bombelogrodnik

siłownik hydrauliczny

Polecane posty

 Witam Panów mam mały problem z siłownikiem przy wózku leśnym, swego czasu zaczął cieknąć, powoli ale jednak, dałem do remontu wymiana uszczelniacza, było ok, przepracował z 30 godzin i znów zaczął cieknąć i to na sam koniec dnia, było jeszcze ciepło bez mrozów itd. Znów dałem do remontu wymiana uszczelniaczy, założyłem i po pół godzinie już znów cały zalany olejem. Zdjecia pokazują tylko początek, potem ciekło po całym obwodzie. Wie ktoś co może być  z nim nie tak?

321205912_736114310771250_574945309258490011_n.jpg

320455600_837906707437484_6673108692909809440_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, tomek1974 napisał:

no chłopie to nie umiesz wymienić oringu 

Ja tego nie wymieniałem, robił to fachowiec który zajmuje sie tym całe życie wiec zakładałem ze zrobił to dobrze i moze przyczyna jest inna.

5 minut temu, toorano napisał:

przecież to nie olej wylatuje !!!

czym zalany jest układ ?

To tylko na początku  leciało, ma to konsystencje podobną do tawotu i zaraz potym leci tylko olej. Zalany hydrolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

A tłoczysko nie jest gdzieś porysowane albo uszkodzone ?? Wtedy można sobie wymieniać uszczelnienia a i tak zaraz będzie leciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tomasz0611 napisał:

A tłoczysko nie jest gdzieś porysowane albo uszkodzone ?? Wtedy można sobie wymieniać uszczelnienia a i tak zaraz będzie leciało.

Na pierwszy rzut oka  nie widać nawet najdrobniejszej ryski. Tak czy siak dam go do naprawy ale dałem temat bo może ktoś miał podobny problem i będę wiedział  co mu dolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Bez rozebrania tego siłownika to można tylko podejrzewać np: zużyty oring lub źle dobrany , pęknięcie dławicy , uszkodzenie powierzchni tulei  współpracującej z oringiem  . 

Być może " fachowiec " błędnie założył że wyciek występuje  pomiędzy dławicą a tłoczyskiem i z oszczędności  wymieniał tylko te uszczelnienia . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, peugeot napisał:

Bez rozebrania tego siłownika to można tylko podejrzewać np: zużyty oring lub źle dobrany , pęknięcie dławicy , uszkodzenie powierzchni tulei  współpracującej z oringiem  . 

Być może " fachowiec " błędnie założył że wyciek występuje  pomiędzy dławicą a tłoczyskiem i z oszczędności  wymieniał tylko te uszczelnienia . 

 

Być może, ja sie nie znam,  mieszkał w miarę blisko wiec zeby nie tracić czasu mu zawiozłem, ma zakład i tym sie zajmuje od 40 lat wiec myslałem ze ogarnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378

Na wszelki wypadek pokaż temu fachowcowi w którym miejscu jest ten wyciek aby przyjrzał się temu dokładnie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj