Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
1 godzinę temu, AGROTOM napisał:

Raczej staram się używać rozumu do tego ażeby wyciągać wnioski do tego co czytam ,do sposobu i kultury wypowiedzi ustnej bądź pisemnej. Wracając do meritum nie napisałem nic o moich kosztach ponieważ ich nie liczyłem i dziwi mnie że ktoś wie lepiej ode mnie, rzepak u mnie to tylko płodozmian . Zużywam dwa razy więcej   Polskiej śruty tak więc można powiedzieć że was wspieram bo paliwo stosuje także  z biododatkiem i to w ilościach takich że w Orlenie w czasie od wiosny do jesieni muszą dodatkowy zawór otwierać. widzę naocznie po ile zbierają  rolnicy rzepaku i po jakim czasie są nieraz w stanie zapłacić za usługi i to jest niestety krzywa w dół 

Są lepsze rośliny do płodozmianu niż rzepak skoro tylko taki zysk masz tej rośliny. 

A co do tego co widzisz naocznie to cóż, współczuję takiego regionu i usługobiorców, bo taki co nie jest w stanie płacić w miarę na czas to czego oczekujesz? Ładnych plonów? 

W erze dostępnych łatwo informacji rolnicy nie powinni zbierać coraz mniej tylko coraz więcej co niestety nie idzie w parze z opłacalnościa na które składa się pare czynników które wymieniłem wyżej. 

Opublikowano
2 godziny temu, Tigon napisał:

Nie wiem ja siejąc z własnego nasienia za tyle nie jestem w stanie wyprodukować, nawozy blisko 3kola opryski paliwo i już 4k a ile jeszcze innych kosztów że pewnie bliżej 6 się uzbiera.

Co to za nawożenie za 3 tysiące?

 

2 godziny temu, Michał88 napisał:

Rok temu to miałem około 6500zł koszty, za wiele nawozy nie staniały więc pewnie na ten rok wyjdzie koło 5500zł. Te swoje nasiona za 200zł to chyba śmiech... jeśli Ci tyle wychodzi to już bardziej opłaca się dorzucić 100zł i kupić z centrali niż się pierdzielić w zaprawach i czyszczeniu... już nawet nie mówię o wysiewaniu. Sam również posiałem swoimi nasionami ale nie za 200, może z 50 dyszek wyszło na gotowo.

Czytaj ze zrozumieniem, siałem większość swoimi to nie znaczy, że wszystko. Część kupiłem, średnio wyszło 200zł hektar.

 

1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Kiedyś faktycznie się liczyło 2 tony na koszta , a teraz trzeba liczyć 3 tony na koszta i to bez żadnego rozrzutu , tylko delikatnie z nawozami i śor 

Tyle, że kiedyś 3 tony rzepaku z hektara to nie był zły plon. Dzisiaj jak 4 z przodu nie ma to coś poszło nie tak.

Opublikowano

Nie wiem, może mieliście promocje na nawozy, npk 2022 250 kg 1250zl, wiosna mocznik kupiony jesienią 200 kg 800zl i saletra kupiona wiosna po 2900 jakieś 300 kg do tego jakieś odżywki. Teraz przyszłoroczne zbiory wiadomo że taniej wyjdą ale my piszemy o sprzedanym rzepaku za 2023.

  • Thanks 1
Opublikowano
28 minut temu, oregano napisał:

Co to za nawożenie za 3 tysiące?

 

Czytaj ze zrozumieniem, siałem większość swoimi to nie znaczy, że wszystko. Część kupiłem, średnio wyszło 200zł hektar.

 

Tyle, że kiedyś 3 tony rzepaku z hektara to nie był zły plon. Dzisiaj jak 4 z przodu nie ma to coś poszło nie tak.

Czyja wiem , w tym roku faktycznie było przynajmniej u nas (były dobre warunki pogodowe) że poniżej 4 ton mało kto zebrał , ale już 2 lata temu jak ktoś przekroczył 4 tony to była rewelacja , tak i w tym roku różnie może być bo i z tych 3,5 - 4 ton człowiek może się cieszyć , widząc jak ludzie zbierają po 3 tony , albo i mniej , bo różnie może być 

  • Like 1
Opublikowano
1 godzinę temu, oregano napisał:

Co to za nawożenie za 3 tysiące?

 

Czytaj ze zrozumieniem, siałem większość swoimi to nie znaczy, że wszystko. Część kupiłem, średnio wyszło 200zł hektar.

 

Tyle, że kiedyś 3 tony rzepaku z hektara to nie był zły plon. Dzisiaj jak 4 z przodu nie ma to coś poszło nie tak.

Bez uszczypliwości ale policzcie sobie średni plon za ostatnie 5 lat -ale uczciwie obojętne czy była susza czy grad i dopiero później liczcie ile urośnie bo wychodzi że wszyscy maja I i II klasę pola ?

Opublikowano (edytowane)

 200 kg polifoski czyli liczysz że zbierzesz 2-2,5 tony

Edytowane przez miwigos
Opublikowano
1 godzinę temu, Tigon napisał:

Nie wiem, może mieliście promocje na nawozy, npk 2022 250 kg 1250zl, wiosna mocznik kupiony jesienią 200 kg 800zl i saletra kupiona wiosna po 2900 jakieś 300 kg do tego jakieś odżywki. Teraz przyszłoroczne zbiory wiadomo że taniej wyjdą ale my piszemy o sprzedanym rzepaku za 2023.

Pobudka. My tu piszemy o kosztach w tym sezonie. W poprzednim sezonie to faktycznie 6000zł kosztów nabijało się bez problemu.

 

1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Czyja wiem , w tym roku faktycznie było przynajmniej u nas (były dobre warunki pogodowe) że poniżej 4 ton mało kto zebrał , ale już 2 lata temu jak ktoś przekroczył 4 tony to była rewelacja , tak i w tym roku różnie może być bo i z tych 3,5 - 4 ton człowiek może się cieszyć , widząc jak ludzie zbierają po 3 tony , albo i mniej , bo różnie może być 

Pamiętam był taki kiepski sezon 2014 albo jeszcze i wcześniej. Rzepak u mnie wyszedł na zero i trzeba było się z tym pogodzić. Rzepak zawsze był drogi w produkcji.

Kiedyś u mnie 4 tony to był świetny wynik, dzisiaj dużo ludzi kosi 5 i więcej.

W tym roku dużo ludzi kosiło po 3 tony, ale to nie dlatego, że coś im nie wyszło tylko świadomie olali temat i skupili się tylko na odbiciu kosztów.

Opublikowano (edytowane)

W moim rejonie jak przekracza 4 jest dobrze , te czasy mineły co było po 5, 4,5 jest luksusem, pszenice 10 ton i buraki 90 ,łatwiej uzyskać niż 4,5 rzepaku

Edytowane przez miwigos
Opublikowano (edytowane)
36 minut temu, miwigos napisał:

W moim rejonie jak przekracza 4 jest dobrze , te czasy mineły co było po 5, 4,5 jest luksusem, pszenice 10 ton i buraki 90 ,łatwiej uzyskać niż 4,5 rzepaku

bo w rzepaku za bardzo brak wody nie przeszkadza jak temp po okresie kwitnienia powyżej 28 stopni,

kilka dni upałów i o plonie można zapomnieć

1 godzinę temu, mike2145 napisał:

Co tak leci ten rzepak, pszenica odbiła trochę. 

widocznie jest towaru w opór, raz leci raz do góry jak zawsze ale ceny na rzepak do maja/czerwca raczej nie będzie

 

ciekawa akcja będzie jak poniżej 400 Euro padnie

 

Edytowane przez pawelek98
Opublikowano

Przeczytaj co napisałeś , ulica da Ci po 100 euro do tony ?

Opublikowano
2 godziny temu, miwigos napisał:

 200 kg polifoski czyli liczysz że zbierzesz 2-2,5 tony

Ja na razie przy zerowych nakładach (na jednej działce ) i też myślę zebrać 2 tony . Koszty liczę że zamknę w 1500 zł/ha 

Opublikowano
33 minuty temu, Tigon napisał:

A niech pierdyknie i 300 wtedy będzie wesoło na ulicach.

nie kracz ale wszystko się może zdarzyć

te 300 euro jest jak najbardziej realne, tylko my rolnicy żyjemy nadzieją że będzie drożej

a jeszcze pomyśleć że niektórzy trzymają rzepak kupiony za 3 koła mogli go sprzedać około 5 a oddają po 1800

Opublikowano
2 godziny temu, miwigos napisał:

W moim rejonie jak przekracza 4 jest dobrze , te czasy mineły co było po 5, 4,5 jest luksusem, pszenice 10 ton i buraki 90 ,łatwiej uzyskać niż 4,5 rzepaku

U mnie szybciej rzepak 5t jak pszenica 9t, 8t to już dobrze bardzo. 

Opublikowano
3 godziny temu, miwigos napisał:

W moim rejonie jak przekracza 4 jest dobrze , te czasy mineły co było po 5, 4,5 jest luksusem, pszenice 10 ton i buraki 90 ,łatwiej uzyskać niż 4,5 rzepaku

to taki plon buraków to nie wiem po co siać rzepak.

Jeśli wprowadzą limity buraka to chyba sam wejdę w niego 

Opublikowano
13 godzin temu, miwigos napisał:

W moim rejonie jak przekracza 4 jest dobrze , te czasy mineły co było po 5, 4,5 jest luksusem, pszenice 10 ton i buraki 90 ,łatwiej uzyskać niż 4,5 rzepaku

To u mnie w regionie łatwiej o 5 ton rzepaku niż 10 pszenicy.

Z czego niby to u was wynika, że tak ciężko o 5 ton? Wody prędzej w pszenicy braknie niż w rzepaku.

Opublikowano (edytowane)

Rzepak nie lubi gliniastej ziemi, dookoła 35 % pól to rzepaki, wejdż na badania COBORU , u mnie wypadaja gorzej jak na np. na Podlasiu o 1 tone

Edytowane przez miwigos
Opublikowano

Właśnie u mnie są gliniaste gleby 2/ 3 klasy przeważnie. Rzepaku żeby 4 tony zebrać to jest ciężka sprawa. Raz na parę lat się uda jak pogoda pozwoli. A dla przykładu 8/9 ton pszenicy ( konsumpcji) na luzie idzie zebrać, jeśli nie ma mega suszy. 

  • Like 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v