iwaś

Pług kverneland do c360

Polecane posty

iwaś    0

Witam, czy z pługiem załączonym na zdjęciach poradzi sobie c 360 na glebach lekkich IV-V klasa?(pług z krojami talerzowymi)

Czy cena 11tyś jest adekwatna do tego rodzaju pługa? Z góry dziękuje za odpowiedz.

image 2.webp image 3.webp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

jeżeli skiby w nim są 40 cm to sobie nie poradzi chyba że jest regulacja szerokości 


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

To co uciągnie stare redło grudziądzkie, to uciągnie bez problemu podobne wszystko inne zachodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
Dnia 3.01.2023 o 19:44, iwaś napisał:

Witam, czy z pługiem załączonym na zdjęciach poradzi sobie c 360 na glebach lekkich IV-V klasa?(pług z krojami talerzowymi)

Czy cena 11tyś jest adekwatna do tego rodzaju pługa? Z góry dziękuje za odpowiedz.

image 2.webp 168.69 kB · 9 pobrań image 3.webp 160.55 kB · 4 pobrania

Za zwykła 3zagonowa na okrągłej belce to, moim zdaniem, bardzo dużo.

Czy sobie poradzi? Ja mam 4ke 4x14" na płaskiej belce zaczepowej, to powiem Ci, że 8145 w lekkiej ziemi idzie na 4skiby bardzo lekko, ale w ciężkiej to w 3 nie ma lekko. Do tego to pług dużo dużo cięższy niż ug3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwaś    0

Śledzę te  ogłoszenia najlepiej odpowiadał by mi  pług z dwoma korpusami, ale ciężko taki trafić. Najbardziej zależy mi na tych zabezpieczeniach bo kamieni mam ful. Przez  myśl przechodzi mi też rozwiązanie żeby odjąć trzeci korpus i orać dwoma , ale czy takie rozwiązanie ma sens i czy jest możliwe? Przez najbliższe 3 lata na pewno nie zmienię ciągnika na większy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145
iwaś napisał:

Śledzę te  ogłoszenia najlepiej odpowiadał by mi  pług z dwoma korpusami, ale ciężko taki trafić. Najbardziej zależy mi na tych zabezpieczeniach bo kamieni mam ful. Przez  myśl przechodzi mi też rozwiązanie żeby odjąć trzeci korpus i orać dwoma , ale czy takie rozwiązanie ma sens i czy jest możliwe? Przez najbliższe 3 lata na pewno nie zmienię ciągnika na większy.  

jest sens bo jak kupisz mocniejszy to 3 skibe przykręcasz i jedziesz


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4131

 

15 godzin temu, iwaś napisał:

Śledzę te  ogłoszenia najlepiej odpowiadał by mi  pług z dwoma korpusami, ale ciężko taki trafić. Najbardziej zależy mi na tych zabezpieczeniach bo kamieni mam ful. Przez  myśl przechodzi mi też rozwiązanie żeby odjąć trzeci korpus i orać dwoma , ale czy takie rozwiązanie ma sens i czy jest możliwe? Przez najbliższe 3 lata na pewno nie zmienię ciągnika na większy.  

Ten ze zdjęcia nie jest ciężkim pługiem,rama jest tylko do drugiego korpusu, kvernelandy idą w ziemi bardzo lekko, 60-tka poradzi sobie z tym bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj