Skocz do zawartości
marttinj23

John Deere 1188

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
marttinj23    0

witam problem polega na tym że kombajn się zapycha nie chce dmuchać słomy słoma jakoś zostaje na wytrząsaczach trzeba stawać na polu apotem robię bajzel na polu zostawia kupy słomy w czym problem gdzie szukać przyczyny może jest coś gdzieś skrzywione???????????????????????/ nie mam pojęcia proszę o podpowiedz może za wysokie ma tylne opony???????

S-Piotr    49

To raczej nie wina opon,masz nad klawiszami wytrząsacz poprzeczny (takie gwiazdy) może tam jest coś namieszane,druga rzecz to prędkość jazdy do ilości słomy?i przerób kombajnu.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Wiadomość z agroFakt.pl

Skrzypek    2

Hm,ciekawy problem.Kolego obejrzyj dokładnie klepisko tzn.wieszaki klepiska,czy któryś nie jest zerwany.A jak nie to,to zerknij na ustawienie klepiska względem bębna.Klepisko ma być idealnie równolegle ustawione względem cepów.Dobrze ziom pisze o przetrząsaczu poprzecznym i wiedz,że do rzepaku wykręcasz jego pazury.Nie jestem do końca pewny,ale czy te pazury masz dobrze założone,bo chyba? jest możliwość złego ich zamontowania.Jeszcze obejrzyj blachy nad bębnem młócącym.Ogólnie ciekawą masz usterke.Zerknij jeszcze na wszystkie pasy i ewentualnie sprawdż obroty silnika.Jak dojdziesz ładu to napisz,bo masz doczynienia z kolem,który nad małżeńskim łóżkiem ma plakat John Deera 2266 Extra i ma takiego samego na polu.

Skrzypek    2

Na wytrzasaczach powiadasz.Czyli w trakcie koszenia jak otworzysz właz na ogonie to tam jest pełno słomy i nie jest wyrzucana do tyłu.Jeżeli masz włączony rozdrabniacz i to się dzieje to są tępę noże.Jeżeli nie rozdrabniasz słomy to wał wytrząsaczy nie ma swoich obrotów.

Sprawdź zębatkę napędzającą przedni wał wytrząsaczy, czy wszystko w niej ok. Tak jak ktoś pisał wyżej podejrzewałbym szybkość wytrząsaczy.

bartas19    1

zależy w którym miejscu Ci się zapycha. ja mialem taki problem ze mialem walniete łozysko na wytrząsaczu poprzecznym i zapychał mi sie zaraz w tym miejscu. mogą być również uszkodzone tam zębatki. po wymianie łozyska jest ok. i jak to kolega nazywa tych pazur nie trzeba wykrecać do rzepaku bo one mają za zadanie pchać i przetrząsać slomę i badyle od rzepaku do tyłu. najlepiej bedzie jak właczysz kombajn na pelnych obrotach i wtedy zajrzyj wszedzie. na wytrzasacz poprzeczny od góry, na wytrzasacze od dolu, na napęd wytrząsaczy i wtedy znajdziesz przyczyne.

kompan    0

Weź pod uwagę ze jeżeli ktoś tam grzebał mógł wstawić zębatkę od innej maszyny z większą ilością zębów, co spowodowało zmniejszenie prędkości wału.

favi515    2

jako przyczynę typowałbym w tym modelu zębatkę napędzającą wytrząsacze, znam przypadek, że łańcuch na niej przeskakiwał ze względu na wyrobione zęby

Grześ    3

No i jak rozwiązałeś problem. Mi tylko raz się słoma zapchała na wytrząsaczach przed tymi gezebieniami. Z pół godziny odtykałem. Mi częściej zatyka się podsiewacz jak zabardzo duszę.

The Truth Is Out There

yacenty    594

co było?

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Przemoo10
      Witam
      Zamierzam kupić john deere 2264. Panowie i Panie prośba do was, na co zwrócić największą uwagę przy zakupię pod względem mechanicznym jak i elektronicznym. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam
    • Przez abuk14
      Wiem, że były tematy o poszczegolnych kombajnach, ale myślę, że warto założyc taki temat aby wszystko było zebrane w jednym miejscu. Wpisujcie tutaj swoje problemy opinie o poszczególnych modelach itp.

Sam zastanawiam się nad kombajnem z takiej serii, najbardziej podoba mi się 975. Jak sie sprawuje ??
    • Przez Seba505
      Kombajn ciągle się przegrzewa . Jeden wąż od pompy jest ciągle zimny ,góra chłodnicy jest ciepła a dół zimny.O co chodzi.
    • Przez mlody1989
      Witam

Panowie mam problem z John deere 1177 z 1992 mianowicie
      -nie pokazuje żadnych obrotów na multi zegarze przy włączonej młocarni, nie świeci się dioda przy joystku
      -nie można ustawić wiatru z kabiny ,ale jak się poda prąd z akumulatora bezpośrednio do silnika od przesuwu to chodzi normalnie
      -to samo z sieczkarnią jak się poda prąd na elektromagnes przy kole prosto z aku to normalnie rozłącza i załącza
      -brak wyświetleń na panelu w słupku nawet o stanie napełnienia zbiornika ziarna nie mówiąc o zapchaniu wytrząsaczy czy podajnikach

proszę o pomoc i z góry dziękuje

dodam że po sezonie była wymieniona stacyjka o tej samej ilości pinów , nie wiem czy to ma jakiś wpływ
    • Przez przemo932
      Witam, proszę o opinię tych kombajnów. Jestem na zakupie kombajnu i na pewno będzie to kombajn z rodziny JD - mam szybki, bliski i bardzo tani serwis. Chciałbym żeby się wypowiedzieli właściciele a nie dzieci, które widziały kombajn zza płotu. proszę o wszystkie zalety oraz wady.