Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Bociek51 napisał:

Witam po żniwach będę siał pszenżyto na 5-6 klasie szukam odmiany która będzie bardzo dobrze planować i będzie wysokie (zależy mi na słomie) co polecacie ?

Avokado,typ żytni i słomy duzo

Opublikowano
1 minutę temu, Bociek51 napisał:

Jakiego plonu można się spodziewać po tej odmianie ?

co to za pytanie? jeśli jedna osoba zasieję odmianę która będzie słabo sypać w teorii ale będzie o nią dbać i książkowo uprawiać a 2 osoba zasieje tę w teorii lepszą ale będzie robiła ,,na koszty,, to ta 1 zbierze sporo więcej pomimo teoretycznie gorszej odmiany. Skąd ma ktoś wiedzieć jakie masz zasobności w glebie, jakie planujesz nawożenie itp itd, ja jak mam coś gdzieś zasiać to siadam i analizuję jaka jest zasobność gleby jakie to ma szanse itd, a ty pytasz kogoś z forum jak będzie dana odmiana pszenżyta sypała :P 

Opublikowano
5 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

co to za pytanie? jeśli jedna osoba zasieję odmianę która będzie słabo sypać w teorii ale będzie o nią dbać i książkowo uprawiać a 2 osoba zasieje tę w teorii lepszą ale będzie robiła ,,na koszty,, to ta 1 zbierze sporo więcej pomimo teoretycznie gorszej odmiany. Skąd ma ktoś wiedzieć jakie masz zasobności w glebie, jakie planujesz nawożenie itp itd, ja jak mam coś gdzieś zasiać to siadam i analizuję jaka jest zasobność gleby jakie to ma szanse itd, a ty pytasz kogoś z forum jak będzie dana odmiana pszenżyta sypała :P 

Gleby mam w bardzo dobrej kulturze pytam o plonowanie ponieważ każda odmiana ma inne możliwości kto pyta nie błądzi .

Opublikowano
ŻakowskiSławomir napisał:

1 minutę temu, Bociek51 napisał: Jakiego plonu można się spodziewać po tej odmianie ? co to za pytanie? jeśli jedna osoba zasieję odmianę która będzie słabo sypać w teorii ale będzie o nią dbać i książkowo uprawiać a 2 osoba zasieje tę w teorii lepszą ale będzie robiła ,,na koszty,, to ta 1 zbierze sporo więcej pomimo teoretycznie gorszej odmiany. Skąd ma ktoś wiedzieć jakie masz zasobności w glebie, jakie planujesz nawożenie itp itd, ja jak mam coś gdzieś zasiać to siadam i analizuję jaka jest zasobność gleby jakie to ma szanse itd, a ty pytasz kogoś z forum jak będzie dana odmiana pszenżyta sypała   i8

To tak jak z kombajnowam, zajezdzam do sasiada kosic a on pyta sie ile w tym roku pszenica sypie, to co mam mu powiedziec ze np 7ton jak on tylko co zasil i opryskal od chwastow

Opublikowano
13 minut temu, Bociek51 napisał:

Gleby mam w bardzo dobrej kulturze pytam o plonowanie ponieważ każda odmiana ma inne możliwości kto pyta nie błądzi .

w plonowaniu się nie wypowiem, ale z odmian polecam SU Liborius oraz klasycznie Tadeus

Przed chwilą, ovi napisał:

To tak jak z kombajnowam, zajezdzam do sasiada kosic a on pyta sie ile w tym roku pszenica sypie, to co mam mu powiedziec ze np 7ton jak on tylko co zasil i opryskal od chwastow

o tym mówię, jednemu coś odda 4 drugiemu 8, odmiana jest tutaj istotna, ale wydaje mi się że nawet z najgorszej odmiany można wykręcić wynik przy książkowych warunkach i zabiegach

Opublikowano (edytowane)

 avokado 4-6 ton przy 100N w dwóch dawkach bez npk tylko 20t obornika bydlęcego na ha jesiennym odchwaszczaniu jednej grzybówce bez skracania w zależności od rozkładu opadów takie wyniki uzyskiwałem powyżej 100N radzę skracać bo się wywali i nie siać z gęsto bo się dobrze krzewi. 

Edytowane przez Grab12
Opublikowano

Jak na 5-6 klasę i ma być wysokie to meloman może być, też tupu żytniego, i niestety co drugi rok trzeba brać nowe bo się sporo żyta pojawia. Rośnie wysokie więc lubi się kłaść 

  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Pavel
      Jakie odmiany pszenzyta siejecie i jakies spostrzezenia plonu czy podatnosci na choroby w stosunku do odmian wczesniejszych w waszych gospodarstwach?
    • Przez Prezesik_05
      Z lewej odmiana Borowik C1 z prawej SU Liborius C2 narazie wygląda nienajgorzej  zobaczymy w żniwa co się lepiej zaprezentuje 🫡😎


    • Przez Wozniak2464
      Private Girls In Your Town - No Selfie - Anonymous Sex Dating
      https://Cupidon.Top

      [url=https://Cupidon.Top] Private Girls In Your Town [/url] - Anonymous Sex Dating - No Selfie

      NEW GIRLS
      [url=https://Cupidon.Top/girl/clara-blanc-95.html]Clara Blanc[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/merrilyn-135.html]Merrilyn[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/hanna-zuki-28.html]Hanna Zuki[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/mia-98.html]Mia[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/ali-cruz-32.html]Ali Cruz[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/marisol-42.html]Marisol[/url]
      [url=https://Cupidon.Top/girl/amy-38.html]AMY[/url]
    • Przez Jareczeeek
      Chciałbym się więcej dowiedzieć o odmianie Grenado bo dopiero pierwszy raz ją uprawiam . Czy ktoś z was już ją uprawiał , podobno to jedna z najlepszych najplenniejszych odmian. Ma bdb odporność na choroby czy więc można zrezygnować z ochrony fungicydowej?
    • Przez adasku10
      Panowie pojawia się może i ostatnie okno pogodowe na oprysk herbicidowy w oziminach. Pszenżyto siane 22.10, dopiero co wyszło. Temperatura za dnia i w nocy na fotce. Biorąc pod uwagę, że w nocy nie będzie więcej niż 3 lub 4 stopnie plus to poradzilibyscie pryskać czy raczej zostawić w spokoju i niech się krzewi ? Jedno gadają, że rob na siłę na jesieni, inni że na wiosnę. Kogo posłuchać.
      PS. Pierwszy raz sieje zboże ozime, proszę o wyrozumiałość. 




×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v