KOSTEK12

znikające półbiegi

Polecane posty

KOSTEK12    18

Witam,pacjent Valtra 6300 2000r po odpaleniu na 1-wszej połówce nie jedzie,przełączam na 2-gą a w rzeczywistości jedzie na 3-ciej,przełączam na 3-cią i dalej jedzie na 3-ciej,i w drugą stronę tak samo przełączam z 3-ciej na 2-gą jedzie dalej na 3-ciej,przełączam na 1-wszą zatrzymuje się, ale czasami zdarza się że wszystko wraca do normy jedzie na 1-wszej i 2-giej a po wbiciu 3-ciej znów awaria jak na początku tekstu dodam że podczas przełączania cyferki na kokpicie się podświetlają prawidłowo, trochę to skomplikowane ale sam już zgłupiałem o co może chodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Valtra ma 3 sprzęgła HiTech które są sterowane elektrozaworami pod kabiną w pierwszym rzędzie sprawdził bym złącza do zaworów (kontakt elektryczny ) sprzęgła powinny być ok ponieważ nie piszesz o poślizgu (brak mocy na kołach ) -obstawiam zanieczyszczone styki lub uszkodzenie cewki elektrozaworu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

Sprzęgła raczej są dobre w piątek jak ,,zaskoczył,, zasiałem 2ha na 2-giej połówce,co do elektrozaworów nie bardzo wiem które są od półbiegów i jak jest ze sterowaniem nimi gdzie znajduje się sterownik ,bo od ehr to wiem gdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Ty sie sterownikiem nie zajmuj od HiTecha, bo i tak wiedza gdzie on jest nic Ci nie da. Sprawdź rzeczy proste jak pisze kolega. Od połówek jest pierwszy rząd cewek pod kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

Oczywiście że zacznę od rzeczy najprostrzych,ale jak trzeba będzie oddać sterownik do sprawdzenia to muszę wiedzieć gdzie on jest, mam nadzieję że nie na zewnątrz kabiny jak w MF-ie

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Jak mnie to dwnerwuje jak ludzie nie sprawdzając ciągnika przysyłają sterownik „do sprawdzenia” nasiedze się szukając dziury w całym, po czym okazuje się, że wszystko ok, ale nie chciało sie komuś sprawdzic dokładnie ciągnika. I tak często jest odsyłanie w jedną i drugą, bo często odeśle dobry sterownik, po czym właściciel upiera się, że problem w sterowniku… Bo najprościej postawić diagnoze na sterownik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

sterownik jest wewnątrz kabiny pod prawą maskownicą błotnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

Spokojnie Rowan nie denerwuj się tak,przecież napisałem że zacznę od prostych rzeczy czyli takich które sam będę w stanie zrobić,sam naprawiam wszelaki sprzęt ogrodniczo-leśny i też się wkurzam jak klient przywiezie kosiarkę ujeb..ą że nóż się ledwo da obrócić ale co można zrobić z naturą ludzi!!!?

V11 czy to znaczy że ten sterownik u mnie Bosch jest ten sam do półbiegów i ehr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

o ile dobrze pamiętam  silnik podnośnik i skrzynia jeden sterownik .Valtry ogólnie się nie psują więc to wiedza na razie mi nie potrzebna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

Panowie problem rozwiązany,winowajcą była cewka,grzała się strasznie,po podmiance od blokady z półbiegami wszystko wróciło do normy,teraz muszę kupić nową do blokady i jest tak-moja ma 12w  a do dostania w necie są 14w  np. od MF-a czy można taką mocniejszą zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Możesz.

Dnia 17.04.2023 o 21:05, v11 napisał:

o ile dobrze pamiętam  silnik podnośnik i skrzynia jeden sterownik

Źle pamietasz. Ten ciągnik niema sterownika silnika. Sterownik ehr jest osobny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Tak pomyłka  mam kilka sztuk kilka modeli  Seria 8000 ma pompę rotacyjną stanadyne więc sterownika nie może być a miałam na myśli hyba  sterownik skrzyni i podnośnika (sterownik silnika jest po lewej stronie silnika pod listwą ale to z common rail  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Skrzynia i podnośnik też jest osobno. Tych modułów się nie łączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    223

Nie robie tajemnicy. Podpowiedziałem gdzie leży przyczyna Twoich problemow i gdzie tego szukać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

Ok.i za to dziękuję ale chodziło mi bardziej o wyjaśnienie tych sterowników,przecież nie tylko ja czytam to forum i komuś może się przydać lokalizacja tych sterowników o ile są dwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj