ją przypychać. ale w małym pokosie to i na 540 bedzie chodzić poprostu nie poszalejesz z prędkością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

Tylko ile zmniejszysz tych obrotów na wałku? zamiast 2000 obr silnika jeździsz na 1600-1700 to na walku będzie z 450 zamiast 540. Tu zamiast 1000 będzie 540 czyli o połowę mniej, to tak jak byś jeździł na 1100 obr silnika. 

Mam  nowy rozrzutnik też z przekładnią 1000 obr. To brzy wałku 540 adapter ledwie się kręci, po przełączeniu na 1000 bez gazu będą takie obroty jak przy wałku 540 z gazem w podłodze.

Kolego jak chcesz jeździć z wałkiem 540 to przekładnie zmień w prasie bo tak to roboty nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
jak sam nie spróbuję to nie zobaczy. jak chce taką kupić to niech sie dwa razy zastanowi. cała płęta tego gdybania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj