Facundoo

stuki w skrzyni biegów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Facundoo    0

Witam. Panowie potrzebuje porady. Zrobiłem remont kapitalny skrzyni biegów w swoim 3P. Remont robiłem sam, wymienione zostały wszystkie koła zębate,wałek głowny i pośredni oraz oba wałki sprzęgłowe i wszystkie łożyska. Części pochodziły z czasów PRL. Po złożeniu wszystkiego pojawił się problem stuków na biegu jałowym. Obstawiałem,ze problem był w kole podwójnym od wstecznego biegu, rozjechałem ciągnik,wymieniłem to koło ale problem pozostał. Pytanie do was, miał ktoś może podobny problem i jak go rozwiązał? Tylko nie piszczcie, że łożyska sie rozleciały,albo igiełki na wałku sprzegłowym itd bo nie w tym jest rzecz. NA biegu jałowym oprócz wałka sprzęgłowego 1 stopnia pracują jeszcze koło stałego zazębienia, oraz dolna 2 z kołem podwójnym od wstecznego biegu. Koło podwójne wykluczam bo wymieniłem i nic to nie dało. Zostaja 2 koła i wałek. Ktoś miał podobnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106

Nie wiem jakiego typu to stuki..

Z tego co piszesz to masz 100% nowe wnętrze skrzyni (wałki, łożyska, tryby), więc powinno być cicho.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Facundoo    0

ale nie jest. A stuk jest regularny, tak jakby któreś z kół "pracowało" swoim rytmem w oderwaniu od pozostałych. Ten kto przerabiał taki problem to wie co mam na myśli,dzwiek jest specyficzny i nie mozna go pomylić z niczym innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    595

Za czasów istnienia fabryki Ursus , części dostępne w obiegu detalicznym często były odrzutami z pierwszego montażu . Dlatego warto dokładnie zweryfikować zamontowane części.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Facundoo    0
55 minut temu, andrzej78 napisał:

Za czasów istnienia fabryki Ursus , części dostępne w obiegu detalicznym często były odrzutami z pierwszego montażu . Dlatego warto dokładnie zweryfikować zamontowane części.

to nie sa czesci z obiegu detalicznego tylko od byłych pracowników POM i SKR którzy w tamtych czasach robili sobie zapasy na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
18 minut temu, Facundoo napisał:

to nie sa czesci z obiegu detalicznego tylko od byłych pracowników POM i SKR którzy w tamtych czasach robili sobie zapasy na przyszłość

Ale nie ma innych opcji, to nie prom kosmiczny. Albo jakaś część była do d*py, albo montaż do d*py :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8544
4 godziny temu, Facundoo napisał:

Zostaja 2 koła i wałek. Ktoś miał podobnie ?

miałem, ale to były wykruszone zęby trybu 2ki, któreś łożysko nie siedzi luźno w ściance korpusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez silver90
      Witam mam pytanie czy ktoś z was wlewał do ursusa c360 do skrzyni olej Jasol utto 10w30. Chciałbym go tym zalać żebym mógł wywracać  przyczepy nim i moim drugim ciągnikiem który chodzi na tym właśnie oleju. Co wy o tym sądzicie? Proszę o odpowiedzi. 
    • Przez Ursusc385
      Zeby chodziło leciutko wystarczy załozyc przedłouzke do tego co wychodzi od silnika
      i załozyc łancuch jutro przesle zdjecia
    • Przez Szymono2106
      Witam.Posiadam zetora proxime 90 power z 2012r. Ma 2000 godzin. Na drugim półbiegu to znaczy jak świecą sie dwa żółwie zaczął się ślizgać pod obciążeniem. Bez obciążeni jedzie normalnie. Czyżby tarczki? Czy może coś innego. Da sie to jakoś jeszcze sprawdzić bez rozbierania? Dodam że na jednym półbiegu jedzie jak należy.
    • Przez Davidastra
      Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .
    • Przez MateuShew
      Witam użytkuje ursusa 4011 po 9 latach bez uruchomienia. Odpaliłem go kilka miesięcy temu  pojawił się  pewien problem odnośnie podnośnika w 4011. Bowiem kiedy chce podnieść  cięgła do góry ursus podnosi normalnie lecz  kiedy chce je opuścić i dam dźwignię na sam dół to on wtedy też podnosi, lecz gdy dźwignia jest po środku cięgla opadają na sam dół. Wie ktoś co może być przyczyną ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj