vkamilv1

Praca ładowaczy czołowych

Polecane posty

vkamilv1    4

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem ładowacza stoll którego użytkuje dość intensywnie od 12 lat na ciągniku Deutz Fahr Agroplus. Tur działa perfekcyjnie i jest bardzo precyzyjny. Kto nie wsiądzie do niego to z łatwością nim operuje. Użytkuje go głównie do ładowania skrzyniopalet z warzymi podczas zbioru na polu na samochody ciezarowe oraz do ładowania obornika. Wyposażony on jest w rozdzielacz sterownik WALVOIL SDM143/2. Z biegiem czasu do usprawnienia pracy w gospodarstwie dokupiłem nowego Masseya 4707 z ładowaczem polskiego producenta Sonarol. Ładowacz sprawia wrażenie bardzo solidnego dobrze wykonanego co skusiło mnie do zaoszczędzenia trochę gotówki. Fabryczny kosztował drugie tyle. Niestety praca nim nie jest tak komfortowa jak Stollem. Chodzi mi głównie o czułość operowania yoistikiem. Praca góra dół jeszcze w miarę ale ruchy na boki czyli od siebie i na siebie to tragedia. Im większy ładunek na widłach to gorzej. Tak ciężko i tępo się nim operuje. Nie ma możliwości delikatnego dotknięcia tylko od razu jest takie uderzenie. Nawet nie sądziłem że różnica między tymi dwiema firmami jest taka duża. Mimo że Stoll jest 10 lat starszy. Dodam tylko że rozdzielacz jest tej samej firmy tylko z oznaczeniem sdm 122/2. Od nowości tak chodzi. Linki sprawdzałem smarowalem itp chodzą leciutko.

Myślicie że to wina rozdzielacza? Jakie posiadacie na swoich ciągnikach i czy jesteście zadowoleni z polskich ladowczy? Cena między rozdzielaczmi  też jest znacząca jak patrzyłem w necie. Między jednym a drugim to jest cena razy 2. Ostatnio podczas serwisu panowie mi podpowiedzieli że możnaby pomyśleć o przeróbce i elektrycznym sterowaniu. Aczkolwiek dla mnie by było zadowalające jak by tak funkcjonował jak w Detuzie. Jakby ktoś miał pomysł jak poprawić czułość operowania to proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek308    35

Ja u siebie od ponad roku mam polskiego intertecha i sterowanie jest zadowalające jak dla mnie nawet operowanie paleciakiem nie sprawia problemów tylko trzeba wyczuć yoistk. Dodam jeszcze że u mnie jest amortyzator hydrauliczny i to może jego zasluga że tłumi szarpnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vkamilv1    4

Ja też posiadam amortyzator załączany przyciskiem w yoistiku. I czy na włączonej amortyzacji czy wyłączonej jest to samo. Joystick swój też w pewnym stopniu wyczułem ale nie jest to co w Stollu gdzie nawet każde muśnięcie działa perfekcyjnie a tu zanim coś podniosę to się zastanawiam czy zaraz czegoś nie wypierdziele bo będzie szarpnięcie. Pod względem technicznym zasada działania tych maszyn jest ta sama ale różnica w pracy między tymi dwiema maszynami to jest niebo a ziemia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

a może to przez to że nowszy ciągnik ma bardziej wydajną pompę od hydrauliki, dlatego bardziej szarpie????

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vkamilv1    4

Chodziło mi kiedyś po głowie żeby zrobić podmianę w celu sprawdzenia czy to właśnie tym jest spowodowane. Ciągniki są podobnej mocy więc może warto spróbować.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Ja też myślę że to wysoka wydajność, spróbował bym założyć na zasilaniu zawór i zmniejszyć przepływ o ile w rozdzielaczu nie ma regulacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vkamilv1    4

Może i tak ale ogólnie chodzi o to że dźwignia na boki strasznie ciężko chodzi. Naprawdę trzeba użyć sporo siły żeby nią ruszyć. A jak już ruszy to jest to takie uderzenie od razu. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1136

No widzisz, i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, te najtańsze joystick'i nie należą do precyzyjnych. Zamień joystick'i i będziesz wiedział, czy wina rozdzielacza, czy joy'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

W tym joysticku na linki, poza 3 sekcją, to tylko dźwignia linki ciągnie, nawet można odczepić linkę i sprawdzić czy coś blokuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vkamilv1    4

Linki odczepiałem. Chodzą naprawdę bardzo płynnie i leciutko. Tam w rozdzielaczu od drugiej sekcji jest taka sprężyna która też odpowiada za pracę tej sekcji. Może jakbym dopasował zamiast niej jakaś bardziej miękka to by coś to dało. Tylko pytanie czy jest możliwość zakupu takiej sprężyny.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Zwykle 2 i 3 sekcja przełączane są elektrozaworam. Może to on nie działa prawidłowo i stąd gwałtowne działanie na 2 sekcji? Albo blokuje coś w rozdzielaczu na na sekcji? 

Próbowałeś podłączyć odwrotnie linki od joysticka do rozdzielacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vkamilv1    4

Znalazłem ustrojstwo które mi popsuło tyle nerwów. Winowajcą była sprężyna na rozdzielaczu od drugiej sekcji. W Detuzie sprężyna była o takich samych wymiarach lecz miała mniej przezwojeń i była bardziej miękka. Teraz praca ładowaczem Sonarol wcale nie odbiega od Stolla. Zdjęcie nr 1 sprężyny na Masseyu a drugie wyjęta z Detuza. 

IMG20230208151928_01.jpg

Tyle główkowania i szukania porad w serwisach i mechanikach a sam do tego doszedłem. Także porady zakładania elektrycznego sterowania bo nic innego tu się nie da lub wymiany rozdzielacza byłby zbędne. Sprawa załatwia część za kilkadziesiąt złotych. 

IMG20230208162350_01.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj