Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
3 godziny temu, jarecki napisał:

troche z tym syfem i kom . przesadzacie , kiedys nikt nie sprawdzał poziomu i spytajcie ludzi z miasta jak wspominają smak mleka , teraz wymogi itp . a wiekszosc z miasta mówi ze to mlkeko obecne to ni smaku ni zapachu .

Ja oddaje mleko do mleczarni i dlaczego nie smakuje tak samo jak kiedyś i teraz przykład syn pracuje zawodowo i nosi mleko z naszego gospodarstwa znajomym w pracy i wszyscy są zachwycenie i tekst typu że te mleko smakuje tak jak kiedyś  może mi wytłumaczysz dlaczego tak jest

Edytowane przez arosaw100
Opublikowano

Bo jest przerobione, kiedys mleko to w szkle ile mialo terminu przydatnosci?

Co do zywienia na bank ma wplyw, dawniej krowa jadla latem trawe i srute, cos suchego sloma siano, zima siano,slome, jakies okopowe ( buraki pastewne,  ziemniaki)  i srute. Teraz co prawie same kiszonki, koncentraty dodatki itp

Opublikowano
5 godzin temu, Dream1990 napisał:

Tylko ser w promce zrobili poniżej 20 zł, ciekawe jak im to zagra bo na kg sera trzeba min. 10L mleka.

dzis maslo w biedronce 2.99 i mleko po 2.99

Opublikowano

po brukwi mleko było gorzkie ojciec mówił .

9 minut temu, oniak napisał:

Bo jest przerobione, kiedys mleko to w szkle ile mialo terminu przydatnosci?

Co do zywienia na bank ma wplyw, dawniej krowa jadla latem trawe i srute, cos suchego sloma siano, zima siano,slome, jakies okopowe ( buraki pastewne,  ziemniaki)  i srute. Teraz co prawie same kiszonki, koncentraty dodatki itp

Nie znam Twojego gospodarstwa , rasy krów , żywienia , systemu utrzymania .     Szczesliwe kury niosą lepsze jajka to może i krowy szczesliwe dają lepsze mleko 😅

Opublikowano (edytowane)

Mleko w dół a u nas chleb zwykły 5 zł a bułka zwykła 2 zł, cukier w Biedrze 6 zł... Każdy się po złości i kupi a jak masło po 8 zł to raban na cały kraj że drogo. 

Edytowane przez Grinch1
  • Like 1
Opublikowano (edytowane)
8 godzin temu, Takisobierolnik napisał:

15t na ile krów? U nas idzie 11t na 80 krów 32 ℅ białka

 @czareczek85

 

8 godzin temu, Marcin441 napisał:

W jakiej cenie?

W tamtym tygodniu dostawa była to niecałe 3200br.

Edytowane przez Primula94
Opublikowano
1 godzinę temu, oniak napisał:

Bo jest przerobione, kiedys mleko to w szkle ile mialo terminu przydatnosci?

Co do zywienia na bank ma wplyw, dawniej krowa jadla latem trawe i srute, cos suchego sloma siano, zima siano,slome, jakies okopowe ( buraki pastewne,  ziemniaki)  i srute. Teraz co prawie same kiszonki, koncentraty dodatki itp

Ja pamiętam tamte lata mleko z mleczarni specjalnie się nie różniło od mleka z gospodarstwa jak chodziłem do szkoły to nawarsztaty do mojej szkoły dostarczała mleczarnia w butelkach szklanych i było prawie identyko jak od rolnika jak było lato bardz często się zdarzało źe przyjeżdżało często już mleko zsiadłe czyli wniosek to mleko jak przechodzilo przez mleczarnie było bardzo mało przetwozone . I następna spraw dlaczego mleko od moich krów smakuje wszystkim tak samo jak kiedyś I zaznaczę że ja nie oddaje od krowy 5 litrów wydajność z obory 32 l mam nawet krowę która daje dzienie 55 l 

Opublikowano
1 godzinę temu, Grinch1 napisał:

Mleko w dół a u nas chleb zwykły 5 zł a bułka zwykła 2 zł, cukier w Biedrze 6 zł... Każdy się po złości i kupi a jak masło po 8 zł to raban na cały kraj że drogo. 

No niestety mleczarnie obniżają jeden przed drugim. Jak by mleczarni było mniej tak jak jest na zachodzie to może by się dogadały i nadwyżkę wysłały by do Niemiec tak jak teraz Niemcy robią i sprzedają ser po 17 zł do Polski a u siebie ceny trzymają. 

Opublikowano
1 godzinę temu, Grinch1 napisał:

Mleko w dół a u nas chleb zwykły 5 zł a bułka zwykła 2 zł, cukier w Biedrze 6 zł... Każdy się po złości i kupi a jak masło po 8 zł to raban na cały kraj że drogo. 

Z tym chlebem to ok bo u nas w tej chwili ostatni podwyżka o 50gr i jest 4,8 ale zwykła bułka 2 zl?gdzie?jak?chyba że tarta 😁bo kajzerka to u nas 0.70

Opublikowano
2 godziny temu, robertrolnik27 napisał:

Dużo tej paszy białkowej kupujecie. Słabe pasze objętościowe czy nic po za tym białkowego nie idzie?

Chcesz doić musisz dać niestety

1 godzinę temu, Primula94 napisał:

 @czareczek85

Na +/- 145 w doju i zawsze te 10-20krowy i jalowki przed wycieleniem też na tmr laktacyjny, tylko od słabszej grupy. No i 6t rzepakowej razem i jalowizna. 

Ogólnie jeszcze w oborze mam bardzo duże rozbieżności jeżeli chodzi o wydajność.  Są np krowy co w drugiej laktacji dały 10-12tys. A są i takie co 6-7. Na tej samej paszy( cześć slabych niestety z zakupu jak obsadę robilem , ). Powoli będę starał się to eliminowac (mam bardzo dużo jalowek)

W tamtym tygodniu dostawa była to niecałe 3200br.

Ile średnio dziennie na krowę paszy ? 

  • Thanks 1
Opublikowano
Takisobierolnik napisał:

2 godziny temu, robertrolnik27 napisał:

Dużo tej paszy białkowej kupujecie. Słabe pasze objętościowe czy nic po za tym białkowego nie idzie?

Chcesz doić musisz dać niestety

1 godzinę temu, Primula94 napisał:

 @czareczek85

Na +/- 145 w doju i zawsze te 10-20krowy i jalowki przed wycieleniem też na tmr laktacyjny, tylko od słabszej grupy. No i 6t rzepakowej razem i jalowizna. 

Ogólnie jeszcze w oborze mam bardzo duże rozbieżności jeżeli chodzi o wydajność.  Są np krowy co w drugiej laktacji dały 10-12tys. A są i takie co 6-7. Na tej samej paszy( cześć slabych niestety z zakupu jak obsadę robilem , ). Powoli będę starał się to eliminowac (mam bardzo dużo jalowek)

W tamtym tygodniu dostawa była to niecałe 3200br.

Ile średnio dziennie na krowę paszy ? 

nie chcesz sprzedać jałówek cielnych?

Opublikowano
39 minut temu, MariuszDe napisał:

ale zwykła bułka 2 zl?gdzie?jak?chyba że tarta 😁bo kajzerka to u nas 0.70

Tak. Kajzerka to co innego. Nie wiesz jak wygląda bułka taka z piekarni? Może u was takich nie robią. Jest większa niż kajzerka i pulchna, bardzo dobra. Pamiętam za dzieciaka to 50gr ale wiadomo dawno to było. Ostatnimi czasy to koło 1 zł była na nią cena a teraz? Wszyscy mogą podbijać cenę a tu jeżeli chodzi o mleko to nie. Jeden rok był dobry to teraz trzeba odebrać co się dało a jeszcze pamiętam rozmowy z ludźmi ze skupu z końca zeszłego roku i zapewnienia o stabilności ceny... 

Opublikowano
1 godzinę temu, Jan1972 napisał:

No niestety mleczarnie obniżają jeden przed drugim. Jak by mleczarni było mniej tak jak jest na zachodzie to może by się dogadały i nadwyżkę wysłały by do Niemiec tak jak teraz Niemcy robią i sprzedają ser po 17 zł do Polski a u siebie ceny trzymają. 

Wszystkie sieci handlowe w naszym kraju mamy kapitału zachodniego więc co się dziwimy że nie mają problemu ze sprowadzeniem taniego sera. 

Opublikowano
1 godzinę temu, Takisobierolnik napisał:

 

Ile średnio dziennie na krowę paszy ? 

4 bialka i 4,5 qq mokrej z rękawa +dodatki. 

 

1 godzinę temu, szymek napisał:

nie chcesz sprzedać jałówek cielnych?

Nie, właśnie wybieram słabsze krowy  do brakowania, a jalowki mają mi wnosić lepsza genetykę itd.

Opublikowano
1 godzinę temu, Grinch1 napisał:

Tak. Kajzerka to co innego. Nie wiesz jak wygląda bułka taka z piekarni? Może u was takich nie robią. Jest większa niż kajzerka i pulchna, bardzo dobra. Pamiętam za dzieciaka to 50gr ale wiadomo dawno to było. Ostatnimi czasy to koło 1 zł była na nią cena a teraz? Wszyscy mogą podbijać cenę a tu jeżeli chodzi o mleko to nie. Jeden rok był dobry to teraz trzeba odebrać co się dało a jeszcze pamiętam rozmowy z ludźmi ze skupu z końca zeszłego roku i zapewnienia o stabilności ceny... 

A no to ok u nas rzeczywiście przeważnie kajzerki ale pamiętam no już dawno w sumie może z 8-10 lat jak slodka kosztowała z 1zł.dzisiaj w piekarni 2,5 w sklepie nawet 4zl.

Opublikowano
3 godziny temu, Grinch1 napisał:

Mleko w dół a u nas chleb zwykły 5 zł a bułka zwykła 2 zł, cukier w Biedrze 6 zł... Każdy się po złości i kupi a jak masło po 8 zł to raban na cały kraj że drogo. 

kolego cene mleka ojebio bo kolega kierowca i wie 

Opublikowano
3 godziny temu, kris91 napisał:

Promocja na mleko, sponsorami są dostawcy Polmleku 😉

Ha ha bardzo śmieszne idą obniżki a u nać cały czas do góry ..polmlek trzyma garde

Wchodzi z nowymi produktami mlekozastępczymi dzisiaj miałem telefon czy niechce,,,:)

Opublikowano
1 godzinę temu, grzesiu napisał:

Wszystkie sieci handlowe w naszym kraju mamy kapitału zachodniego więc co się dziwimy że nie mają problemu ze sprowadzeniem taniego sera. 

Ten ser przyjeżdża do nas w euroblokach ktoś to konfekcjonuje i napewno nie są to sieci handlowe….

Opublikowano
8 godzin temu, kusza napisał:

U niemca zaczyna się ruch po 2 miesiącach przestoju, smietana dzisiaj wyjechała i są kolejne zamówienia na przerzut z pl. 

 

A skąd kolego masz takie info?

Opublikowano
2 godziny temu, Zenio23 napisał:

Ten ser przyjeżdża do nas w euroblokach ktoś to konfekcjonuje i napewno nie są to sieci handlowe….

I nie koniecznie muszą być spółdzielnie mleczarskie.  Mało to firm które kupują sery na rynku krajowym i sami konfekcjonują. 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v