Skocz do zawartości
Lechu5245

Zetor 5245 opada podnośnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Lechu5245    0

Witam wszystkich. Otóż mam taki problem: Ciągnik nie trzyma na podnośniku. Jak dźwignę np. pług do góry to za chwilę trochę opadnie ale traktor od razu go podniesie(w tym samym czasie przekręca się wałek). Jak zgaszę silnik to pług zaczyna opadać i po 1 min jest na ziemi. Co może być tego przyczyną?

maks    82

Jak wyzej, uszczelnienia na tloczysku i/lub przepuszczajacy rozdzielacz.

Najpierw zrob tloczysko i zobacz czy i o ile sie poprawi. Jesli bedzie ok to rozdzielacz jest ok, a jesli nadal bedzie spadac to musisz go dac do regeneracji/wymienic.

Wiadomość z agroFakt.pl

Lechu5245    0

Wymieniłem uszczelnienia na tłoku i już nie opuszcza ale pojawił się inny problem. Otóż mam do niego pług 3 skibowy obrotowy i na początku pracy ponosi idealnie, szybko obraca ale po jakimś czasie zaczyna być problem z podnoszeniem tzw. zaczyna powoli podnosić i obracać( nie zawsze do końca obróci). Myślę że to wina pompy ale proszę o wasze opinię.

zorzyk2    50

Może być, że to pompa która przy rzadszym (ciepłym)oleju już nie utrzymuje ciśnienia. Jeśli masz manometr na ciśnienie rzędu 150-170 atm, to go podłącz i zobaczysz ile masz ciśnienia na zimnym i na ciepłym oleju.

Lechu5245    0

Nie mam takiego sprzętu. Jeśli pompa nie utrzymuje ciśnienia przy ciepłym oleju to znaczy że muszę ją wymienić? (jaka jest cena oryginalnej?)

I jeszcze jedno pytanie: gdzie podłączyć dwa węże hydraulicznie od pługa? Zetor ma 3 wejścia (ułożone jak leżąca litera L)

jendrek    119

Jak ci nie podnosi na ciepłym oleju to na bank pompa do wymiany.

Co do podłączenia węży to podłączasz o ile się nie mylę do 2 górnych, powinny być oznaczone na dźwigni w kabinie jako 1 i 2

Lechu5245    0

Ja mam podłączone jeden na dole i 0 u góry po prawej. Pług się obraca ale czy to jest dobre ustawienie, tego nie wiem. Jak chcę obrócić pług to muszę pchnąć dźwignię ku tyłowi ciągnika. Kolega mówił mi że powinno być raz do przodu a raz do tyłu ale nie jestem pewny czy tak akurat ma być.

jendrek    119

Co do obrotu pługa to zależy od jego typu, ja np. w lemkenie każdorazowo obracam dźwignią tylko w jedną stronę, kolega w rabewerku raz do przodu raz do tyłu. w obu przypadkach siłownik na 2 węże.

kuzaj63    25

Załatw sobie gdzieś zegar do mierzenia ciśnienia w układzie hydraulicznym taki który można podłączyć do jednego z wyjść hydraulicznych z tyłu ciągnika.

Jesli nie uda Ci sie załatwić takiego ustrojstwa to może zacznij od wymiany uszczelniaczy na tłoczysku.(u mnie okazało sie że został już tylko ten metalowy pierścień a po plastikach śladu nie było a mimo to dawał radę z pługiem obrotowym ale pompa jęczała bardzo.)Z tymi pierścieniami wyjdzie Cię najtaniej.Jeśli nie pomoże to pompa (ok 450PLN) I raczej nie baw sie w regeneerację tylko nowa i w miarę orginalna:)No a na koniec zostaje rozdzielacz który raczej na pewno też masz padnięty(w jakimś stopniu,bo na pewno działa tylko trochę mniej precyzyjnie).Koszt regeneracji bodajże ok 500PLN a nowy ok 1500PLN!!! -więc wybór należy do Ciebie :)

Lechu5245    0

Ostatnio znajomy powiedział mi że do swojego ursusa c-360 założył inną mocniejszą nie standardową pompę hydrauliczną i mówił mi że mam do swojego zetora założyć pompę np od 7711 ale okazuje się że traktory pokroju 5211-7245 mają identyczną pompę. I moje pytanie jest takie czy do mojego zetora można dostać mocniejszą pompę?

milanreal1    290

Ale skąd, zetory maja bdb pompy 33l wydajności. A w C-360 były pompy 20l dlatego zmiana przyniosła dobre korzyści. Kup oryginalna jak ta się nie nadaje.

Lechu5245    0

Jak już pisałem wcześniej wymieniłem uszczelniacze ma tłoku i do tej pory było ok z opadaniem ale w piątek woziłem zetorem baloty na igłach zawieszanych z tyłu i w poniedziałek zauważyłem że już trochę opadło. Dziś patrzę że już jest na samym dole. To znowu uszczelniacze czy może coś innego?

sebe1033    62

a jak podnośnik już nie wariuje ;) a tym że opada na razie tak wolno :) to się nie martw będzie z czasem szybciej :) (3 dni) w koncu rozdzielacz tez przepuszcza a i pierścienie się wyrobią rada to jest taka by go nie przeciążać tzn że jak stoi nieużywany to to co na podnośniku to ma być na opuszczone a nie wisieć i obciążać

PS, Ojciec też mówi jak zetor był nowy to pług i tydzień wisiał i nic nie opadł a teraz to po zgaszeniu za godzinę na ziemi sam <_< :)

milanreal1    290

Po wymianie uszczelniaczy powinno się hydraulikę nowym olejem zalać. Stary spuścić a nowego wlać. U mnie po wymianie uszczelniaczy i oleju to można kosiarkę zostawić zaczepiona i nie opuści <_<

Lechu5245    0

Nawiązując do tematu podnośnika. Jest może jakaś możliwość zwiększenia udźwigu na podnośniku w moim 5245? Czasami ma problem z podniesieniem pługa.

milanreal1    290

Podkręcenie zaworu bezpieczeństwa na pompie. Ale że zetory maja te ciśnienie na pompie dość wysokie to raczej bym powiedział że pompę masz padnięta.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Vincero
      Witam
      Nie wiem czy w dobrym miejscu dodaje temat ale mam problem z wspomaganiem w moim Zetorze 7211
      Otóż od pewnego czasu zapalam ciągnik a koła samoczynnie same się zakręcają w lewo .. po chwili działa wspomaganie odkręcę i działa wszystko lecz za jakiś czas znowu nie mogę w prawo ciężko idzie kierownica ..
      z tym problemem zajrzałem do filtra ewidentnie do wymiany olej brudny i lekkie drobinki metali widzę pływają , dodam jeszcze że było go stanowczo za mało ... mam zamiar wlać nowy olej dokładnie Boxol 26 czytałem że może być lecz nie wiem jak z całego układu pozbyć się starego oleju ... ?
      Jak ktoś miał podobne problemy i wie jak szybko i skutecznie naprawić ten problem proszę o pomoc .
      A może jakiś inny wlać ? jaki używacie ?
    • Przez Majes897
      Witam. Dziś podczas orki po dłuższej pracy podnośnik zaczął mieć problemy z unoszeniem. Na koniec, gdy już robiłem poprzyczniak ledwie co już poradził pług 3 skibowy ( likwidacja ugoru na górach, żeby później nie było dlaczego tylko 3 skiby ). Zauważyłem również że jak już na koniec chciałem podnieść to tak jak by podnośnik próbował unieść ( tak jak by unosił lekko i opuszczał ). Olej jest, stan się zgadza. Co może być tego powodem ? Dodam że pompa była wymieniana rok temu.

Z góry dziękuję, pozdrawiam.
    • Przez radek1996
      Witam, jestem posiadaczem takiego zetora mam problem z turem (tur 3 sekcje)wolno podnosi  wymienilem pompe na niby wydajniejsza (42l/min) zawór podkrecilem ale to i tak nic nie daje róznica miedzy ta pompą a starą jest niewielka i nurtuje mnie ciagle to ze gdy nie obsługuje tura a jest wlaczona pompa to ona wyje  do tego stopnia ze jest to odczuwalne tak jakby traktor dusilo dodam ze tur jest wpiety w wyjscie hydrauliczne . Filterek i magnez obok pompy czyszcze co dwa tyg okolo, filtr hydrauliki wymieniony . Dodam ze gdy podpiąłem weze do innego traktora wydajnosc okolo 50 l tur zeby was  nie sklamac bardzo szybko dzialal nawet chyba za szybko. 

Czy da sie wpiac tak tura zeby nie byl pod wyjsciami hydraulicznymi ??

Czy ma ktos z was moze w takim traktorze pompe na wom ? jak to działa

• Przez Mares
      Witam. Obecnie mam podłączonego tura pod tylne wyjścia hydrauliki i jak chce używać innej maszyny to trzeba wypinać węże od tura i w te miejsce podpinać maszynę. Chce mieć z tyłu 4 szybkozłącza gdzie pod dwa będzie wpięty tur a pozostałe dwa gniazda będą do maszyn. I mam pytanie, zawór odcinający tura musi być na zasilaniu i na powrocie czy tylko na zasilaniu wystarczy ? Poniżej zamieszczam rysunek z tym o co mi chodzi.
      PS. Czy lepiej dać zawory 3 drożne ?

• Przez tombien
      Podnośnik w moim Zetorze od jakiegoś czasu zachowuje się dziwnie. Gdy zaczepię coś cięższego to po rozgrzaniu na podniesionych ramionach opuszcza trochę i podnosi z powrotem do góry. Po prostu "faluje" maszyną na podnośniku. Po opuszczeniu ramion słychać w środku obudowy podnośnika specyficzne brzęczenie-syczenie. Po wyłączeniu pompy dźwięk ustaje. Gdy zostawię podniesione ramiona w górze i zgaszę silnik to powoli się opuszczają. Szukałem informacji na ten temat ale zdania się różne: rodzielacz lub oringi w nim, zespół tłoka z cylindrem lub zawór przeciążeniowowy lub filtr oleju. Czy ktoś zna 100% procentową przyczynę tego zachowania?

Drugie pytanie: Żeby dotrzeć do rozdzielacza trzeba kabinę ściągać?