Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie zmienia to faktu że rozsiałeś tylko 24 tony na aż 16 ha.... Za te pieniądze kupił byś 3 tiry po 24 tony tego po 70zł i 3 razy wynajął byś rozrzutnik plus załadunek po 600zł od tira. I w rachunku końcowym zostało by Ci 700zł w kieszeni i nie zapalał byś ciągnika. Ja tak to liczyłem 

  • Root Admin
Opublikowano

rozsiałem 24 tony na 32ha, i robiłem to jak miałem kaprys, co z tego ze ty zrobiłeś to 700zł taniej? jak ja nie miałem w zasięgu ręki usługi która będzie wykonana w czasie kiedy mi jej potrzeba?

Kiedyś rozważę zakup czegoś ala rcw ale to za 2 lata najszybciej :) poki co pH na poziomie 6 nie wymaga ode mnie jakichś gwałtownych ruchów, już za 1.5 miesiąca będą kolejne próby.

Opublikowano

Ja nie zrobiłem tego 700zł taniej - zrobiłem to 5000zł taniej już uwzględniając większą czystość granulatu... Wcześniejsze porównanie zrobiłem dla tira granulatu i 3 tirów sypkiego plus rozsiew. 

Opublikowano

Koledzy nieraz przy wapnie pylistym bo jest problem ze sprzętem do wysiewu bo jak ktoś ma małe gospodarstwo to ciężko mu kupić większą siewke do rozsiania pylistego a tym bardziej jak potrzeba niewiele tego wapna na ha a nie na każdej wsi ludzie sobie nawzajem pożyczają maszyny bo żyją sami sobie i każdy sobie radzi jak może.takie są realia życia na wsi niestety.sam się osobiście przekonałem jak to jest jak zamieszkałem u teściów.

  • Root Admin
Opublikowano

Podaj wyniki analizy jak będą bo sam jestem ciekawy. Bo chciałem wypróbować te wapno

Powinny być początkiem marca, w 2016 brałem próby w połowie lutego i w tym chce zrobić podobnie, żeby porównywać jabłko z jabłkiem.

Koledzy nieraz przy wapnie pylistym bo jest problem ze sprzętem do wysiewu bo jak ktoś ma małe gospodarstwo to ciężko mu kupić większą siewke do rozsiania pylistego a tym bardziej jak potrzeba niewiele tego wapna na ha a nie na każdej wsi ludzie sobie nawzajem pożyczają maszyny bo żyją sami sobie i każdy sobie radzi jak może.takie są realia życia na wsi niestety.sam się osobiście przekonałem jak to jest jak zamieszkałem u teściów.

u mnie na wsi nikt nie ma rcw czy jemu podobnego rozsiewacza z tego co wiem :)

Opublikowano

a najgorsi są ci nowobogaccy tak im się wydaje ale paza robotą świata nie widzą

Ekonomia i tyle, nikomu z nieba nie leci. Są u nas rolnicy co mają posadki prezesów i tacy mogą się bawić w wapna granulowane, obornik granulowany, humusy i inne wynalazki, tylko ich nie obchodzi że kupili by te 10 ton pszenicy za to co w nią włożyli, ale najważniejsze że mają najładniejsze zboża we wsi i tylko to się liczy. Yacenty - co do pracy - to Ty latałeś z siewką po polach nie ja więc nie wiem kto się bardziej zawzina - narobiłeś się i drożej zapłaciłeś za kilogram CaO - nie widzisz tego, ważne że pojechałeś na wakacje ... 

Opublikowano

Każdy robi jak chce i wydaje pieniąze na co chce. Yacenty, kupiłbyś 50 ton wapna po 400 zł/t? Mnie na taki luksus stać, ale skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Wieśniak, to mieszkaniec wsi i to określenie nie jest obraźliwe. Mieszkańcy miast zazwyczaj nie kupują wapna węglanowego, czy magnezowego. :)


Też myślę kupić w tym roku granulowane, pyliste minimum cały tir, a na co mi tyle na niecałe 5h? Więc nie każdy ma wybór w przypadku wapna

 

Wapno chcesz rozsiewać na godziny (5h)? Zazwyczaj wapno sypie się na hektary (ha) a i to zależy od pH gleby i jej rodzaju.

Opublikowano

Nie wyłączyłem autokorekty w telefonie więc mi poprawiło z 5ha na 5h :/
PH 3,8 gleba klasy VI,lekka i piaszczysta. Wszystko to łąki które wapna nie widziały 40 lat

Opublikowano

Właśnie tak jest ze nikt ci nie przywiezie 5 czy 6 ton wapna pylistego tylko całą brykę 24 ton więc jest problem i trzeba kupić granulowane.

U handlarze nawozów mający własne tiry zwożą wapno na hałdy tak jak węgiel, jedziesz przyczepką samochodową i kupujesz 200kg pod warzywka jak potrzeba, możesz zamówić 10 ton z rozsianiem. Mam dostęp do jeszcze tańszej kredy z mazur, nie bawię się w te po 70 czy 100zł, jak spadnie mi magnez to dopiero zainwestuje 

Opublikowano

Kolego ale nie wszędzie są te handlarze bo w naszym rejonie jest zanik takich handlarzy bo króluje wapno granulowane po składach nawozowych bo większości wolą kupic granulowane.żadko kto jnwestóje w pola bo króluje produkcja pod osłonami

Opublikowano

U mnie w sumie albo wap-mag albo w ogrodniczym po 1zł za kilogram. Na jednym składzie mają wapno luzem po 100zł/t ale to wygląda jak żwirek dla kota a nie wapno..

Opublikowano

Czego szukasz? Przecież potrzebujesz wysypać ponad 4 tony wapna węglanowego na hektar łąki. Akurat wyjdzie jeden duży samochód.

  • Root Admin
Opublikowano

Każdy robi jak chce i wydaje pieniąze na co chce. Yacenty, kupiłbyś 50 ton wapna po 400 zł/t? Mnie na taki luksus stać, ale skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Wieśniak, to mieszkaniec wsi i to określenie nie jest obraźliwe. Mieszkańcy miast zazwyczaj nie kupują wapna węglanowego, czy magnezowego. :)

jakbym potrzebował 50ton wapna granulowanego to bym liczył inaczej, bo wtedy pewnie by mi zostało na własny rozsiewacz, a że potrzebowałem 15ton to kupiłem granulowane, bo ni jak się excel nie zapinał aby zrobić inaczej

Opublikowano

Czego szukasz? Przecież potrzebujesz wysypać ponad 4 tony wapna węglanowego na hektar łąki. Akurat wyjdzie jeden duży samochód.

Zgadza się że potrzebuję 20 ton ale za to co puste na samochodzie też trzeba zapłacić nie pamiętam już jaka to kwota. I najważniejsze, nie tak łatwo rozsiać 20t wapna pylistego
Opublikowano

Zgadza się że potrzebuję 20 ton ale za to co puste na samochodzie też trzeba zapłacić nie pamiętam już jaka to kwota. I najważniejsze, nie tak łatwo rozsiać 20t wapna pylistego

Mówisz o wapnie pylistym typu np Nordkal Fast czy o wapnie z kieleckich kopalni? Bo jeśli o tym drugim to nie można mówić o pylistym. I z tym problemu z wysiewem nie ma, wystarczy stary taśmowy kos lub motyl. .  Bez obaw można dać nawet i 7 t na ha więc auto to wcale nie tak duża ilość.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Gość tess
      Przez Gość tess
      Proponuję założyć nowy wątek FORUM -  wrzucajcie na tagu ciekawostki dotyczce naszych pięknych ogrodów-  krzewów,kwiatów itd. aż po architekturę ogrodową - zdjęcia mile widziane:)
       
    • Przez miziapyzia
      Witam tak jak w temacie . Czy mogę mieszać stymulator wzrostu z mocznikiem i w jakich dawkach ?
    • Przez AleksandraMOA
      Witam.
      Uprawiam ogórka szklarniowego w namiocie 7m×30m ale mam bardzo duży problem z przędziorkiem. Nie mogę siebie z nim poradzić. W poprzednim sezonie próbowałam walczyć z nim używając Ortusa ale były bardzo słabe efekty.
      Czy macie jakieś sprawdzone środki/sposoby na pozbycie się przędziorka? 
      Czy macie jakieś sposób na mdlejące liście (słyszałam, że są preparaty wapniowo-krzemowe, które pomagają)? 
       
       
    • Przez MichalRol999
      Witam, może ktoś doradzi, po jakim czasie od zastosowania herbicydu mogę rozsiać nawóz? W tym roku nieco się spóźniłem z wiosennym opryskiem na chwasty, wiem też że druga dawka powinna być w pszenicy już wysiana, ale miałem awarie ciągnika stąd opóźnienie.  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v