KlimekPL

Pole dla dzików

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KlimekPL    793

Jest u mnie na wsi takie pole 3 hektary które leży w środku lasu, jest to totalny piach VI-Z i właściciel to tylko przewraca talerzowką raz w roku bo nawet tam nie ma dojazdu dla kombajnu przez wąskie leśne dróżki. Ale przyszedł mi do głowy pomysł jakby wziąć to w dzierżawę i nasiać kukurydzy i pszenżyta oraz rozrzucić trochę odpadu z ziemniaków po to aby odciągnąć dziki od innych pól? Może ograniczy to straty w uprawach chociaż częściowo jeśli będą tam żerować? Byłaby to jedyna kukurydza w okolicy bo u nas jej sie nie sieje.

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, KlimekPL napisał:

Może ograniczy to straty w uprawach chociaż częściowo jeśli będą tam żerować?

łe tam. zwykłe dokarmianie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to z przypadku, a tu chcesz taką stołówkę ufundować...

moim zdaniem , łatwiejszy dostęp do żarcia równa się lepsze rozmnażanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jedynym sposobem na regulacje populacji jest odstrzal a u nas myśliwi pracują jakby chcieli a nie mogli dlatego szukam sposobu na ochronę swoich pól, bo przecież nie mam możliwości stać ze strzelbą całą noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, KlimekPL napisał:

Jedynym sposobem na regulacje populacji jest odstrzal

dokładnie.... jak za dużo to nic nie dadzą takie oazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

Sam posiadam takie pole , które jest umiejscowione w lesie i teraz dostałem propozycję od koła łowieckiego , żebym tylko tam siał na razówkę ... a oni coś mają dopłacić ... Nwm na razie się nad tym zastanawiam aaa i jeszcze by mieli na tym polu postawić ambonę ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

W moim rejonie tez jest takie pole okolo 1ha  i sieją tam różne sloneczniki kukurydze, jest pasnik, ludzie wywalają ziemniaki  zboże-plewy chyba własnie zeby odciągnąć dziki z pola w las , dzik powinien miec wode


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

ja mysliwym sieje takie pola-czy to cos daje ?? trudno powiedziec . teraz wola dac pastucha zeby sobie samemu ogrodzic..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5018
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

nasiać kukurydzy i pszenżyta oraz rozrzucić trochę odpadu z ziemniaków po to aby odciągnąć dziki od innych pól?

Może topinambur, słonecznik bulwiasty chyba? U nas była w okolicy uprawa większa, i zostało po niej  jedno poletko , co się właścicielowi chyba nie chce wjeżdżać. Rośnie to co roku, i gnije, ale bulwy zostają i odrasta na nowi, i tak już latami się tam samodzielnie rozrasta. Dziki grzebią, a to dalej rośnie.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj