dariusz86

C360 - prędkościomierz z hektarometrem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dariusz86    16

Cześć,

Czy montował ktoś z Was coś takiego: https://sklep.mizar.com.pl/predkosciomierz-z-hektaromierzem-elsor-do-maszyn-rolniczych-p-46279.html Tylko bardzo bym prosił bez komentarzy typu szkoda kasy itd. Wiem że są tańsze rozwiązania. Miałem zamontowany licznik rowerowy ale były z nim ciągłe problemy. Gubił sygnał. Jak tylko trochę się zabrudził to przestawał działać. W dodatku te kabelki w liczniku rowerowym są tak cieniutkie że w oczach się przerywają. Dlatego pomyślałem o jakimś dedykowanym rozwiązaniu. Wiem że cena spora ale marka znana z liczników do pras i raczej są sprawdzeni. A potrzebuję prędkościomierza bo tym ciągnikiem wykonuję opryski i nawozy. Ostatnio pryskałem z telefonem i brałem prędkość z GPS'a ale ten mi wyleciał i było po telefonie. Dlatego teraz pora zrobić to raz a porządnie tylko kwestia czy to się sprawdza i ma sens czy nie. Bo wywalić 7 stów nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

Wiem jaki areał obrabiam. To akurat podałem jako przykład. Mi zależy przede wszystkim na prędkościomierzu. Są też tańsze wersje bez hektaromierza. A prędkościomierz jest mi potrzebny do opryskiwacza i nawozów bo głównie do tego wykorzystuję ten ciągnik. Tam niby mniej więcej wiem ile jadę bo są jakieś rozpiski ile ten ciągnik na danym biegu jedzie i przy jakich obrotach ale później na koniec mimo że wszystko ładnie wyliczone to albo zostaje oprysku albo braknie. Przyznam że najdokładniejszy był ten GPS z telefonu. W sumie myślałem czy by nie kupić sobie właśnie jakiegoś starego telefonu żeby nie było szkoda, zamontować jakiś uchwytu i po prostu nim mierzyć prędkości. Bo przy GPS'ie, opryski wychodzą mi najprecyzyjniej i najlepiej trafiam. 

Edytowano przez dariusz86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    518

Mam ten z linku powyżej, roltronic , i działać to to działa, nawet wykonane solidnie i ma sporo funkcji ale ustawienia i cała obsługa jest tak nie domyślna że szok🤦🤦 

Mam również taki i ma mniej funkcji ale bardzo prosty w obsłudze, polecam 

https://www.e-skladnica.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_08506b4ae9e6318eae39752d3d09db8f.jpg

 

  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

O proszę, czyli jednak też używacie tego typu rzeczy. A ja się bałem napisać tego posta bo myślałem że zaraz tu zostanę zjedzony że takie rzeczy chcę zakładać do jakiegoś starego ciągnika, że lepiej żebym sobie nowy ciągnik kupił itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

A nie możesz po prostu posadzić telefonu na uchwycie i włączyć aplikacji do mierzenia prędkości. Po juh Ci jakiś stary telefon, nie masz normalnego swojego. Ja używam tego, jest dokładny https://play.google.com/store/apps/details?id=com.herapaser.velocimetrogps&hl=pl&gl=US

Szkoda kasy na tego z linku jak aplikacja jest za darmo i dobrze działa.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

No właśnie już tak robiłem. Miałem przymocowany telefon. Wszystko było super i zamierzałem w ten sposób pracować. Do czasu aż mocowanie odpadło, telefon spadł i to tak niefartownie że prawie nowy telefon bo miał zaledwie 2 miesiące, za ponad 3000zł, poszedł na śmietnik. Dlatego drugi raz na pewno nie skorzystam ze swojego telefonu. Jeśli już postawię na telefon to kupię jakiś tani, używany z jak najmocniejszą baterią. Taki, że jak gdzieś poleci i się rozwali to machnę ręką i kupię drugi. 

Edytowano przez dariusz86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Hmm, telefon za 3 kola, jesteś biznesmenem skoro stać cię na taki telefon, mnie nie stać, max ile wydaje na aparat to sześć stówek.  Do ciągnika to nie uchwyt na przyssawkę tylko dokręcić śrubą.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Prędkość do opryskiwacza to żaden problem, zalewasz opryskiwacz do połowy lub trochę więcej, odmierzyć 100 m na polu w warunkach jakich wykonane są zabiegi, stoper w rękę i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    518

Ja używam w kombajnach a ten roltronic do sterowania ścieżkami w siewniku , opryskiwacz nie potrzebuje takich bajerów,w opryskiwaczu tankuję do pełna wodą i jadę na wymierzoną hektarową działkę, pryskam hektar ze stałą prędkością i obrotami  i już wiesz ile wylewa litr/ha i właściwie nic więcej nie trzeba 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qwazi    8014

Darmowa aplikacja o nazwie Nawigator Połowy. Mierzy areał na kilka sposobów, podaje prędkość oraz, po podaniu szerokości aplikacji,pokazuje czy nakładasz czy omijasz. Można sobie pomierzyć i zapisać pola. Do tego porządny uchwyt przykręcony na środku szerokości ciagnika, przed kierownicą i gniazdo żeby podłączyć ładowarkę. To jest mój sposób, który z czystym sumieniem polecam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

Słuchajcie, a są jakieś takie tablety dotykowe dedykowane właśnie do ciągników z ekranem nie ze szkła tylko takim jak kiedyś były np nawigacje samochodowe. Nie wiem czy kojarzycie. One miały taki ekran jakby z folii. Z telefonem jak korzystałem to miałem jeszcze ten problem, że bardzo ciężko mi się go obsługiwało. W rękawiczkach, które często w dodatku się zakurzone, telefon w ogóle nie reagował na dotyk. A te stare ekrany nie były stricte dotykowe tylko one reagowały na nacisk. Tam można było nawet mokrymi palcami naciskać i działało. I coś takiego było by idealne. Patrzyłem są takie zestawi nawigacji ale one kosztują po kilka tysięcy a mi na nawigacji nie zależy tylko bardziej właśnie na takim ekranie gdzie byłby android i gdzie mógłbym sobie zainstalować tą aplikację bo faktycznie jest ona fajna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..... Jeśli potrzebny prędkościomierz to można zainteresować się takim urządzeniem :)

Dokładność to 0.1km/h odświeżanie 200ms.

Dokładność i powtarzalność niezależnie od warunków atmosferycznych, stanu ogumienia, stanu nawierzchni.
GPS w tym urządzeniu jest bezabonamentowy.

- wyświetlanie wartości parametrów pracy na wyświetlaczu LED
- sygnalizacje kontrolkami diodowymi
- dźwiękowe sygnalizacje
- sterowanie przekaźnikiem, elektrozaworem lub kontrolką świetlno-dźwiękową

 

predkosciomierz front.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj